Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chiński magnifier do aimpointa i kiepskie powiększenie.


Recommended Posts

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu mam combo EoTech 552 od TomkaPL + chiński magnifier do aimpointa. Mam dwa problemy, z czego jeden jest bardziej problematyczny. Pierwszy to nienajlepsza jasność obrazu dawanego przez zestaw, winę zwalam na trochę ciemnawe szkła w kolimatorze. Nie jest to na tyle upierdliwe, by było istotne.

 

Drugi problem odbiera sens takiej kombinacji. Raz, że powiększenie jest bardzo słabe (mam wątpliwości, by w ogóle było chociaż dwukrotne) a dwa, że ogniskowa magnifiera jest całkiem daleko od okularu i muszę się gimnastykować, by móc widzieć przez urządzenie. Małe przechylenie i widzę ścianki wnętrza optyki, czy czerń. Ten sam problem miałem poprzednio z lunetą Walther triTac 4x32, którą sprzedałem w cholerę, jednak tym razem mam bardziej użyteczne ustrojstwo i nie chcę go tak szybko pozbyć się.

 

Podsumowanie pytaniem: czy da się zwiększyć powiększenie i zmniejszyć ogniskową okularu samą manipulacją szkłami wewnątrz magnifiera? Czy jednak niezbędne będzie wybranie się do optyka po nowe szkła? Trzecia opcja to zakup ACOGa x4 ale AK i ACOG to abominacja.

Link to post
Share on other sites

Powiekszenia i ogniskowej nie zmienisz samemu, to będzie wymagać odpowiednio wykonanych, nowych soczewek.

Z acogami jest tak samo. U mnie jest coś koło 1,5/2,0x. Nie ma gwarancji że chińczyk oferuje deklarowane 4x. Jedyna opcja to oglądać sprzęt przed zakupem, albo w ogarniętym sklepie internetowym skrobnąć do obsługi z prośbą o sprawdzenie rzeczywistego powiększenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...