Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mareq

Użytkownik
 • Content count

  1761
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak wyjdzie megaprodukcja i pojawią się nowi ludzie to nie będą potem zniesmaczeni, że na normalnej rozgrywce nie ma tylu rekwizytów, bajerów itp? Aktor ze mnie marny ale jako statysta i mięso armatnie mogę posłużyć :). Mógłbym się podjąć zrobienia jakiegoś rekwizytu. Potrzebowałbym info co jest potrzebne i na kiedy. Zaplecze warsztatowe u mnie sukcesywnie rośnie.
 2. Jakby miało to być kręcone podczas Husky to Dziećki nie będzie. Pisał we właściwym temacie. Trzeba innego operatora. Może zrobić osobny termin? Przez całe wakacje nie będzie żadnej imprezy. Może w takim razie zrobić osobne spotkanie towarzysko filmowe? Czas nie będzie gonił a i na jakieś wspólne ognisko dawno nie było czasu.
 3. Zaraz posyłam zgłoszenie i liczę na 13 pozycję na liście. 13 zawsze przynosiła mi szczęście :) . Coś niemcy chyba utkwili na froncie wschodnim i trzeba czekać aż uciekną z sowieckiej niewoli :) .
 4. Z mojej strony jedna rada: nie bać się przetestować na cięższych kulkach. Jak replika daje radę to polecam. Ja w elektrykach z 350fps z powodzeniem używam kulek 0.3g i dają radę. Dodam jeszcze, że cięższa kulka poprawia celność lepiej niż tania precka. Nie jest to rozwiązanie idealne. Jak ktoś lubi siać seriami to po pierwsze więcej wyda na kulki a po drugie jego serie będą lepiej widoczne (mimo, że prędkość nie jest drastycznie mniejsza). Kulki trzeba dobierać nie tylko do swojej repliki ale również do stylu gry.
 5. mareq

  Hermenegilda komm - 18-19.05.2019

  Robert: Nareszcie poznałem terminy, które blokowały możliwość mojej obecności na imprezie i z żalem muszę dodać, że nie będę mógł się pojawić. Pozostaje mi trzymać kciuki za to aby impreza udała się tak bardzo, żeby była motywacja do organizacji kolejnej, bo mam ogromną ochotę na nią.
 6. Pewnie się powtórzę ale co to za argument, że "kasa". Od czasu jak się przerzuciłem na ASH to rocznie wydaję mniej pieniędzy niż kosztowały mnie moderny. Jak ktoś chce zrobić konkretną współczesną sylwetkę to na umundurowanie o szpeje wyda więcej. Więcej dostępnych replik i wpada się w szał zakupowy a na ASH kupisz jedną, dwie i problem jest kupić coś nowego. Dobrze bawimy się brz tuningów replik a to kosztuje krocie. Nie liczyłem ile na Stalingradzie było replik poniżej 250fps a jakoś nikt nie narzekał. Startujesz ze stylówką co 200zł a jak cię wciągnie to wystarczy rocznie wydać na zakupy kolejnych elementów 200-300zł. Po takich 2-3 latach już jest na prawdę nieźle. Dojazdy dalekie ale da się zorganizować je wspólnie i koszty się dzielą.
 7. mareq

  CM.041B - MP5

  Ależ mp5 od cymy chyba zawsze były metalowe. Ja mam plasticzane JG i do okazjonalnego cqb wystarcza. Nawet dokupiłem sobie znalowe body. Po dołożeniu dodatkowego frontu ris całość ważyła 4kg i po paru godzinach ciążyła na tyle, że wróciłem do plastikowego setu :) .
 8. Armatechy mi też się cieły w magazynkach. Te kulki to jakaś porażka.
 9. mareq

  Mało FPSów - AK E&L gen.1

  Równie dobrze może to być wina samego oringa na głowicy tłoka. Jak był gumowy to mógł się trochę zestarzeć. Ewentualnie jeśli replika długo leżała z naciągniętym tłokiem to sprężyna mogła się ubić ale raczej nie aż tyle.
 10. Robert: To nawet nie musi być rewolucja. Wystarczy takie historical fiction, w którym USA nie zostały zaatakowane przez Japończyków i przyłączyli się do wojny po stronie osi :) . Nie róbmy offtopu, jeszcze Wish da nam bana na swoje imprezy :) .
 11. Chłopie, widziałeś stalową replikę w cenie 350zł? Full znal. Z wyjętym magazynkiem zamek dosyć mocno klekocze. Z włożonym magazynkiem już tego nie słychać. Jak ktoś nie musi mieć TTki to za te pieniądze da się kupić pistolet lepiej wykonany. Jak chodzi o rozmiary to ma raczej ok, bo pasuje do oryginalnej kabury.
 12. U siebie pewnie też uśredniłeś współczynnik oporu aerodynamicznego kulki. Przydałoby się opracować jakąś prostą metodę pomiaru, bo jednak kulki różnią się między innymi chropowatością. Podziwiam za uwzględnienie siły magnusa. Ja na tym wymiękłem. Zakładam, że tobie też wychodzi, że np. dwa razy cięższa kulka dolatuje do celu tylko trochę później od lżejszej a nie, że lot trwa dwa razy dłużej. Jabyś mi podesłał swój programik mógłbym w wolnej chwili porównać wyniki z moim arkuszem.
 13. Ja ostatnio kupiłem tą od SRC. Tam bezpiecznika nie ma. Niestety zmienili regulację hopka. Kiedyż była dostępna przez okno w zamku. Teraz musisz wyjąć lufę wewnętrzną z komorą i dopiero masz dostęp do śrubki regulacyjnej.
 14. Mój spam znajdzie się na Twojej poczcie Mociumpanie na Matki Boskiej Pieniężnej czyli w okolicach 5 kwietnia.
 15. Z tego co pamiętam to Dziećka mówił ci o tym już na Ardenach więc termin miał już dawno zaklepany. Swoją drogą narzeczeni też mieli trochę czasu żeby się rozmyślić :) .
×