Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

W najbliższym czasie kupie sobie tę replikę:

http://gunfire.pl/pr...html#tabs_58676

Przy okazji zamówiłbym sobie części. I tu mam prośbę o podesłanie nazw części do tuningu na zwiększenie fps i celności. Jeśli tez mozna prosić to linki do części.

Pozdrawiam

 

Witam,

najbezpieczniej doszczelnić układ (komora hop-up King Arms), ale to niezbyt wiele podniesie FPS-y.

Jesli chcesz więcej to po prostu mocna sprężyna, ale wtedy wszystko dookoła do wymiany, bo mało co przezyje mocną sprężyne.

Celność podniesięsz oczywiście przez prec lufę. Dobra komora (j.w.) i gumka też poprawią powtarzalność strzału.

Pytanie jednak dlaczego obecnie nie weźmiesz GFG07?

Powiem szczerze, ze ja ostatnio nabyłem. kilka stówek taniej, a szczerze mówiąc sam chętnie dowiem jakie są różnice między GFG07 a GFG12. Wie ktoś?

Link to post
Share on other sites

Witam

W najbliższym czasie kupie sobie tę replikę:

http://gunfire.pl/pr...html#tabs_58676

Przy okazji zamówiłbym sobie części. I tu mam prośbę o podesłanie nazw części do tuningu na zwiększenie fps i celności. Jeśli tez mozna prosić to linki do części.

Pozdrawiam

Mam tę replikę, jak chcesz poprawić osiągi to trzeba wymienić:

- głowicę cylindra

- tłok

-głowicę tłoka

- lufę wewn.

celuj w wyroby SHS (dostępne na gunfire.pl, przeważnie są) - jakość do ceny - bardzo dobra.

 

Witam,

najbezpieczniej doszczelnić układ (komora hop-up King Arms), ale to niezbyt wiele podniesie FPS-y.

wbrew pozorom może podnieść i to znacznie, nawet o 10%

Jesli chcesz więcej to po prostu mocna sprężyna, ale wtedy wszystko dookoła do wymiany, bo mało co przezyje mocną sprężyne.

Mocna sprężyna to najłatwiejsze ale najgorsze rozwiązanie. Ten GB się nie nadaje do mocnych sprężyn. Tak jak piszesz - w zasadzie może polecieć wszystko, łącznie ze szkieletem GB.

Celność podniesięsz oczywiście przez prec lufę. Dobra komora (j.w.) i gumka też poprawią powtarzalność strzału.

Czasami wymiana lufy i gumki czyni cuda. To najłatwiejsza do wykonania i (jeśli się nie wybierze lay-lax-a :icon_smile:) dość niedroga operacja - nawet nie trzeba specjalnie demontować giwery bo w eMkach w zasadzie wszystko to (lufa komora z gumką) jest dostępne po wyjęciu jednego pinu (ale dla początkującego nie jest to trywialne - poczytaj i popytaj zanim sam się za to zabierzesz)

Pytanie jednak dlaczego obecnie nie weźmiesz GFG07?

Powiem szczerze, ze ja ostatnio nabyłem. kilka stówek taniej, a szczerze mówiąc sam chętnie dowiem jakie są różnice między GFG07 a GFG12. Wie ktoś?

Nie ma żadnej różnicy poza wyglądem. To tak jakbyś wybierał między dwoma samochodami tej samej marki i wyposażenia ale jeden jest kombi a drugi sedan ale ma relingi na dachu (kombi nie ma) - co kto lubi i co się komu podoba.

 

400FPS ci na początek starczy, jak nie masz doświadczenia w serwisowaniu, to lepiej nie zabieraj się od razu za tuning, bo mocniejsza sprężyna spowoduje szereg awarii.

Jw. tak jest - wymiana samej sprężyny to zdecydowanie zły pomysł.

