Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaczniemy od nowa


Recommended Posts

Witam na forum jestem od niedawna i jeżeli w złym wątku napisałem temat to z góry za to przepraszam.

 

Mianowicie o co mi chodzi... Głównie żeby później nie było jakiś dziwnych odpowiedzi kup sobie coś tańszego na początek itd. to odpowiem od razu byłem przez 7 miesięcy w związku strzeleckim ale dużo się tam pozmieniało i odszedłem... Chodzi mi o dobór repliki i innego ekwipunku okulary ochronne, itp...

Dlaczego to pisze oddałem to wszystko kumplowi iż chcę zakupić nowe...

 

To budżet:

Na replikę przeznaczyć chcę 500-600zł

Mundur pozostał WZ93.

Obuwie czy desanty wystarczą? Czy coś z lepszą wentylacją o ile jest.

Dalej to koszta 400-500 zł

 

Proszę o ciekawe propozycje, z góry dziękować.

 

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem ale od tego forum by pytać. ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli desanty już masz rozchodzone to wystarczą. Jeśli jeszcze ich nie masz to oszczędź swoje nogi i nie kupuj ich. Pamiętaj! Nowe desanty nie tylko robią tatar z Twoich stóp. One również zabijają małe pandy - te buty to zło!

Musisz mieć w zależności od wybranego modelu od 20 do powiedzmy 200zł (ale można i drożej) na ochronę oczu - atestowane gogle bądź okulary. Kamizelkę czy takie rzeczy narazie odpuść - nie ma sensu narazie się w to pchać - na 90% narazie Ci to nie będzie potrzebne i na 75% kupisz coś, co Ci nie podpasuje na dłuższą metę.

Dlatego przekalkuluj. 500-600 na replikę i 400-500 dalszych kosztow to daje w sumie 900-1100. Z czego odejmujemy powiedzmy stówkę na okulary czyli zostaje 800-1000zł na replikę.

Link to post
Share on other sites

Wielu ludzi mówi, że zakup AK od LCT był najlepszym w ich życiu, więc mając tyle pieniędzy można by było zainwestować :) Niech inni się jeszcze wypowiedzą, ale to chyba nie głupi kierunek rozwoju. Super replika, okulary, a potem sobie będziesz dokupował co trzeba. Ja proponuje jeszcze opcjonalnie maskę siatkową od razu. Może zęby uratować, ja bez niej nie strzelam.

Link to post
Share on other sites

Tak, Rk od boya są świetnym wyborem na początek, tak jak kolega wyżej radzi, wymienić gumkę hop up (zrobią to za darmo jak zamówisz w jednym sklepie), ja polecę od siebie czarną systemę. I tak samo jak kolega wyżej pisze, dobrą baterię i ładowarkę. Części w stocku w miarę trzymają poziom, z rzeczy które ja polecam wymienić to dysza na uszczelnioną, głowica tłoka na łożyskowaną i silnik (w stocku jest nawet okej, ale np taki tornado da ci świetny rof i reakcję na spust, oraz nada się gdybyś chciał bardziej tuningować replikę w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Jak Boyacz to tylko w wersji full steel. Skandalicznie podrożały repliki na GF swoją drogą. Do tego LiPo Turnigy Nano-Tech i ładowarka Redox Alpha/Beta. Wyjdzie około 180-200zł za ładowarkę wraz z baterią. Nie warto kupować ładowarek do LiPo za 50zł bo to loteria. Co do silnika to się nie zgodzę. Na SP 110 i LiPo 7.4V mam bardzo, bardzo przyzwoity rof. Tylko, że w replice siedzi mosfet i kable do 220V :maniak_luzik: . Generalnie to na start warto wymienić gumkę hop-up, przewody na niskooporowe, dyszę na uszczelnioną, głowicę tłoka na łożyskowaną, łożyska na kulkowe a i warto pomyśleć nad mosfetem i sprężyną.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest. Seria RK od Boyi jest najlepszym przykładem. Te droższe AK Cymy też się nadają (obie serie mają swoje wady i zalety, ale generalnie dają radę). Warto po prostu, z budżetem 1k, kupić taką replikę w granicach 500 - 700 zł, a następnie dopieścić ją (przynajmniej gumka HU, ładowarka, bateria) co spokojnie pozwoli zmieścić się w budżecie 700 - 900 zł i zostanie jeszcze trochę na odkładanie, np. na lufę precyzyjną albo magazynki typu low/mid-cap.

Link to post
Share on other sites

Jak sie nie da, jak sie da. Rk08s, gumka hu, reszta w baterie i ladowarke, jak cos zostanie to w precfife i jest git malina, a tuning sobie z czasem zrobisz. Konkrety jak sie na kompa przesiade, bo na telefonie ciezko sie linki wkleja.

 

Tapniete z Wildka wiec brak ogonkow.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...