Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GuloGulo

Użytkownik
 • Content Count

  544
 • Joined

 • Last visited

 1. Z jakimi ludźmi rozmawiałeś? Z Ministrem Obrony Narodowej, z szefem Inspektoratu Uzbrojenia, z szefem Sztabu Generalnego? Może z Wodzem Naczelnym? I jaki program szkolenia należało od nowa opracować? skoro na uzbrojeniu jest ledwie 150 sztuk MSBS i to w wersji która nigdy nie zobaczy pola walki. Zanim wdrożą pierwsze sztuki "polowych" MSBS to jeszcze 15 razy można zmienić "program szkolenia" skoro jak na razie jest tylko na papierze. Jeśli w ogóle jakiś "program szkolenia" istnieje. W co wątpię.
 2. Czy możesz podać źródło tych informacji?
 3. GuloGulo

  SŁAWEK111

  Napisał, że są nowe? W sensie - dosłownie użył słowa "nowe"?
 4. Witam Jeśli ktoś jest chętny w uzyskaniu pozwolenia na broń do celów sportowych, a nie leży mu strzelanie tarczowe i wolałby popróbować sił w zawodach IPSC, IDPA, Ligi Sportera i w ogóle strzelaniu dynamicznym, to WSS Wrocław zaprasza na spotkanie informacyjne. 14 stycznia 2017, godz. 12:00 - strzelnica Stadion Olimpijski - oś 50 metrów (wejście środkowe). Spotkanie do niczego nie zobowiązuje, wszystkiego dot. opłat, kursu, trybu uzyskania pozwolenia dowiecie się na miejscu. http://strzelnica.org/wsskom.htm Do adminów: to nie jest ogłoszenie komercyjne. Ma tylko na celu pomóc w ew. wyborze dla zainteresowanych pozwoleniami na broń.
 5. 1. Dane z facebooka nie są danymi osobowymi. To jest NAZWA KONTA INTERNETOWEGO i tyle. To że ktoś podał nazwę swojego konta jako Jan Kowalski i rzeczywiście nazywa się Jan Kowalski to jego problem a ochrona danych osobowych nie ma tu nic do rzeczy. Mógł je nazwać Zenon Nowak albo żuczek34424 albo w ogóle nie zakładać konta na fb jak miliony innych osób. 2. masz całkowitą rację, że nazywanie kogoś oszustem, złodziejem, czy w ogóle - przestępcą, przed wyrokiem sądowym jest niezgodne z prawem obowiązującym w Polsce. Tu nie ma żadnej dyskusji, chyba, że sam zainteresowany się zgodzi. 3. Konto bankowe nie jest daną osobową i można je publikować bez ograniczeń, jeśli nie jest powiązane z innymi danymi. Tzn. można np. napisać : "przestrzegam przed wpłatami na konto 14234(...)34343 bo możecie stracić pieniądze i otrzymać towaru", ale nie można już pisać "nie wpłacajcie na konto Jana Malinowskiego nr: 23133(....)423424"
 6. @qbis To nie jest odosobniony przypadek, a Ty nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Przesyłką nierejestrowaną przesyłamy TYLKO dokumenty i tylko mało ważne. W zasadzie powinny służyć do przesyłania prywatnej korespondencji i to raczej typu "życzenia dla cioci Wandzi" niż np. umowy kredytowej lub czegoś "takiego". Ponadto - jak zauważyli koledzy wyżej - w ogóle listy są zastrzeżone przez operatora Poczta Polska do przesyłania TYLKO dokumentów. Od biedy można wysłać książkę lub płytę (płyta to też dokument). Nie zdziwiłbym się - jakby (chociaż to mało możliwe) - listy (nierejestrowane) zawierające przedmioty użytkowe były specjalnie zatrzymywane przez operatora. Ale jak pisałem - to wątpliwe. Inna sprawa (ale w temacie) : do przesyłania przedmiotów użytkowych powinny być wykorzystywane przesyłki pocztowe (zwane paczkami) ale jeśli do przesyłki przedmiotów użytkowych używacie listów (bo taniej :icon_smile:) to stosujcie te przedmioty jako "opakowanie" do jakiegoś dokumentu. Operator nie może Wam zakazać dowolnego opakowania wewnętrznego danego dokumentu. Wystarczy, że np. do ładownicy, kabury, magazynka czy lufy precyzyjnej wsadzicie małą karteczkę typu "Pozdrawia Cię Fredek z fabryki kredek" :icon_smile: i już jesteście w 100% "legalni" co do regulaminu operatora pocztowego.