To znaczy fps są dobre ale chciałbym się dowiedzieć jaka gumka hp by była najlepsza

do tej repliki mi podpasował czarny guarder, ale to moje prywatne obserwacje - ktoś inny mógł znaleźć lepszą :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

 

Nie ma żadnej różnicy poza wyglądem. To tak jakbyś wybierał między dwoma samochodami tej samej marki i wyposażenia ale jeden jest kombi a drugi sedan ale ma relingi na dachu (kombi nie ma) - co kto lubi i co się komu podoba.

 

 

Dzięki Gulo za tą odpowiedź. Na tym najbardziej mi zależało. utwierdza mnie to tylko w słuszności zakupu :-)

Poza tym wielki szacun za ogół porad.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe, bo mi w stocku przez ponad rok chodził na sprężynie M140 guardera :icon_wink: (oczywiście na pojedynczym) i żadna tragedia się do tej pory nie stała.

A mój chodził 3 miesiące na SP140 Gaurdera i raz wymieniłem zębatkę na silniku (po 2 tygodniach) i po 3 miechach rypnęło mi czoło szkieletu. Ale ja nie gejowałem :) na semi (no ofence! :)) tylko rypałem jak człowiek na auto :)

Bo jeśli zamówie z gunfire replike i wszystkie części to moge też im powiedziec żeby mi wszystko od razu wmontowali.

Jak chcesz żeby Ci wymienili w serwisie przy zamówieniu to zamów jeszcze dyszę (też SHS - jak będę w domu wieczorem to podam Ci dokładny kod, SHS nawet do eMek ma różne długości dyszy i pół milimetra mniej może zamordować fps-y a pół milimetra więcej - gumkę :) - ja mam taką dopasowaną idealnie)

Bo o dyszy zapomniałem wcześniej w zestawieniu - mea culpa :)

Link to post
Share on other sites

ja mam taką:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17286__Turnigy_nano_tech_2000mah_3S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

idealnie wchodzi do tej stockowej kolby ("HK style" :) )

(baterię można dostać na alledrogo albo nawet na komisie się zdarza)

Ale dla Ciebie to by się wiązało z kupnem ładowarki do lipo (stockową ładowarką nie wolno ładować lipo bo zamordujesz baterię) a to już następny spory wydatek.

Z tym, że na tej baterii to ROF jest zabójczy :) - replika chodzi jak kosiarka (taki mały minigun :)) więc nie wiem czy nie warto kupić mniejszej. Generalnie jak cela nie będzie miała więcej niż 20x18 mm przekroju i długości powyżej 125 mm to każda inna powinna wejść.

Link to post
Share on other sites

No oczywiście nic gorszego już polecić nie mogłeś, mam obecnie już którąś z rzędu tą baterię w naprawie, bo jak zwykle nie wytrzymała prądów jakie pobiera AEG. Jeśli chodzi o akumulatory do emkopodobnych to widzę tylko jedno rozwiązanie, ładownica na kolbę i normalny akumulator np taki:

http://allegro.pl/pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-1750mah-45c-i5584390724.html

lub taki:

http://allegro.pl/pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-2100mah-35c-i5583367559.html

Link to post
Share on other sites

U mnie chodzi bez problemów już 2 rok. To jest chińszczyzna, może trafiłeś na jakąś wadliwą partię.

Ładownica na kolbę dla mnie jest nie do przyjęcia. Taki mam gust.

Poza tym nie wiem o co Ci za bardzo chodzi. Pół Polski gania na nano-techach i tylko Ty masz jakieś obiekcje :icon_smile:

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

U mnie chodzi bez problemów już 2 rok. To jest chińszczyzna, może trafiłeś na jakąś wadliwą partię.

Ładownica na kolbę dla mnie jest nie do przyjęcia. Taki mam gust.

Poza tym nie wiem o co Ci za bardzo chodzi. Pół Polski gania na nano-techach i tylko Ty masz jakieś obiekcje :icon_smile:

Wadliwą partię? Dobre. Połowie polski te akumulatory naprawiam, z resztą sam przyznałeś, że to jest chińszczyzna.

