Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nagrzewanie się silnika w m4 ICS.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z m4 ICS. Silnik nagrzewa się nawet gdy nie naciąga sprężyny, replika była już w 2 różnych serwisach i problem dalej jest. W środku zębatki ICS helikalne, stalowe łożyska ślizgowe, kable silikonowe 1,5 mm2, mosfet GATE Pico SSR2, nowy silnik turbo 3000. Wszystko zasilane nowo kupioną baterią arma 7.4 3300mAh T-Connector. Z problemem borykam się już prawie rok, zaczęło się od zwarcia, od tamtej pory wymieniłem już wszystko nawet, kostki stykowe. Podkładkowanie najpewniej wykonane prawidłowo. Mam praktycznie każdą część zamienną, szkielety GB itp, mam też inny nowy silnik SHS High Torque. Ogólnie replika generuje około 440 fps, ale to raczej nie ma znaczenia.

 

Replikę bym potrzebował mieć sprawną na przyszły tydzień więc jak ktoś ma jakieś pomysły to walić śmiało xd.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

No jak się nagrzewa nawet bez strzelania to ewidentnie coś jest zwarte. Podłącz miernikiem i sprawdź jaki prąd "leci" z baterii bez strzelania. Jak jest większy niż te 10mA do zasilania mosfetu, to coś ewidentnie jest nie tak. Wyjmij okablowanie, silnik, wszystko z repliki i zobacz czy problem dalej jest. Jeśli będzie coś nie tak - wiesz, że trzeba szukać problemu w okablowaniu/mosfecie. Jak poza repliką będzie ok, wkładaj z powrotem i zobacz czy problem wrócił. Jeśli tak - no to trzeba szukać miejsca które takie zwarcie powoduje. Tu nie ma magii, musi gdzieś zwierać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...