Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
SpalkA

Regulamin operatora A.S.O.T

Recommended Posts

Airsoft Special Operation Team

Regulamin operatora – 2014/15

 

Członkostwo w tej grupie nie jest obowiązkowe.

Jest naszą pasją. Traktujemy ją poważnie. Realizujemy ją przez zabawę. Nie psuj nam jej i stosuj się do wymogów zawartych poniżej!

 

A.S.O.T jest grupą mil – sim zrzeszającą fanów AirSoft w Ostrowcu Św. i jego okolicach. Nie jesteśmy grupą rekonstrukcyjną ale sprzęt na jakim działamy jest wzorowany na jednostkach specjalnych np. JWK, GROM czy Navy Seals.

 

My w sieci – narzędzia operatora

 

Forum na WMASG – to podstawowe narzędzie rozwoju i aktywności drużyny. W tym miejscu zawarte będą konkretne informacje na nasz temat, wszelkich zakupów, treningów itp. Szanuj inicjatywę innych poprzez udział w dyskusji i prezentowanie swoich pomysłów. Używamy zasad pisowni języka polskiego.

 

Grupa na Facebook – otwarte miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje.

 

Treningi/Strzelanki

 

Planowanie

Propozycje treningu lub strzelanki wrzucamy najpóźniej 5 dni przed datą odbycia się spotkania.

 

Częstotliwość spotkań

Absolutne min. treningowe to 2 wspólne treningi w miesiącu bez względu na porę roku.

 

Frekwencja

Obowiązkowo operator ma pojawić się na 1 treningu w miesiącu. Nieobecność na trzech treningach z rzędu jest traktowane równoznacznie ze złożeniem rezygnacji z członkostwa operatora w drużynie. Dopuszcza się następujące odstępstwa: planowana i zgłoszona wcześniej dłuższa nieobecność oraz zdarzenia długotrwałe – wyjazd, choroba, kontuzja i regeneracja zdrowia, zmiany życiowe itp. Jest możliwość zawieszenia swojej działalności na wybrany okres czasu nie krótszy niz 3 miesiace, poprzez poinformowanie jednego z dowódców. Wtedy osoba nie przychodzi na treningi/spotkania/strzelanki. Nie ponosi się żadnych konsekwencji za zawieszenie. Dzięki tej opcji, osoba nie traci dotychczasowych osiągnięć w drużynie.

 

Jeśli nie jesteś pewien swojej obecności nie wpisuj się na listę obecności. Za wpisanie się na listę a niestawienie na spotkaniu będą wyciągane konsekwencje. Szanujmy siebie nawzajem.

 

Sprawność fizyczna

 

W roku odbywać się będą dwa niezapowiedziane egzaminy PFT.

Zaprezentowanie sprawności poniżej minimum akceptowalnego w PFT jest traktowane równoznacznie ze złożeniem rezygnacji z członkostwa operatora w drużynie. Wynik punktowy PFT prezentowany będzie na forum w opisie operatora i stanowi ważną część corocznej punktacji operatora.

 

Wymogi i kalkulator PFT

Aby zaliczyć PFT należy uzyskać wynik punktowy przekraczający 100 włącznie.

 

Szczegóły testu

Bieg

Brzuszki

Podciągnięcia

 

http://usmc.pftcalculator.com

 

W innych aktywnościach fizycznych nie należy odstawać od reszty i pomimo słabych predyspozycji wykazywać zaangażowanie i chęci. Prosta recepta – pompuję aż mi się ręce nie złamią lub cisnę dopóki się nie zrzygam.

 

Rekrutacja

 

Etap I

Pierwsze spotkanie nie jest zobowiązujące. Ma na celu zaznajomienie kandydata z AirSoftem oraz profilem naszej grupy. Nie jest on zobowiązany na tym etapie do przestrzegania minimalnej ilości spotkań w miesiącu.

 

Etap II

Do etapu drugiego przystąpić mogą osoby powyżej 19 roku życia (jeżeli masz mniej niz 19 lat, ale wiesz ze jestes dobry, ze będziesz się nadawał do ASOT to postaraj się nas do tego przekonać). Rozpoczyna się w wybranym przez kandydata momencie – może to być już po pierwszym spotkaniu ale nie później jak po 3. Po tym czasie potencjalny rekrut informuje dowódctwo czy chce przejsc do etapu drugiego czy chce zostać wolnym strzelcem/gościem ASOT na strzelankach po treningach. W momencie zdecydowania się do przejscia na etap II, kandydat zyskuje status rekruta i jest zobligowany do przestrzegania regulaminu naszego teamu poza wymogami sprzętowymi. Etap drugi trwa od 3 do 6 miesięcy i zakończony egzaminem PFT, z wiedzy i umiejętności nabytych na treningach (każdy rekrut będzie miał inne pytania i inne zadania do wykonania)

 

Etap III

Etap tak zwanej kwarantanny sprzętowej. Aby zmienić status z rekruta na operatora A.S.O.T należy w ciągu maksymalnie 6 miesięcy skompletować podstawę sprzętową oraz przekonać do siebie większość ekipy. Dokonać tego można poprzez: zaangażowanie, szybkie przyswajanie materiału szkoleniowego, wkład w rozwój grupy, punktualność, wzorową obecność na treningach i strzelankach, poprawienie swojej kondycji fizycznej.

Okres bycia rekrutem zależy wyłącznie od indywidualnych możliwości.

 

Dowodzenie i odpowiedzialność

 

Lejto – dowódca A.S.O.T – odpowiedzialny jest za zdyscyplinowanie ekipy. Wiąże się z tym odpowiednie przygotowanie do działania, sprawdzenie braków sprzętowych, zorientowanie się czasowe i dostosowanie do planu działania, przekazanie informacji dalej. Zorganizowanie frekwencji na treningach i misjach. Podczas działania wskazuje zastępcę, może również zrezygnować z dowodzenia i wskazać dowódcę.