Więc nie widzę sensu dalej tego argumentować, z resztą i tak nie posłuchasz, poza tym polecam sprawdzić rzeczywistą pojemność twojego akumulatora, po 2 latach.

 

Napięcie 7.4V ci starczy, to ni ni-mh.

Link to post
Share on other sites

Wadliwą partię? Dobre. Połowie polski te akumulatory naprawiam, z resztą sam przyznałeś, że to jest chińszczyzna.

Więc nie widzę sensu dalej tego argumentować, z resztą i tak nie posłuchasz, poza tym polecam sprawdzić rzeczywistą pojemność twojego akumulatora, po 2 latach.

 

Napięcie 7.4V ci starczy, to ni ni-mh.

Nie wiem co robisz z tymi bateriami, ale ja mam w sumie 6 pakietów, miałem 4 inne i z ŻADNYM nie miałem problemów. A to czy mają w tej chwili 1876 czy 1723 mAh TO MNIE WALI. Nie jestem jakimś pojemnościowym fetyszystą, żeby się jarać "że moja bateryjka ma o 37 mAh więcej niż twoja, ale ze mnie kozak"

Ważne, że moja bateria po 2 latach DZIAŁA i nie mam z nią problemów na ŻADNEJ strzelance. A czasami wywalam po 1500 kulek na jednej. I bardzo często sprawdzam "po", jakie jest napięcie i rzadko schodzi poniżej 3,8V. I mówiąc szczerze WALI MNIE To co to znaczy, wiem tylko, że JEST DOBRZE.

@xVirtualisx

Kupisz co będziesz chciał. Mnie nie pytaj. relativy Ci na pewno fachowo doradzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Spoko

dysza to SHS - TZ0034

głowica cylindra: http://gunfire.pl/pr...ypu-M4-M16.html

głowica tłoka: http://gunfire.pl/product-pol-1152195388-Metalowa-glowica-tloka-CNC-SHS.html

tłok niech Ci lepiej dobiorą w serwisie, bo tam jest kwestia dopasowania do zębatki tłokowej i nie wiem co tam w tej chwili pakują w stocku.

Lufę i gumkę też niech Ci dobiorą w serwisie, bo maja większe możliwości eksperymentowania, a ja musiałbym strzelać w ciemno (nomen-omen) :icon_smile:

Z tym, że jak zaproponują Ci inną głowicę tłoka i cylindra to się nie upieraj przy moich propozycjach bo oni to "mają w rękach" więc widzą co może pasować bardziej a co mniej. OK?

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, nie próbowałem :) (nigdy nie miałem tej gumki)

 

No to skoro cie wali, to nie mówi innym, że jest dobre, tylko że tobie nie robi i używasz takiej.

Zacytuj mi proszę, gdzie napisałem "że jest dobre". Nie zachowuj się jak politycy, i nie wmawiaj mi słów, których nie użyłem.

Link to post
Share on other sites

Panowie,

Virtualis zaczął temat chyba w jasnym dla wszystkich celu.

Ja podpiąłem się do tego ze swoim pytaniem. Każdy po kolei wyrażał swoje zdanie i ok.

Uważam, ze kazdy kto ma ochotę, powinien podac swoją opinie na dany temat bez oceniania opini innych.

Temat miałbyć o tuningu danej repliki, a spójrzcie jak wygląda dyskusja. Więcej zajmuja wasze przekomarzania sie.

Ktoś totalnie nie w temacie kto ma ochotę poczytać o HK416 [GFC] nie znjdzie trzech nawet różnych opini tylko będzie sie przebijał przez Wasze nic nie wnoszące dyskusje.

p.s. Niech nikt z Was się nie obraża- dla mnie na prawde wszyscy jesteście fachowcami- tylko pomyślcie o całej społeczności WMASG forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...