Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mendi

Supermoderator
 • Content Count

  3940
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

20054 profile views
 1. Ostatnio kumpel zapytał mnie: "Mendi robisz jeszcze te repliki czy dałeś sobie siana i strzelasz z ostrej?" A ja na to: Taaak... ;D Obecne serwisy:
 2. Temat faktycznie nie na ten dział. Przeniosę. To raz. Cm028 fajne było i przełomowe, ale w 2008 roku, nie obecnie. Pierwszy lepszy model ak cymy od 040 wzwyż będzie duzo lepiej wykonany. Używka? Czemu nie, o ile tylko jakiegoś serwisanta ogarniętego w pobliżu ma i replika kompletna to najczęściej warto. Rk boyi rzadko się pojawiają i tylko z odzysku, bo firmy chyba ze 2 lata już nie ma. A szkoda, bo przez wiele lat zewnętrznie były lepsze od cymek.
 3. Tak jak napisał Marcus - okładki da się, a z kolbą z palnego to ciężka sprawa jest. Ogólnie wszystkie repliki swd, czy to spring, czy aeg czy gbb, maja sporo pogrubione i powiększone kolby względem oryginału. W przypadku aega, nawet przy silniku slim, nie wydremlujesz otworu na silnik z braku wystarczającego materiału. Swego czasu identyczną sytuację mięliśmy z wintoriezem, a do niego drewniana kolba jest nie do dostania, więc robiliśmy od postaw sklejkowe. Pomimo na silnik standardowy dosłownie prześwitywał przez ścianki na chwycie, wyszło dosyć toporne i niewygodne koromysło. Może gdyby zastosować te silniki slim od lct... ale koszty wzrosły by znacząco a efekt mógłby być ten sam.
 4. Sorki że tak późno, ale tak, oklejaliśmy plastiki okleiną do mebli. Co prawda ładnych kilka lat temu, ale z braku laku... Wyglądało to tak sobie, ładnej faktury drewna nie uzyskasz, a najgorsze że okleina po rozgrzaniu w rękach (lub latem) waliła butaprenem (bo na tym klejona była) i lubiła się później niszczyć i odklejać. Z innej beczki, na azteko jest promocja na lufki stalowe pps 6.03 590mm https://azteko.pl/pps-stalowa-lufa-precyzyjna-603-590-mm-p-10078.html nie jest to co prawda promyk, ale daje skupienie dużo lepsze niż stock czy pseudoprecki guardera (o ile sporo elementów stalowych do replik robią dobrych, to ich lufy mosiężne to zawsze była porażka)
 5. Wam się te gumki makarona poważnie sprawdzają? Toż to twarde jak koci ogon, a kołnierz często kulek nie trzyma. Dostałem kilka replik na serwis z tymi gumami i w zasadzie w żadnej replice nie działało to poprawnie.
 6. Będzie pasować, to jest sprężyna do aegów więc i do mp5 podejdzie. Inne sprężyny, takie co w mp5nie podejdą, są w zasadzie tylko do 4-taktów - dłuższe i o mniejszej średnicy. A regulacja na prowadnicy to zwykła tulejka na gwincie. M110 przy szczelnym układzie powinna dać ok 370 fps, może do 400 w przypadku dokręcenia tej regulacji. Lipo sobie ogarnąłeś?
 7. Na chłopski rozum - dogadaj się z kimś na strzelaniu i zamień na kilka rund replikami, szturmiak za dmr lub 4-takta. Zobacz sobie czy w ogóle dasz radę bawić się z wyborówką. To nie jest jak w realu, że masz diametralnie lepszy zasięg i celność niz karabinek szturmowy, a przeciwnicy jak w filmach będą przed Tobą paradować jak zające na strzelnicy. Dobrze złożona replika wyborowa da kilka lub kilkanaście metrów przewagi nad dobrze złożonym aegiem, w praktyce zwykle wygląda to tak że strzelisz raz czy 2, po czym oponent dociśnie cie serią, podbiegnie i wyjmie. Strzelcy wyborowi w asg to albo nowicjusze (którzy, jak opisał thor_, rezygnują po czasie z tego typu repliki lub całkiem ze sportu) albo zapaleńcy, dla których najważniejsza jest frajda płynąca z obsługi tego typu repliki i całej tej otoczki strzelca wyborowego.
 8. Jeśli zastosujesz głowicę tłoka z pom i do tego grube sorbo, to szkielet wytrzyma. Ewentualnie zawsze można wybebeszyć i założyć konwersję gazową od mc, a wtedy do 700 fps możesz sobie płynnie regulować, przy czym zwykle ustawia się ok. 580fps na 0,2g co daje optymalne 400fps na wylocie 0,45g.
 9. Może nie jest to naciąganie w bezpośredniej formie, ale repliki od Nowricza nie są takie oh i ah za jakie się je uważa. Fakt, są lepsze niż stockowe repliki i oferują niezłe osiągi prosto z pudełka, ale ustepują na prawdę dopieszczonym konstrukcjom. Sa repliki do różnych potrzeb, trzeba sobie postawić proste pytania: do czego chcę tą replikę, na jak długo, jakie chce mieć praktyczne osiągi i ile jestem w stanie wydać na części i serwisy. Jeśli chcemy coś dla samego wyglądania lub do ćwiczeń czy szkoleń i samo strzelanie nie ejst najistotniejsze - bierzemy stock, dowolny jaki nam sie podoba. Jeśli zależy nam jednak bardziej na strzelaniu i lansie przy okazji, a nie mamy znajomego serwisanta a sami nie potrafimy wbić gwoździa - bierzemy gotową replikę od Pana z Austii albo inny seryjnie podtuningowany produkt. Najbardziej popularne jest to na zachodzie Europy z kilku powodów: ludzie są zamożniejsi więc mogą wydać więcej na start, wygodnictwo oraz braku ogólnej smykałki do grzebania limity fps utrudniony dostęp do części. Natomiast jeśli chcemy mieć dzidę laserową, to kupuje się stock lub używkę, wybebesza wszystko, ciuła kasiorę i części oraz szuka się czarownika od snajperek, który nam to ogarnie.
 10. Mendi