 

Spalka – dowódca A.S.O.T – odpowiedzialny jest za zdyscyplinowanie ekipy. Wiąże się z tym odpowiednie przygotowanie do działania, sprawdzenie braków sprzętowych, zorientowanie się czasowe i dostosowanie do planu działania, przekazanie informacji dalej. Zorganizowanie frekwencji na treningach i misjach. Podczas działania wskazuje zastępcę, może również zrezygnować z dowodzenia i wskazać dowódcę.

 

Każdy tworzy drużynę. Każda opinia, poparta rzeczowym argumentem jest warta uwagi.

Decyzję ostateczną podejmuje dowódca kierując się dobrem zespołu.

 

Sprzęt i stylizacja

 

Każdy operator dąży do uzupełnienia braków sprzętowych wedle swoich możliwości finansowych, pamiętając o przestrzeganiu regulaminu ekwipunku operatora A.S.O.T i dążąc do ujednolicenia względem reszty Teamu.

Każdy operator, który kupuje jakikolwiek sprzęt, ma najpier spytać się dowódctwa czy taki sprzet jaki on sobie wybrał bedzie odpowiedni

 

Uzbrojenie:

1. Broń główna

M4A1 – wszelkie pochodne tego modelu karabinka.

HK416 – wszelkie pochodne tego modelu karabinka.

Ak74 – w wersji taktycznej ( do uzgodnienia przed zakupem)

 

Inne propozycje replik do uzgodnienia z dowództwem.

 

2. Broń boczna

Pełna dowolność wyboru broni bocznej np.:

Glock 19

Beretta M9

Walter P99

Colt 1911 MEU

 

Umundurowanie:

Multicam – mundury w każdym możliwym kroju, koniecznie w maskowaniu Multicam.

 

Oporządzenie:

1. Nakrycia głowy

· Hełmy – mich 2000 / mich 2001 / FAST ballistic / FAST base jump

· Czapki – baseball’ówki w kolorze khaki/tan/coyote/multicam/czarnym

2. Kamizelki

· Wszelkie typu Plate Carrier w maskowaniu Khaki/Multicam

· Wszelkie typu Chest Rigg w maskowaniu Khaki/Multicam

3. Rękawiczki

· Wedle uznania operatora np. Mechanix, Nomex, Oakley itp.

4. Nakolanniki

· Wedle uznania operatora np. Alta, Blackhawk, Bijan’s itp.

5. Kabury

· Wedle uznania operatora np. Blackhawk CQC, Cryye Holster itp.

6. Buty

· Buty taktyczne lub trekkingowe np. Asolo, Salomon, Bellville itp.

 

Składki członkowskie

 

Składki zbierane w celu realizacji wspólnych zakupów drużynowych, dzięki nim upraszczają i zwiększają się możliwości przygotowania treningów. Środki ponadto przeznaczane są na trwałe przedmioty wspólnego użytkowania. Składki w wysokości 15 zł / m-c (3,75 zł /tygodniowo) zbierane będą na każdym pierwszym treningu miesiąca. Niezapłacenie pod rząd 3 składek jest traktowane równoznacznie ze złożeniem rezygnacji z członkostwa operatora w drużynie.

 

Zakupy drużynowe

Odchodząc z drużyny lub składając rezygnację w dowolny przestawiony w regulaminie sposób zrzekasz się z praw własności do posiadanych przez drużynę wspólnych zasobów i przedmiotów.

 

Zakup proponowany – sugestie zakupów zgłaszają wszyscy wedle uznania i potrzeb, zakup realizowany jest gdy głosowanie zostaje rozstrzygnięte z wynikiem minimalnym na TAK (50%)

 

Transport

 

Chętny na transport zgłasza się bezpośrednio do kierowcy (nie bezosobowo!) o miejsce nie później niż 48 godzin przed planowanym wyjazdem. Zrzuta za paliwo rozliczana jest najpóźniej do 7 dni od zakończenia wycieczki i obowiązkiem pasażera jest to zrobić. Kierowca nie prosi się o należne pieniądze. W większości „drużynowych” samochodów obowiązuje zasada, że jak masz zamiar się pobrudzić to weź rzeczy na przebranie na czas przejazdu. Nie zostawiamy rzeczy po sobie, pustych butelek i innych śmieci. Pasażerów rozkładamy po równo na wszystkie auta. Nie ma sytuacji że w 1 aucie jedzie 3, a w drugim jeden pasażer (wyjątek stanowi życzenie kierowcy drugiego auta).

 

Inne postanowienia

 

Operatorzy szanują się wzajemnie, każdy konflikt lub różnica zdań wymaga natychmiastowego wyjaśnienia. Forum nie jest do tego najlepszym miejscem. Brak chęci rozwiązania problemu jest podstawą do wyciągnięcia konsekwencji.

 

Siła drużyny równa jest sile jej najsłabszego operatora. Pomagając słabszym, mobilizujesz ich i nadrabiasz wspólnie zaległości.

Każdy słabszy fizycznie, czy technicznie dąży do dorównania najlepszym.

Szanujemy czas swój i kolegów, poświęcając wolne chwile na doskonalenie umiejętności i kondycji. Staramy się robić to wszystko wspólnie.

 

Rozgrywki ASG traktujemy poważnie, są przede wszystkim areną sprawdzenia dotychczas zdobytych umiejętności oraz dają możliwość zdobycia nowych. Uczą również kooperacji pomiędzy jednostkami w sytuacjach zbliżonych do prawdziwego pola walki.

 

*Regulamin sporządzony na podstawie regulaminu grupy Task Force Venedi.

Edited by LEJTO18

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...