Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup pierwszej repliki.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Po przeczytaniu większości lektur na forum, co do zakupu repliki, wybór padł na RK-02. Dokładnie chodzi o ów model ( http://www.taiwangun...&campaign-id=19). Z tego co wyczytałem, na początek wypadałoby kupić jakieś sensowne akusy, ładowarkę i gumkę Hop-Up. Prosiłbym o podlinkowanie tychże przedmiotów, aby to było kompatybilne w całości z kałaszkiem. Jest możliwość zamontowania gumki przy zakupie przez kogoś obeznanego na taiwangunie? Jestem jeszcze zielony co do tych klimatów, także nie chciałbym brać się sam za bebechy repliki. Komentarze, opinie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z gumkami jest taki problem, że tak na prawdę to nigdy nie wiadomo czy ta konkretna gumka będzie dobra. Jak trafiłem na to forum to wszyscy polecali zielone G&G i Systemy Energy. O Guarderach też się dobrze wypowiadali i sam przezroczystego posiadam i nie narzekam, ale:

Zarówno u mnie jak i dwóch innych znajomych systema strasznie dziwnie podkręcała, bardzo słaba powtarzalność strzałów i problemy ze skupieniem (a nie strzelałem z pestek tylko z blasterów/madbulli) co więcej przy niskiej temperaturze potrzebowała sporo strzałów, żeby się rozgrzać.

Nie wiem jak teraz ale przez pierwsze miesiące wprowadzania gumek systemy z dopiskiem energy u mnie była tragedia, w porównaniu z poprzednimi mięsistymi i dobrze się uszczelniającymi te nowe to jakieś anorektyczki były.

Zielone G&G chyba zmieniły skład i już tak nie kręcą...

Gdzie i kiedy kupowałeś przeźroczystego guardera? Swego czasu guardery były znakomite a potem się zepsuły i kolejne partie nie były w stanie na kołnierzu zatrzymać kładzionej na nim kulki, luźne jak marysia po przemarszu wojska przez wieś...

 

Akurat systemki się nie popsuły i są bardzo powtarzalne. Miałem ich już ze 10, i żadnych problemów niedoświadczyłem.

Guarderów już długo nie montowałem, natomiast zielone g&g były,są i raczej będą o kant dupy.

Najlepszą radą jaką można dać to weź coś polecanego. Jak będziesz miał szczęście to będziesz zadowolony. Jak nie będziesz miał szczęścia to będziesz musiał szukać innej. Dodam jeszcze coś, co już kiedyś pisałem:

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza gumka do". Na to czy dana gumka będzie się u Ciebie sprawować ma wpływ wiele czynników:

- jakość wykonania konkretnej gumki - nie oszukujmy się, to nie NASA czy apteka i nie wszystko jest wykonywane idealnie - czasem zdarzają się nadlewki, braki itp.;

- jakość wykonania konkretnej komory HU - może być tak, że gumka A w komorze B w mojej replice będzie działać badziewnie, ale ta sama gumka A w Twojej komorze B będzie działać idealnie,

- dysza - czy się uszczelnia z daną gumką,

- zastosowany dystanser.

Pewnie są jeszcze jakieś.

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz poprzez "maksymalny model"? Ta ładowarka nie ma tylu opcji co proponowana przez Pumbę, ale pakiet powinna dobrze naładować i nie przeładować i tylko tyle.. Wydaje się, że jest to kopia podobnemo modelu od Redoxa, który działa dobrze (np. u mnie).

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli takie najlepsze LiPO, które mogę wpakować pod ów replikę. Zdaję sobie sprawę, że nie każda batka (LiPO) będzie działać na nim.. ( ze względu na napięcie, wymiary etc.) Także znów przychylam pytanie. A co do ładowarki to raczej wezmę tą, którą podlinkowałem ze względu na ograniczony budżet na start.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...