Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma .45A pluje kulkami.


Recommended Posts

Witam!

Wiem, że podobnych tematów było już sporo, ale mój problem jest dosyć nietypowy. Ostatnio w mojej replice przestała działać seria. Replika strzelała jedną kulkę, a następne strzały były suche. Zauważyłem, że dysza blokuje dostęp kulkom, bo czasami ustawi się w nieprawidłowej pozycji. Zakupiłem nową i ją wymieniłem. Jako, że pierwszy raz rozkręcałem gearbox, mogłem coś sknocić. Po wymianie dyszy, wszystkie tryby ognia są sprawne, jednak replika zamiast strzelać, to "pluje" kulkami na kilka metrów. Zrobiłem test szczelności, tzn włożyłem kulkę do komory i zakryłem otwór papierkiem. Papierek poleciał w górę. Gdzie leży problem? Kończą mi się pomysły... Gumka, komora, dystansery, wszystko prawidłowe.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Teflon fix pomógłby na nieszczelność pomiędzy gumką, a lufą lub komorą. Tu niestety nie pomoże. Mógłbyś co prawda założyć teflon na dyszę, ale to się pewnie pozwija, poskręca i nie zadziała. Powodem nieszczelności u Ciebie jest najprawdopodobniej niedopasowanie dyszy do gumki (lub na odwrót - zależy jak kto na to patrzy). Dysza może być za krótka lub za cienka i nie uszczelnia się z gumką. Możesz sprawdzić czy inna gumka będzie lepiej pasować lub zmienić dysze.

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam jaka jest długość dyszy w ak cymy (chyba ok 19,7mm) , ale wiem że dysze do ak są w wersji 20,7mm i chyba właśnie 19,7mm. Podejrzewam że zamontowałeś tą złą.

Edited by Alanos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...