Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Ciężki orzech do zgryzienia. Od razu informuje że nie chcę aby replika miała więcej niż 500fps ani mniej niż 450fps. Myślę że docelowo będzie sprężyna sp130 i tym się kierujmy.

Jak wiadomo eLki ics'a mają niestandardowe dysze, uparłem się na wciśnięcie jak największego zasięgu, więc zdecydowałem się na bore up (i jeszcze parę elementów ale to nie istotne).

Schody pojawiły się wtedy gdy w zaprzyjaźnionym sklepie dowiedziałem się ze dedykowana uszczelniona dysza (klepana przez retro arms) nie pasuje na głowicę cylindra bore up guardera gdyż jest za wąska.

Pomocy potrzebuje na gwałt gdyż replika przychodzi niebawem, a tuning chciałbym od razu.

Wiecie jak rozwiązać mój problem? Jedyne rozwiązania jakie widzę to zamontowanie bore up guardera i stockowej dyszy co nie jest dobrym rozwiazaniem lub kupienie wyciszonych, doszczelnianych głowic i doszczelnionej dyszy co nie da takiego efektu jak bore up ale jednak te osiągi poprawi.

Bardzo jednak zależałoby mi na bore up'ie i tej dyszy retro arms gdyż to da najlepszy efekt.

Co radzicie w mojej sytuacji? Przy stocku nie zostanę, a zasięg ma wzrosnąć.

Ewentualnie jaki tuning ogólnie polecacie do tej repliki aby zwiększyć zasięg?

 

 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem założenie w Elce bore-upa to dużo roboty dla mizernego efektu. Dobre smary, dobra guma (stockowa jest mocno średnia, przynajmniej u mnie była) i METALOWA dysza (plasticzane elka lubi zjadać - pękają po prostu) wystarczają.

Gearbox spokojnie wytrzymuje sprężyny do 130. Powyżej podobno niektórym pękł - mówię podobno, bo nie widziałem tego.

 

Do tuningu dołożyłbym jeszcze kable, bo tu znowu stockowe są słabe.Ich wymiana jest bajecznie prosta.

U siebie zrobiłem jeszcze wyciszenie - ordynarnie, gąbka między gearbox a body. Tani zabieg a bardzo dużo daje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...