Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, przeszukałem raz i drugi forum i nie znalazłem nic na temat tej repliki więc postanowiłem że założę temat. Mianowicie chodzi o replikę CZ P-09 DUTY firmy ASG którą można zakupić od niedawna między innymi w specu : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=12845&name=ASG_-_CZ_P-09_DUTY_+_Walizka_-_17657

 

Jedyne opinie jakie o nim znalazłem to kilka filmików na youtube w języku angielskim i tam zbiera same pochwały aczkolwiek przydało by się żeby wypowiedział się ktoś kto ma tę replikę od jakiegoś czasu i opowiedział o niej trochę szerzej.

 

Pistolet jest tyle ciekawy iż ma oryginalne oznaczenia z ostrej wersji, w zestawie otrzymujemy bajerancką walizeczkę oraz mamy do wyboru dwa rodzaje magazynków ( na Green Gas na którym wyciąga wg pomiarów chronometru z jednego z filmików ok 320 fps oraz CO2 na którym osiąga ok. 370 fps ). I tu pytania , jak z trwałością tej repliczki? Jak ze spasowaniem i szczelnością magazynków ? Ma ktokolwiek ten model i mógłby coś o nim opowiedzieć?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 8 months later...

Wątek trochę umarł, tym bardziej że jest recka na portalu.

Po dwu miesięcznym użytkowaniu P-09 do CQB, potwierdzam opinie z recenzji na portalu tj. że to dobrze wykonana i bardzo ergonomiczna replika, lecz ma swoje problemy.

Mam do niej dwa magazynki GG i jeden CO2 (BTW można je dostać na asgshopie). Problemów ze szczelnością nie stwierdziłem. Natomiast w każdym mi już pękły szczęki, w tym 2 razy po upadku na beton.

Na szczęście, jak poradził kolega Nath, wszystkie części są dostępne bezpośrednio od KJ Works na Tajwanie.

Obsługa w firmie jest rewelacyjna: po 12 godzinach miałem już wycenę zamówienia; przetwarzanie zamówienia po wpłacie zajęło 7 dni; wysyłka pocztą kosztowała 4.50 USD, a paczka doszła po 6 dniach od wysyłki.

Regulacja hop up wymaga ściągnięcia zamka, ale osobiście nie jest to dla mnie uciążliwe.

Problematyczne dla mnie jest natomiast dostanie się do lufy wewnętrznej, oraz niestandardowa gumka hop-up z dwoma wypustami.

Ponadto, często pod koniec naboju CO2 jak i GG moja replika wariuje i sypie kilka kulek full auto po czym następuje syfon - nie wiem czy to normalne. Fakt, że temperatury ostatnio były na granicy użyteczności GG, ale problem też pojawiał się na CO2.

Jakby ktoś wiedział jak temu zaradzić to prosiłbym o poradę jak temu zaradzić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...