Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy problem z Gietą 36c [JG] - Brak pomysłów...


Recommended Posts

Witam, otóż mam problem z Gietą c od JG. Poszperałem w wszelkich możliwych tematach, a jednak nie potrafię znaleźć odpowiedzi na mój problem, dlatego zdecydowałem się na utworzenie nowego tematu.

 

Mianowicie karabin nie wystrzeliwuje kulek jak powinien, czasem hop up podkręci, czasem kulka spada parę metrów po strzale, czasem puste strzały i po wyjęciu magazynka sypie się parę kulek.

 

Robiłem test strzykawki "boxa" - wszystko cacy. Test szczelności dysza - komora, wszystko ok, dysza chodzi dobrze.

Gumka siedzi jak należy, brak oznak ułamania zaczepów komory, lufa przeczyszczona. Magazynki w porządku.

 

Jest jednak rzecz która mnie ciekawi, a zarazem nurtuje, że czasem na semi pada normalnie jeden strzał,

a czasami 2 strzały, bądź i nawet "pół" strzału, tzn. słyszę ruch zębatek jednak nie następuje pełny wystrzał. Bateria to 7.4 Lipol.

 

Dokonałem małego tuningu giety, a wymienione zostało:

Lufa precyzyjna 6.04 Systema

Gumka Systema czarna

Okablowanie niskooporowe + deans

Kostka stykowa SHS

Łożyska kulkowe SHS 7mm

Stalowa, łożyskowana prowadnica sprężyny

Tłok SHS 15 stalowych zębów

Aluminiowa, łożyskowana głowica tłoka SHS

Aluminiowa głowica cylindra ACM

Wszystkie sprężynki gearboxa na nowe SHS

Popychacz SHS

 

Czy ktoś ma może jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Edited by MatysMTN12
Link to post
Share on other sites

Jakim cudem mając za krótką dyszę do tej repliki twierdzisz, że masz szczelność na połączeniu gumka-dysza? Szlifowałeś popychacz?

Sorki zapomniałem zmienić tą linię.. Wcześniej spiłowałem stockowy popychacz do tej dyszy ale problem nie ustąpił więc dysza została wymieniona spowrotem na stokową, a popychacz na nowy.
Link to post
Share on other sites

jak sprawdzałes szczelność dyszy-komora? wymieniałeś coś w gb zanim się zaczęło dziać źle?

Patent z papierkiem, dmuchaniem, zakrywaniem kulek palcem przy strzale. Tak, zaczęło się to dziać po tuningu, po wymianie tych wszystkich części powyżej, z tym że z początku wymieniłem dyszę na SHS i myślałem, że w tym tkwił haczyk, bo ona jest za krótka. Spiłowałem popychacz - dalej to samo. Zakończyłem tym, że wróciłem do stockowej dyszy i kupiłem nowy popychacz.

 

Nic to nie zmieniło...

 

jak sprawdzałes szczelność dyszy-komora? Sprawdź kąt natarcia zębatki na tłok. miałem tak samo w thompsonie kiedy chwytało mi za 2 zęba a nie za 1:)

Czyli chodzi Ci o to, że tłok może mieć jakiś luz i nie zaskakuje jak powinien?
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o niepełne naciągnięcie tłoka -zobacz w jakim stanie jest przerywacz - może jest już wytarty. Sprawdź na sucho czy koło zrzuca kostkę.

Odnośnie tych pustych strzałów, sprawdź czy dystanser w komorze jest ok, czy nie wystaje za dużo. Czy nie zmieniałeś czasem adaptera na magazynki od M4?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o niepełne naciągnięcie tłoka -zobacz w jakim stanie jest przerywacz - może jest już wytarty. Sprawdź na sucho czy koło zrzuca kostkę.

Odnośnie tych pustych strzałów, sprawdź czy dystanser w komorze jest ok, czy nie wystaje za dużo. Czy nie zmieniałeś czasem adaptera na magazynki od M4?

