Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomożecie dobrać sprzęt?


Recommended Posts

Cześć! Przygodę z airsoftem próbuję zacząć już od dłuższego czasu. Teraz, mam do wydania od 1500zł-2000zł na cały sprzęt wraz z repliką. Mam nadzieje, że bardziej doświadczeni panowie zechcą mi pomóc owe wyposażenie dobrać, abym nie wyrzucił tej kasy w błoto.

 

Kolejna sprawa, która jest dla mnie bardzo ważna. Chodzi o wygląd. A jakby to precyzyjniej ująć, odwzorowanie żołnierza na polu bitwy. Między innymi dlatego wybrałem airsoft, a nie paintball. Tutaj, wszystko wygląda realistycznie, po prostu lubię ten klimat. Dlatego nie chcę kupić repliki, zwykłego munduru i iść się strzelać. Wiem, jestem początkujący, ale to takie moje zboczenie. Dorzuciłbym do tego jakąś kamizelkę, plecak, ochraniacze, tak, żeby uwiarygodnić tę sylwetkę żołnierza. Aby, jak to mówię, czuć i widać było ten klimat. Może to nie rozsądne i głupie, sam nie wiem. Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi i zechcecie mi pomóc :D Z góry dziękuje za wszystko.

 

PS. Za replikę chciałbym dać tak do 800zł.

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad Marines, tylko jak patrzyłem ich mundury są na prawdę bardzo różne, tutaj znalazłem bardzo fajne zdjęcie, co by mnie bardziej interesowało. Jakbym coś jeszcze znalazł to podeślę.

 

 

Us_marines_mout_practice.jpg

Edited by Yerzay
Link to post
Share on other sites

Czyli USA, lata 80. Oporządzenie: Alice, mundury BDU w Woodlandzie. Generalnie niewygodne, ale można tanio fajny komplet złożyć, dopasowany do swoich potrzeb. Spodnie koniecznie kup kontraktowe (do 200 zł), bluzę w miarę możliwości też (poniżej 100 zł) - są bardzo wytrzymałe. Oporządzenia możesz poszukać na Allegro. Nie kupuj od razu wszystkiego, możesz dokładać kolejne rzeczy w miarę potrzeb. http://en.wikipedia....rying_Equipment jest pare obrazków, generalnie internet jest pełen wartościowych informacji na ten temat. Do warunków airsoftowych będą ok.

 

EDIT - z racji, że z oporządzeniem powinieneś się zmieścić do 500 zł, polecam zwiększyć budżet na replikę.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

O proszę, kolega z Lubina. Jesteś na grupie ASG-Lubin na fb? :icon_razz:

 

Przed weekendem nie wiem czy zdąże. Zanim skompletuję sprzęt itp, to minie bardzo długo. Zanim się zastanowię, wyszukam i zastanowię 1034204520 razy. ^^

Edited by Yerzay
Link to post
Share on other sites

To chyba nie amerykanie nawet. Coś z ameryki południowej. Tego kamuflażu używa z 10 państw.

Wg źródła to Amerykanie

Jak myślisz, najpierw lepiej zamówić replikę a potem całe oporządzenie, czy na odwrót? A może to nie ma znaczenia?

Najpierw ochrona oczu, potem replika, a dopiero potem (jeśli uznasz za potrzebne) oporządzenie. 90% nowych (i sam tak miałem) chce od razu kupić kamizelkę i pasoszelki, manierkę i camelbacka, menażkę, ładownice na granaty ręczne - te rzeczy może i fajne, ale na początek niepotrzebne lub bez sensu dublujące się. Dlatego radziłbym kupić najpierw tylko to, co konieczne - ochrona oczu, replika i kulki. No może jeszcze mundur. Kupisz dodatkowe magazynki i inne pierdółki wtedy myśl o kamizelkach czy pasoszelkach. W międzyczasie pooglądasz na strzelankach różne modele, może poprzymierzasz. Zobaczysz co i jak wygląda (a jeśli chcesz się bawić w stylizacje lub reko to poczytasz troche na temat co, kiedy i gdzie noszono), co Ci pasuje itd. Nie ma sensu kupować kamizelki tylko po to by nic w niej nie nosić lub w ogóle by po tygodniu uznać, że jej zakup był bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi Marek, możesz jeszcze w weekend wybrać się na strzelankę, nawet bez repliki, np z aparatem[KONIECZNIE MUSISZ MIEĆ OCHRONĘ OCZU Z ATESTEM]. Poprzyglądać się zobaczyć co i jak, poprzymierzać pomacać repliki. Sprawdzić czy w rzeczywistości Ci pasuje i np łatwo jest Ci się złożyć do strzału w emce ze stałą kolbą czy lepiej np teleskopową?

