Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] Marushin M1 Garand


Recommended Posts

Witam !!

Dla zainteresowanych filmik prezentujący nową zabawkę ze stajni Marushina 8)

http://webzoom.freewebs.com/2ndrangersairs...s/m1_garand.mpg

Wygląda obiecująco, choć jak narazie jest wielką niewiadomą, zwłaszcza jeśli chodzi o osiągi. Czytałem na Arnies recenzję kolesia z filmiku i twierdził że na HFC134a osiągnął góra 290 fps, zaś ten o którym pisze Smoczy osiągnął 410 fps. na Predatorze. Dodatkowo większość recenzji jest wskazuje na 3 główne mankamenty repliki:

1. Problemy ze sprężyną odpowiadającą za wyrzucanie magazynka.

2. szybko luzujące się śrubki

i o zgrozo..

3. Łamanie się jednego z elementów mechanizmu Blow Back (część nr 45 :? ) spowodowane zbyt dużymi naprężeniami podczas pracy na mocniejczych gazach.

 

Jednym słowem...kicha :?. Tak czy siak trzeba czekać na pojawienie sie repliki u nas i powoli zbierać kase 8)

 

Pozdrawiam

Zigi

 

EDIT:link już powinien działać

Link to post
Share on other sites

A czego sie spodziewaliscie ? Przeca ten garand, jak i kar98 wyrzucajacy luski i sporo giwer( ten szotgan z terminatora) z marushina i paru innych fajnych firm( M60 z TOP) z Japonii to egzemplarze kolekcjonerskie. Sprzedawane za zawyzona cene Japonczykom, ktorzy i tak to kupia, bo na zdekowana bron palna czy (o z grozo!) sprawne giwery nie maja co liczyc.

One pieknie wygladaja, daja sie przeladowac, mozna z nich strzelic, cos tam wyskoczy jakas luska, magazynio i o to chodzi. Ten garand ma hopupa nawet co zdziwieniem bylo lekkim dla mnie. Tak czy wspak to egzemplarz kolekcjonerski i nie ma sie co oszukiwac. Jasne, po przerobieniu x czescii wladowaniu kolejnej porcji gotowki, bedzie to strzelac daleko i mocno, ale chyba nie o to chodzi ? O_o

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites

po czesci trzeba sie z Piokiem zgodzic - aczkolwiek dzieki pojawianiu sie takich zabawek w ASG mozna stworzyc nowa jakosc w naszej zabawie

 

bycie super-duper komandosem moze sie znudzic, a zabwawa w asg polaczona z utrwalaniem historii ma IMHO glebszy, dojrzalszy sens :)

 

totalnym nonsensem sa rozgrywki ASG grup rekonstrukcyjnych z ludzmi zasypujacymi sie kilogramami kompozytu w dowolnej konwencji

 

jesli scieraja sie grupy rekonstukcyjne to 8 strzalow na magazynek wystarcza.... aby sie dobrze bawic i poczuc klimat

Link to post
Share on other sites

o tyle sie Hargin nie zgodze ze jakby było w magu miejsce na 40 kulek to by ludzie tez nie narzekali strzelali i nie czuli "historycznego klimatu"... to jest tak ze zawsze mozna do low capa doładowac tyle ile sie powinno mieć albo kupić real capa, generalnie ludzie tyle strzelają ile im magazynek mieści i to już jest "wina" producentów ze musza sie oni bawic z 8 kulkami w magu ;)

generalnie piok powiedział dobrze, gun został stworzony jako strzelająca replika na ściane dla kitajców, bo tak zwana "skirmishability" jak to okreslaja zagraniczniaki, tego guna jest zerowa z racji magów na 8 kulek, wyskakujacych gdzie ładowanie gazem starcza na ledwie 2-3 magi a moc niestety nie jest rodem ze snajperki tylko rodem z lekko wzmocnionego aeg'a :/

ja np bym sie cieszył jakby zrobili AEG'a garanda, mag nie musiałby być duży, tybo ognia jedynie semi auto i może jakiś dynks co by poruszał zamkiem przy strzale (co by bateria na niezbyt długo starczało :) ) to byłby hit, jak pokazali konstruktorzy jak M14 dało sie zrobić elektryczne to M1 też powinno dać na luzie radę bo zamek jest bardzo podobny :)

Link to post
Share on other sites

Lame juz kiedys pisalem Ci o tym, ze nie czytasz ze zrozumieniem :D

 

mi chodzilo, ze REKONTRUKTOROM, którzy wykorzystaja ASG do podniesienia poziomu zabawy - 8 kulek nie bedzie przeszkadzac

 

a dla ASGowca, ktory przebierze sie w mundur z epoki, to zawsze bedzie malo... te 40 rowniez, bo bedzie scieral sie z goscmi, ktorzy maja po 300-400 kulek w magazynkach.

 

co do zagraniczniakow, to pojawiaja sie rowniez opinie o 6 magach. Coz "z milosci do broni" trzeba sie poswiecic. Jesli majac Garanda zetrzesz sie z Mauserem, to szanse sa mniej wiecej wyrownane,

 

dla reenactora nie jest wazna moc i ilosc kulek, ale klimat :)

Link to post
Share on other sites

Widziałem i strzelałem z tego cuda w niedzielę.Wg mnie jest to najlepszy gun AS jaki zrobiono seryjnie... lepszy nawet od SWD g&p...

wrażenia ze strzelania kosmiczne, blowback straszny, nie wiem ile to ma fps-ów ale sądzac po sile strzału trochę ma(ewentualnie jak rolls-moc wystarczająca :wink: ), wypadająca łódka, z jednej strony minus jeśli chodzi o combatowe strzelanie, dodaje tylko smaczku dla innych

jednym słowem cacuszko !

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Eech ładny, szkoda tylko że taki awaryjny (już tym bardziej jak na model za ok. 2000zł). Mam nadzieję że kostruktorzy nie będą patrzeć tylko i wyłącznie na reenac'cyjne walory i poprawią te wady podobnie jak CA w swoich zabawkach.

 

Moim zdaniem wypuszczenie większej liczby replik z 2WŚ miałoby sens - sam miałem Thompsona i wiem że można sie z taką zabaweczką poczuc jak w Kompanii Braci :wink: tylko co z tego jak walczy się z uniwersalną, nowoczesną bronią którą można bez problemu operować w każdym otoczeniu.

 

Ale dzieje sie dobrze bo wyszedł Mauser, MP-40, Garand. Trzeba teraz tylko poczekać aż zacznie robić się konkurencja, do gry może wejdą takie firmy jak TM i CA a wtedy spełnią sie marzenia wielu z nas o reenaccyjnych grupach ASG :D eech marzenia... :)

 

A wracając do Garanda - na tym filmiku wydaje mi sie ten blow back jakiś taki mało przekonywujący :? Coś w stylu PSG-1 a to przecież Gas blow-back...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...