Przerywacz chodzi bez problemów. Nie, nie, adapter stockowy. Co do dystansera, właśnie coś zauważyłem. Czy przy całkowicie opuszczonym hop upie, patrząc w lufę, gumka powinna się schować całkowicie? U mnie ciut wystaje...
Link to post
Share on other sites

chodzi o to, że po wstawieniu łożyskowań na głowicy i prowadnicy sprężyna po zgnieceniu nadal wystaje[za mało miejsca] tłok w taki sposób, że zebatka tłowkowa nie łapie za pierwszy ząb tylko za 2,3.

zobacz o co chodzi na filmiku. Pozbądź się jedego łożyskowania i zobacz czy coś to zmieni.
Link to post
Share on other sites

chodzi o to, że po wstawieniu łożyskowań na głowicy i prowadnicy sprężyna po zgnieceniu nadal wystaje[za mało miejsca] tłok w taki sposób, że zebatka tłowkowa nie łapie za pierwszy ząb tylko za 2,3.

zobacz o co chodzi na filmiku. Pozbądź się jedego łożyskowania i zobacz czy coś to zmieni.

Sprawdziłem, zębatka łapie jak należy.

Sprężyna na lufie żeby docisnąć komorę do gearboxa też jest?

Jest :icon_wink: Edited by MatysMTN12
Link to post
Share on other sites

A teraz ciekawostka...

 

Okazało się, że gumka minimalnie się zsunęła. Poprawiłem ją i teraz podkręca kulki jak powinna.

Poprawiłem też sprężynkę kostki i na semi jest semi.

 

Jednak...

 

Kulki dalej w różnych momentach blokują się. Wyjmuję magazynek, wkładam spowrotem, podkręcam, paręnaście strzałów i BLOK.

Link to post
Share on other sites

może to dziwnie :icon_wink: zabrzmi... gratów z gb nie ruszaj, wymień lufę na stock plus guma systemy i daj znać, czy podaje normalnie

Mogę spróbować...

Tylko że wszystko hulało ładnie na lufie systemy, stock gumce i stockowym GB. Po wymianie części na lepsze i gumki na systemę - DUPA BLADA.

Link to post
Share on other sites

ja miałem tak, że po wymianie lufy na precę dysza nie chciała współpracować i kulek nie podawało. Zmieniałem raz dyszę, raz komorę, raz lufęi jakiś tam kompromis uzyskałem :) Nie mam już spadków fps, nie podwija gumy itd. Przerabiałem nawet takie patenty że na semi było spoko ale na auto po drugiej krótkiej serii zapychało lufę:) albo strzały były na zasadzie pusty, kulka, pusty, 2 kulki :) Sprawdź też czy aby nie za mocno gumka nie weszła na lufę - daje ten sam efekt ;)

Link to post
Share on other sites

ja miałem tak, że po wymianie lufy na precę dysza nie chciała współpracować i kulek nie podawało. Zmieniałem raz dyszę, raz komorę, raz lufęi jakiś tam kompromis uzyskałem :icon_smile: Nie mam już spadków fps, nie podwija gumy itd. Przerabiałem nawet takie patenty że na semi było spoko ale na auto po drugiej krótkiej serii zapychało lufę :icon_smile: albo strzały były na zasadzie pusty, kulka, pusty, 2 kulki :icon_smile: Sprawdź też czy aby nie za mocno gumka nie weszła na lufę - daje ten sam efekt :icon_wink:

W sensie, że precka była za wąska dla dyszy?

 

Może też być wadą to, że kołnierz gumki za bardzo wystaje?

Link to post
Share on other sites

średnica nie ma tu nic do tego, chyba że mówimy o średnicy zewnętrznej lufy i różnym układaniu się gumy na niej. Na stocku guma inaczej się układa, czasem bywa nawet że jest o ten milimetr krótsza przy koronie. Stąd problemy lub ich brak :) kołnierz powinien być ok bo masz gume systemy, chyba że źle ją założyłeś

Link to post
Share on other sites

średnica nie ma tu nic do tego, chyba że mówimy o średnicy zewnętrznej lufy i różnym układaniu się gumy na niej. Na stocku guma inaczej się układa, czasem bywa nawet że jest o ten milimetr krótsza przy koronie. Stąd problemy lub ich brak :icon_smile: kołnierz powinien być ok bo masz gume systemy, chyba że źle ją założyłeś

Rozumiem. Jutro spróbuję Twojego sposobu.
Link to post
Share on other sites

A ja miałem tak, że guma systemy nie chciała gadać z lufą systemy... W FAL'u od JG... Teraz już nawet nie pamiętam czy jest tam zielona G&G(stara dostawa) czy Shark Madbula... Wystający kołnierz gumki oczywiście,że może być wadą bo po pierwsze może z deka blokować kulki i co którąś nie podać a ponadto nie uszczelnić się prawidłowo na dyszy... Weż inną gumke , choćby stok i sprawdź czy jest tak samo...

