Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G M4- Skrajnie mała moc pierwszych strzałów


Recommended Posts

Dla tych co nie wiedzą jak działa Gear Box:

 

Dziwne ruchy dyszy na singlu mogą zdarzać się przy słabej sprężynie i mocnej batce (np. 11,1), kiedy to wykonuje się ponad jeden cykl, ale raczej nie przy 7,4.

Może być jakiś problem z zębatką tłokową lub popychaczem. Może opóźniacz by pomógł. Trzeba by zajrzeć do środka i zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

I na filmiku idealnie pokazane jest, że dysza zaczyna cykl przed tłokiem, więc normalnym jest, że nawet po semi dysza może zostać w ciut innym położeniu, jeśli nie ma mosfetu z AB. Nie znaczy to wcale, że jest nieszczelność, bo kiedy następuje strzał to dysza jest w pozycji wyjściowej. Po prostu nawet, gdy przerywacz przerwie układ to silnik wyhamowując da radę naciągnąć zębtakę do tego stopnia, żeby w małym stopniu ruszyć popychacz. I nie wiem, dalczego to są niby "dziwne ruchy"? Dla mnie to normalne i wcale nie świadczy to o złym działaniu mechanizmu, tym bardziej, jeśli serwisem zajmował się zawodowy serwisant a nie forumowy teoretyk. Opóźniacz by nie pomógł. Stosuje się go gdy dysza za szybko wraca i kulek nie podaje.

 

@Edit: Twój problem(już chyba rozwiązany) to prawie na 100% wina gumki. W mp5(jg chyba), które miałem, występował podobny problem i pomogła jedynie wymiana gumki na nową(stara wyglądała ok).

Edited by destructor
Link to post
Share on other sites

Dzięki za dodatkowe pomysły. Przy najbliższej okazji sprawdzę replikę z innymi magazynkami od kumpli, gumka jest wyczyszczona, więc problem smaru też jest wyeliminowany, jeśli problem dalej będzie występował to wymienie gumke na nową tak jak doradzacie i będę testował dalej. Jak to też nie pomoże to znak, że licho siedzi w gearboxie :/ Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie!

Link to post
Share on other sites

To mój ostatni post w tym wątku mam nadzieję.

 

@Huba_Ibn:

O uregulowanie ruchu dyszy? Przecież kulki podaje normalnie a na jej "cofanie" to nic nie pomoże. W poprawnie złożonym gb(stockowym) i batce 7,4v lipo, dysza raczej nie zostanie w pozycji wyjściowej(moje zdanie). Bez mosfetu AB, sprężyna popychacza stawia zbyt mały opór, żeby uniemożliwić naciągnięcie popychacza w jakimś stopniu. Chyba, że spodkładkujemy zbyt mocno to wtedy tak, opór dla silnika może być tak duży, że wyhamuje wystarczająco szybko. Nie jest to oczywiście regułą, bo chcę powiedzieć, że w dobrze złożonym gb dysza po strzale na semi może zawsze zostawać całkowicie wysunięta jak i cofać się trochę. Jest to całokwicie normalne i nie ma co szukać dziury w całym.

 

@cinollozowski:

I masz rację, bo to na pewno nie jest wina gb. Cofająca się dysza nie ma żadnego znaczenia, więc nie zwracaj na to uwagi :icon_wink:

Edited by destructor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...