  Snajperskie Kulki

  Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z bls 0,45, tydzień temu na 9 rocie MA wystrzeliłem 300 sztuk bez jakiejkolwiek zacinki. Bardzo mocno wiało, ale strzały były na tyle powtarzalne że można było brać poprawki i siadały ładne hity.
 11. Mendi

  Snajperskie Kulki

  up dostałem do regulacji swd gazowego, właściciel strzela w Norwegii bodajże i takie mi ot o kulasy podesłał razem z wiosłem: Strajtów nie użyłem, tez mam taki woreczek ido nich się jedynie modli na ołtarzyku, bo obecnie 0,43g to już żaden szał, zwłaszcza że metalizowane srajty strasznie lufe i hu syfią. 0,49g Novritscha, też sobie darowałem, w glocku z gumą vsr śmigają, ale w swd i l96 z komora pdi, szkoda mi gumek aegowych, bo kołnierz zawijają. Natomiast przyjrzałem się dokładnie kulkom Hp 0,49, mustangom 0,48g i geoffsom 0,48g i po postrzelaniu, ważeniu, mierzeniu i krojeniu, jestem niemal pewny że to JEDNE I TE SAME KULKI, tyle że w innych opakowaniach. Latają tak samo - dobrze, 10 kulek waży 4,82-4,83 g, są szarawe (tak jak bls 0,45g), ładnie wypolerowane, dosyć twarde a wewnątrz jednorodne bez pęcherzyków. Pytanie tylko które sa z nich najtańsze.
 12. Elektryki przerabiano, bodajże Mg Schutze składał. Ze sprężyniakiem ciężka sprawa, bo nawet gdyby to ciężko będzie przeładować, a naprężenia na cięgna spustu były by potworne. Ciut lżej powinno być przy sdik. Przy obecnym pdik sprawa niby jest prostsza, ale nie do końca, bo tez cięgno trzeba by robić, a nacisk na zawór spustowy rośnie wraz zciśnieniem. Natomiast przy tej konwersji, którą ja mam (prototyp) nie było by większego problemu żeby to na swu zrobić - u mnie zawór spustowy jest osobno, podpięty do konwersji na 2 wężykach, tak że równie dobrze mogę sobie cały spust przenieść na front czy na kolbę. Jest to jakieś wyjście, coby swu poskładać, ale musiałbyś szukać pdik pod v2 starego typu - tego w 2 czerwonych blachach, nie w szkielecie v2. Odnośnie fotek z gratami - baka, oczko do pasa i czerwona szczerbinka nieaktualne - buchnąłem je ja :D @dżejrosz po mojemu to masz sucho w cylindrze, a sdik potrzebuje smaru coby się nie zacinać. To samo miałem, gdy jeszcze sdik używałem, jak mi zimą przy -20 stopniach smar w cylindrze zamarzł. Psiknij silikonem na konwersję i do cylindra, daj tez ciut na mosiężną prowadnicę, powinno pomóc. Jak nie pomoże, to ślij, zaglądnę i poprawię, bo takie tez są objawy gdy się kulka w komorze zacina.
 13. X3200 raczej wiarygodny jest, no chyba że to nei oryginał a klon, a z nimi bywa różnie. Mógł oring na głowicy tłoka smarem nasiąknąć, albo lepiej sie ułożył i dał lepszą szczelność - przejechałem sie tak w zeszłym roku na MA, replika szturmowa była poskładana kilka dni przed imprezą na 440fps, a na chronowaniu skubana pokazała 470 i została w aucie. Po miesiącu używania sprężyna się lekko ubiła i zostało na 452.
 14. Szczerbinki do swd to faktycznie deficytowy towar, choć mi nigdy nie udało się jej zgubić. Na tej aukcji jest szczerbinka z swds, ale to to samo co w swd. https://www.olx.pl/oferta/czesci-swd-CID767-IDzohy4.html#e73ae71365 Można założyć szczerbinkę z ak (jest krótsza), ale sztuka jets sztuka i dziurę zatyka. Wszystko pod warunkiem, że nam spreżyna/blaszka z swd została, bo w ak jest całkiem inna. Poza tym, jakby kto szukał konkretnej, oryginalnej optyki w normalnych piniondzach: https://www.olx.pl/oferta/luneta-posp-svd-swd-CID767-IDzhsHi.html#e73ae71365 A tak z innej bajki, pamiętacie jak ostatnio dostałem na serwis swd bez tłoka? No to teraz przyszedł ulep bez cylindra ;D z tym porytym montażem pod optykę, o którym zawsze mówiłem że nie pasuje - choć w tym wypadku jak sie napcha blaszek miedzianych i kleju na gorąco to trzyma, tak że trzeba było młotkiem zbijać. Z innych kfiatków w tej replice do : - autorski montaż prowadnicy suwadła - niewypał hu pps -obgryziona guma hu
 15. Wolveriny od batesa na alledrogo są, no cóż, drogie, ale można je wymacać za ok. 300zet na outletach, a poza tym swego czasu sporo sklepów BHP sie na nie połasiło, nie zeszły i po kosztach sprzedają. Tak btw, batesy m-9 mają sporo zaniżoną numerację, tak średnio 1-1,5 numeru. Jak zwykle 43-44 nosze, tak batesy 42,5 były na mnie ciut za duże, a w 43 pływałem..
×
×
 • Create New...