A ,jeszcze,... Nie wiem jak w Gietach od JG , ale robiłem raz Aresa, i po wymianie wszystkiego na lepsze nie chciało za chiny ludowe lepiej strzelać, no tak jak u Ciebie... Po wymianie komory na PPS'a(SHS) zaczęło na nowo oddychać pełną piersią .

Link to post
Share on other sites

A ja miałem tak, że guma systemy nie chciała gadać z lufą systemy... W FAL'u od JG... Teraz już nawet nie pamiętam czy jest tam zielona G&G(stara dostawa) czy Shark Madbula... Wystający kołnierz gumki oczywiście,że może być wadą bo po pierwsze może z deka blokować kulki i co którąś nie podać a ponadto nie uszczelnić się prawidłowo na dyszy... Weż inną gumke , choćby stok i sprawdź czy jest tak samo...

A ,jeszcze,... Nie wiem jak w Gietach od JG , ale robiłem raz Aresa, i po wymianie wszystkiego na lepsze nie chciało za chiny ludowe lepiej strzelać, no tak jak u Ciebie... Po wymianie komory na PPS'a(SHS) zaczęło na nowo oddychać pełną piersią .

To jest właśnie dla mnie dziwna sprawa jak 2 produkty tej samej marki mogą nie współdziałać...

 

Sprawdzę jutro na stockowej gumce i zobaczymy.

 

A jeśli to się sprawdzi to lepiej spróbować z przycięciem odpowiednio kołnierza gumki systemy, czy oszczędzić ją na inny karabin, a kupić właśnie G&G, bo jednak wolałbym biegać z czymś lepszym niż gówniany, gumowy stock...

Edited by MatysMTN12
Link to post
Share on other sites

Kołnierza gumki dobrze nie przytniesz domowym sposobem - przynajmniej ja o takim sposobie nie słyszałem.

 

Czy masz dostęp do chrono? Rozrzut fps -kilka-kilkanaście kolejnych pomiarów- dużo by nam powiedziało.

Jeśli czasem hop nie kręci jak trzeba, to może po prostu gumka jest zawalona smarem którego gdzieś dałeś za dużo? Wystrzel dwa hi-capy to smar się wytrze.

Link to post
Share on other sites

gumki się nie tnie. Jeśli to zrobisz to możesz ją wyrzucić.

Odnośnie smaru - napisał że mu replika nie podaje więc puste strzały nic nie dadzą. Tu jest problem w tym, że kulka przechodzi przez gniazdo maga i zatrzymuje się na łączeniu dysza/komora i nie wpada w komorę. Albo gumka za bardzo wystaje albo dysza jest za długa. Rozwiązaniem jest tak jak pisałem - zmiana lufy żeby ta guma co ma ułożyła się inaczej, lub zmiana gumki, ewentualnie zmiana dyszy. Można też próbować z odsadzeniem samej komory.

Link to post
Share on other sites

Załóż też nową dyszę ale sprawdź tak na sucho, samą dyszę z komorą czy dysza wchodzi do końca w komorze...Przy okazji zobaczysz jak się dysza uszczelnia na gumce w komorze ( ja nawet dmucham w lufkę od przodu przytykając tak wciśnięta dyszę palcem-jak na dmuch już leci nawet troszkę to na tłok będzie powietrze leciało jak ta lala. W Fal'u JG musiałem "udrożnić" komorę wiertłem, bo dysza na tyle szeroka była, że sprężyna popychacza nie dawała jej rady wcisnąć... I tak jestem za zmianą komory.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...