Link to post
Share on other sites

1. Jeżeli nie zamierzasz się stylizować na lata 1980te-1990te, to odpuść sobie oporządzenie ALICE. Nie jest kompatybilne z obecnie powszechnym oporządzeniem modułowym MOLLE, to ostatnie daje Ci możliwość swobodnej konfiguracji (położenia i liczby ładownic, zasobników, kieszeni i tego wszystkiego, bez czego czujemy się nadzy, głodni i słabi :icon_wink: ).

 

2. G36 jest "specyficzną" repliką - może się podobać, ale nie wszystkim dobrze leży w rękach. Miałeś możliwość wziąć ją do łapy, złożyć się, pobawić manipulatorami? Dla mnie ma niewygodne łoże (do przeżycia przy chwytach pionowych), niewygodny selektor (w położeniu FUN wbija mi się w dłoń) i źle mi leży w postawie strzeleckiej.

 

3. Jeżeli masz możliwość, oprócz repliki pożycz na chwilę lub dzień również oporządzenie. Są różne - od pasoszelek, przez kamizelki taktyczne, modułowe, chest rigi klasyczne i modułowe, plate carriery po zintegrowane kombajny. Szukaj, analizuj, wyciągaj wnioski, wykładaj kasę :icon_biggrin:

 

Powodzenia :icon_wink:

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Yerzay, ale G36 "średnio" pasuje do jednostek na które chcesz się stylizować. Pomijając kwestię wyglądu możesz mieć problem z przenoszeniem magazynków do G36 w emkowych ładownicach. Nie myślałeś by "robić się" na niemca? Sprzętu jest cała masa, ceny przystępne a i z dostępnością wyposażenia nie powinno być problemu. Jeżeli nie to zawsze możesz zainwestować w adapter magazynków.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem, wiele replik nie pasuję do jednostek, na których chciałbym się stylizować. Do tego dochodzi cena i osiągi. Na niemca? Zobaczę, pomyślę. A mógłbyś rozwinąć to na niemca? Jakieś dokładniejsze wyposażenie. Teraz nie bardzo mam czas, ale jak wrócę do domu to sam parę rzeczy ogarnę.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem, wiele replik nie pasuję do jednostek, na których chciałbym się stylizować. Do tego dochodzi cena i osiągi. Na niemca? Zobaczę, pomyślę. A mógłbyś rozwinąć to na niemca? Jakieś dokładniejsze wyposażenie. Teraz nie bardzo mam czas, ale jak wrócę do domu to sam parę rzeczy ogarnę.

http://awr.one.pl/viewpage.php?page_id=4

To taki "top level", ale da Ci pojęcie o "kwestii niemieckiej".

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystko. Myślę, że jednak zamówię tę replikę G36C. Co do wyposażenia, poszukam niemieckich mundurów itp. Dzięki jeszcze raz za taką dawkę wiedzy :icon_biggrin:

 

 

EDIT: Patrzyłem na to umundurowanie.

 

http://www.militaria.pl/helikon/bluza_helikon_cpu_policotton_ripstop_flecktarn_(bl-cpu-pr-23)_h_p35317.xml

 

i do tego spodnie:

 

 

http://www.militaria.pl/helikon/spodnie_helikon_cpu_policotton_ripstop_flecktarn_(sp-cpu-pr-23)_h_p35318.xml

 

Szukam jeszcze, gdzie by było taniej. Najlepiej od razu cały zestaw, spodnie + bluza.

Edited by Yerzay
Link to post
Share on other sites

Tak dorzucę jeszcze od siebie... G36 nie musi oznaczać koniecznie "Niemca". Wiele jednostek specjalnych ich używa, jak również PMC, więc naprawdę jest w czym wybierać. Najlepiej byłoby, żebyś zapoznał się z lokalnym środowiskiem - może będzie jakaś grupa, do której chciałbyś się dołączyć, a takowa najczęściej wymaga jednolitego umundurowania. Szkoda kupować coś tylko po to, żeby za miesiąc sprzedać. A replika G36 z konwerterem "łyka" magazynki od emki (co czyni ją kompatybilną z magazynkami pewnie połowy replik z których się obecnie strzela) więc łatwo będzie się dopasować do grupy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...