Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mareq

Użytkownik
 • Content Count

  1855
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zwróć uwagę na jedną rzecz: czy nie przechylasz lekko repliki w lewą stronę. Pewnie jesteś praworęczny, więc możesz mieć tendencję do przechylania w ten sposób. Spróbuj jak bardzo musisz przechylić replikę w prawo aby kulka leciała prosto.Może się okazać, że wtedy akurat będziesz mieć w pionie i gumkę masz ok :) .
 2. W zestawie masz akumulator, który ma tzw. efekt pamięciowy i niestety aby dobrze służył musi być rozładowany przed ładowaniem. Potem ładowanie do pełna. Nie baw się w doładowywania. Za mocne rozładowanie też szkodzi akumulatorowi. Tak samo one cechują się samorozładowaniem. Jak leżą to z czasem tracą energię. Może się okazać, że jak na pół roku zostawisz akumulator to on sam się rozładuje bardziej niż wolno. Jak ci wpadnie wolna kasa to najlepiej pomyśleć nad zakupem akumulatora litowo-polimerowego i ładowarki mikroprocesorowej.
 3. Co do strzelanek: sam pistolet to raczej słabo. Nada się do CQB ale będziesz tracił na ilości kulek do dyspozycji. Ja też kocham gazówki ale trzeba umieć o nie dbać i godzić się z ich ograniczeniami. Między innymi jak robi się chłodno to zaczynają się jajca. Kup jakiegoś elektryka.
 4. Dominik: ja się oczywiście zgłoszę. Oficjalnie pójdzie to po wypłacie, bo ruszyłem z jednym grubym projektem, który na razie pochłania mi wszystkie wolne fundusze i w tej chwili jestem spłukany :) .
 5. Łożyskowania prowadnicy to raczej tam nie znajdziesz. Prowadnica raczej jest plastikowa i jeśli nie jest złamana to nie będzie źródłem problemu. Problem potrafi się pojawić jeśli jest tam aluminiowa prowadnica i pracuje w aluminiowym cylindrze. To potrafi trzeć jak głupie. Odkręć osadę. Już wtedy częściowo widać jak pracuje tłok i spust. Potem otwórz zespół cylindra i zobacz jak to tam wygląda, czy np. w cylindrze nie ma zadrapań wewnątrz. Sprawdź jak pracuje sam cylinder (bez sprężyny i tłoka). Już się spotkałem z jajowatym i już sam z siebie pracował ciężko. Takie uroki Wella. Sam mam ich 4 repliki i każda wymagała poprawek aby dobrze działała.
 6. Poroniony pomysł. Ja bym nie ryzykował zdrowia znajomych ani nikogo innego.
 7. No cóż... to tylko Well. Większość ich replik wymaga dopracowania. Są tanie ale prosto z pudła słabe. Aluminiowy cylinder i 530fps kiepsko idą w parze. Jak chcesz z tego zrobić pełnoprawną snajperkę to bez kosztów przewyższających cenę repliki się nie obejdzie.
 8. Niedawno kupowałem CM701. Jest troszkę inna ale to zbliżony wypust. Rozumiem, że zakup w TG, bo tam sprzedają o podwyższonej mocy. Bez tuningu i tak się nie obejdzie. W stosunku do Wella i tak jest dobrze, bo spust ma stalowe seary a aluminiowy cylinder o dziwo daje radę. Też miałem mieć 520fps. Faktycznie jest 490. Na dzień dobry i tak lufa i gumka jest do wymiany. Możliwe, że nad komorą trzeba trochę popracować, bo krzywo podkręca. Znosi mocno w jedną stronę. Jednym zdaniem: do strzelania tarczowego prosto z pudła raczej się nie nada.
 9. W sumie ustalanie zasad to święte prawo organizatora. Jakie nie będą ja się dostosuję. Może nowe pomysły wypalą. Bez przetestowania w praktyce to można tylko gdybać.
 10. Zawiązanie oka zaburzy widzenie przestrzenne a usztywnienie nogi spowoduje ograniczenie ruchów. Z punktu realizmu jest ok ale z punktu widzenia bezpiecznego dalszego udziału w rozgrywce średnio mi się to widzi. To jest zabawa a nie prawdziwa wojna. Bezpieczniej będzie w takiej sytuacji od razu udać się na respa. Miałem okazję funkcjonować przez 2 tygodnie z zaklejonym okiem. Wpadanie na przeszkody, które normalnie ominiesz jest wtedy bardzo prawdopodobne.
 11. Normalny gwint. Podgrzej końcówkę lufy nad kuchenką i powinno puścić. Pewnie jest na kleju.
 12. Tak to jest jak się filmy ogląda w pracy z wyłączonym dźwiękiem :) .
 13. Fajnie, tylko jaki prąd ci ten switch wytrzyma? Pewnie by się prosiło teraz o jakiegoś mosfeta. Wiesz.. to sten a nie mp40, nie można sobie pozwolić, żeby wysiadł w połowie strzelanki :) .
 14. mareq

  Taiwangun.com

  To jest chyba replika mocno niszowa i części do tego leżą w najgłębszych czeluściach magazynu :) . Napisałeś do nich w tej sprawie? Zacznij od tego.
×
×
 • Create New...