Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.515 [CM] - warto?


Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość. :)

 

Mam zamiar kupić synowi replikę CM.515, tylko nie wiem czy wybór jest dobry. Jeśli okaże się nietrafny to proszę o podanie zamiennika ( może być o 150 zł droższy, ale nie CM.028, gdyż pomimo dobrych rekomendacji nie wpadła mu w oko). Oczywiście, jeśli nie będzie nic lepszego wybiorę CM.028.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wnętrze takie jak w droższych modelach więc całkiem całkiem. Jednak z zewnątrz to sam plastik i w rękach syna może się dość szybko zniszczyć.

 

Jeśli cm028 nie przypadła do gustu to można wybrać inną wersję (np cm028A, cm028c, jednak odradzane są te ze składaną do dołu kolbą) lub jego klona który wewnątrz jest taki sam lecz ma ładniejsze "opakowanie" - jest to cm031.

 

Za wyższą cenę radzę rozważyć repliki takie jak RK-10, RK-12, RK-05. Osobiście wybrałbym RK-12 lub RK-05 ze względu na to że 12 jest prawie całe ze stali, 05 jest po prostu dobrze wykonane z zewnątrz (konstrukcyjnie wytrzymalsze niż 10, jednak gorzej ze względu na materiały od 12).

 

Inni mogą też zasugerować wybór wszelakich replik g36 od JG ( np. JG-608) jednak dużo tych replik serwisowałem i wielu moich znajomych ich używa (ze względu na niską cenę używanych), nawet sam mam jedną. Jednak szczerze odradzam - nieszczelności, wiele wad konstrukcyjnych.

 

Pojawić też mogą się propozycje RK-01 i replik AUG firmy JG. 01 jest spoko jednak przy pozostałych RK (wymienionych wyżej) wygląda jak kupa.Co do AUG to nie miałem styczności jednak słyszałem wiele dobrego.

 

Zobaczyłbym też na twoim miejscu GFG23, jest specyficzne jednak może przypaść do gustu :)

Link to post
Share on other sites

Na gunfire zrobiłem już ponad 50 zamówień, można zaufać, kontakt z klientem dobry itp. Jednak w mojej opinii trochę zdzierają kasę ostatnimi czasy (choć na promocjach się to wyrównuje). To że nie ma ładowarki i baterii to nic, te w zestawach i tak są słabe, i nadają się do wymiany prędzej czy później. Więc kupno dobrej ładowarki i akumulatora to bardzo dobra inwestycja. Ja używam ładowarki redox v2 od 3 lat i polecam (znajdzie się gdzieś na allegro, najlepiej w zestawie z zasilaczem) a baterię najlepiej jakieś dobre lipo.

Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakiego akumulatora tam użyć ( nie wiem czy przypadkiem nie będzie za mały albo za duży) oraz jakiej ładowarki. Czy mógłby ktoś podać mi linki do Gunfire.pl z tymi artykułami, bo słyszałem, że do lepszego akumulatora lepiej kupić lepszą ładowarkę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

temat może już stary ale sam posiadam CM.515 i jak mam być szczery to za taką cenę to się sprawdza sprzęt bateria jaka jest w zestawie trzyma w miarę długo prawie 7h ostrej siepany magazynki od emki wchodzą :D w niedługim czasie będę z wielkim żalem ją sprzedawał a to dlatego że coś mocniejszego chce nabyć :D :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...