Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Bolle x1000


Recommended Posts

Witam, po półrocznym leżakowaniu, zabrałem gogle na strzelankę. Miałem straszny problem z parowaniem więc wiele razy przecierałem je chusteczką. Gdy wróciłem do domu i dokładniej im się przyjrzałem zobaczyłem coś takiego: http://scr.hu/4icu/r8jgy Powłoka na środku (wewnątrz gogli) skruszyła się. Nie wydaje mi się że ją zdrapałem ponieważ przecierałem je tylko chusteczką. Co mam w takiej sytuacji zrobić bo teraz mam efekt brudnych gogli?

Edited by staxon
Link to post
Share on other sites

Spróbuj użyć chusteczek do okularów (zdaje się) W5 z Lidla. Są genialne w czyszczeniu, a dodatkowo mają właściwości antyparowe (że tak powiem) - zmniejszają efekt parowania. Korzystam z nich przy czyszczeniu okularów korekcyjnych (przy mocnych zabrudzeniach bo do zwyklych starcza świeża, nieprzepocona koszulka) i czyszczeniu oraz zabezpieczaniu przed parowaniem gogli Bolle Defender.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze gorzej , teraz nie widzę już nic. Stwierdzam że te gogle to gówno . Gogle za ponad 200 zł , dotknąłem trochę paznokciem i się tak zarysowała ta powłoka że nic się nie da zrobić . Co najlepsze że zarysowana jest tylko ta powłoka tak naprawdę , sama schodzi bo to widać jak po trochu schodzi w trakcie użytkowania . Ale jak chce jej pomóc zejść to za nic nie chce tego zrobić .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pisałem w jednym z wątków, aby używać sprawdzonych środków do konserwacji gogli/okularów. Domowe sposoby są Tanie i chwilowo skuteczne, lecz uszkadzają zewnętrzną warstwę (fabryczny anti-fog, oraz anti scratch). Brak widoczności i łuszczenie to pierwsze oznaki złego traktowania wizjera.

 

 

Niestety nie mogę podać ci linku ponieważ zostanę ponownie oskarżony o naciąganie.

 

Nie miej pretensji do gogli ponieważ jeżeli kupiłeś oryginały to problem wynika z twojego zaniedbania i niewiedzy (bez urazy).

Gogle, czy okulary ochronne to nie okulary korekcyjne. To nie jest ten sam materiał, więc używa się innych środków do czyszczenia

 

Zapewne będziesz musiał kupić nowe szybki, więc pamiętaj, aby po każdym użyciu wyczyścić i wysuszyć gogle/okulary. Sprzedawca powinien ci doradzić, który produkt do czyszczenia będzie odpowiedni, bądź poszukaj w sklepach BHP.

Edited by White1981
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...