Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hop-up SWD A&K


Recommended Posts

Cześć ! :)

 

Na wstępie mówię, że jestem jeszcze zielony w "tych" sprawach dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc :D.

Otóż kupiłem we wakacje replikę SWD A&K ponieważ zawsze kręciło mnie snajperstwo itp. Dobrze mi się z nią grało dopóki nie pękł mi dystanser... Wyczytałem, że można go zamienić za przecięty w pół o-ring dlatego tak też uczyniłem jak pisali na głównym temacie o SWD. Początkowo był to nieduży o-ring i musiałem go wkręcić b.dużo żeby w ogóle trzymał kulkę. Niekiedy jak dokręciłem o 1 obrót by wyregulować hop-up to kulka blokowała i nie wypadała z lufy. Postanowiłem więc zmienić o-ring na większy. Zakupiłem i wsadziłem taki że trzeba go było lekko wcisnąć żeby wszedł. Myślałem że wszystko bedzie ok ale nie jest. Dalej muszę wkręcić go dość sporo ( tak że śrubka się chowa cała) aby było choć troszkę widać że kulka się podnosi. Więc chciałem zapytać czym to jest spowodowane ? Dodam jeszcze że gdy rozkręciłem replikę (wcześniej, jak pękł mi stockowy dystanser) to zobaczyłem że gumka-hu jest lekko rozcięta. Było to niewielkie dlatego przekręciłem tym pękniętym do boku i złożyłem ;D. Może to zależeć od tego ? Mogła gumka całkowicie pęknąć ?

Problem mam jeszcze z tym iż kulki jakich używam (G&G 0.30) latają jak chcą. Raz leci fajnie prosto a za 2 razem skręci w prawo, nieraz podniesie ją strasznie a nieraz w lewo całkiem leci. Czy stockowa lufa ma w SWD od A&K aż taki rozrzut ? Czy to może jest spowodowane czymś innym ?

 

Z góry dzięki za pomoc !

Pozdrawiam Kowii ;)

Link to post
Share on other sites

Przekręciłeś gumkę i dziwisz się, że nie działa jak powinno? Ja rozumiem, że zielony jesteś, acz wydaje mi się, że nawet nie znając się na tym za bardzo można odpowiednio ustawić gumke. Tym bardziej, że na lufie wew. masz rowek, który w tym pomaga. Daj to do zrobienia komuś kto się na tym zna i niech Ci to zrobi. Podstawowa sprawa wymień gumkę skoro stock pęknięty. A jaka gumka? Znajdziesz w temacie o SWD A&K.

Link to post
Share on other sites

Przekręciłem tzn. było pęknięte temu pewnie że jak był pęknięty dystanser to nic nie trzymało śruby dociskowej więc docisnęło gumkę i strzeliła. Więc nie sciągałem jej tylko ją lekko przesunąłem tak żeby pęknięcie było z boku lufy. To temu ? No przepraszam, ale widać jestem aż tak zielony...

Link to post
Share on other sites

Mnie nie przepraszaj bo zły nie jestem ;)

Chodzi o to, że jeśli gumka hopka Ci pękła w tym miejscu, w którym dociskany jest do niej dystanser to przekręcenie jej nic Ci nie da. Przekręcisz gumke to ten "cycek" podkręcający nie jest w okienku lufy i nie działa. Kup nową gumkę, daj komuś kto się na tym zna do złożenia i powinno być dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli tak to wymiana gumki pomoże i z tym. Przekręcona jest względem lufy = nie podkręca kulek za każdym razem tak samo = każda kula leci inaczej. Wymień gumke i powinno wrócic do normy. Jeśli chcesz się bardziej w snajperstwo zagłębiać to i z czasem lufe precyzyjną będzie trzeba kupić bo stock przestanie Ci wystarczać jeśli chodzi o skupienie strzałów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o okulary/gogle to nie mogą być "jakieś tam". Atestowana ochrona oczu to podstawa. Co do sprzętu - żeby dobrze się bawić nie potrzebujesz superuberpro sprzętu. Na początku swojej przygody z asg latałem na strzelania w czarnych spodniach od dresu i czarnym golfie :D w żadnym stopniu nie przeszkadzało mi to świetnie się bawić, ale nie o tym temat ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie, straszny offtop.

Jeśli gumka jest założona bokiem i cycek gdzieś się schował w komorze, to nie ma siły za bardzo by to dobrze podkręcało.

Wymiana gumki oraz polecane modele są opisane w oficjalnym temacie o tej replice - w obszernej, ilustrowanej recce na 1 stronie.

 

Wiciok zamykaj.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...