 7. Lepiej tego nie pisz na publicznym forum jak nie chcesz wizyty smutnych panów o 6:00 nad ranem :)
 8. Podaruj resztę jakiemuś młodziakowi z cymą28 i hajkapem a zyskasz dozgonną wdzięczność adepta sztuki wojennej za równowartość czteropaka tyskiego. Warto :)
 9. Jeśli używasz baterii stockowej i zakładasz że Ci wystarcza, to KAŻDA (literalnie: KAŻDA) bateria lipo o minimalnych parametrach - 2S w górę - 1000mAh w górę - 15C w górę będzie pasowała, jeśli tylko zmieści się do twojej repliki. A wymiary "miejsc gdzie ewentualnie można umieścić baterię" znasz bo masz ją w łapie i możesz sobie zmierzyć :) 99% sprzedawców podaje wymiary pakietów jeśli nie na stronce to na maila :)
 10. To zero należy wziąć w cudzysłów. Rozładowanie do dosłownego 0,00 V spowoduje bezpowrotne uszkodzenie ogniw :) Nie pamiętam dokładnie (wujek gógiel pomoże) ale chyba bezpieczne progowe napięcie to 0,90 V na ogniwo dla NiMH. I do rozładowania lepiej posłużyć się ładowarką procesorową, a jak się już używa żarówki albo innych patentów to używać woltomierza i nie schodzić poniżej 7,00 V na pakiet (przy tym zestawie, czyli 7x1,20)
 11. Chyba, że ma jakieś 100 tys. $ (to chyba minimum bo to może być jeszcze droższe) i napisze do jakiego G&P albo Tokyo Marui, maj frends aj hew e lotowmany and aj łont MSBSreplika łiz rekoil efekt - du it for mi pliz. Prajz daz not meter. Za jakaś niewyobrażalną kasę pewnie by mu zrobili, w końcu to tylko replika istniejącej rzeczy, a dobry inżynier nie takie cuda wykręci na maszynie CNC albo drukarce 3D. Tylko po co? :icon_smile:
 12. Serie po n kulek to żadna zaleta. W broni palnej może ma sens (jest odrzut i podrzut więc ułatwia skupienie ognia i oszczędza amunicję). W ASG to może nawet wada bo jeśli już strzelasz ogniem ciągłym to trzymasz palec tak długo jak trzeba. Odrzut i podrzut są pmijalne, więc n-ta kulka leci prawie dokładnie tam gdzie pierwsza (pomijając niedoskonałości układu pneumatycznego). Moim zdaniem nie zarobisz Skoro mośka bez hamulca i kontroli napięcia może sobie złożyć każdy kto trochę ogarnia lutownicę i kabelki za ~10 zł a możliwość kontroli "bursta" jest dyskusyjną (moim zdaniem) zaletą to nie widzę tu sukcesu marketingowego. Poza tym, jeśli mylisz c# z c++ to widzę że sam masz jeszcze problem z ogarnięciem tematu :)
 13. @naresss Może napisałeś wszystko jasno, może, bo to też jest dyskusyjne. Lewis Carroll też dość jasno opisał przygody Alicji w krainie czarów. Co nie oznacza, że jest to prawdą. Również nic nie musisz. Ale nikt też nie musi Ci wierzyć. Ani w przyszłości kupić czegokolwiek od Ciebie.
 14. @Domin007 Zmanipulowałeś moją wypowiedź w sposób skandaliczny! Nie napisałem nigdzie, że " żołnierze brytyjscy wymordowali" kogokolwiek. Napisałem, "cywilne ofiary działań anglików(...) których dałoby się uniknąć" To znaczna różnica, nieprawdaż? Zajrzałbym to Beevora, żeby przytoczyć konkretne fakty, ale niestety jestem w trakcie przeprowadzki i nawet nie wiem w którym kartonie mam jego książki. Zgadzam się, że jest różnica między zaniechaniem, zwykłymi przestępstwami pojedynczych żołnierzy lub po prostu nieliczeniem się z ofiarami cywilnymi ze strony anglików a systemowym mordowaniem całych grup społecznych, etnicznych lub narodowych jak to było ze strony niemców, którzy zrobili z tego wręcz gałąź przemysłu. Ale robienie z którejkolwiek strony tego konfliktu aniołków jest zbyt daleko posuniętym uproszczeniem. Już samą Jałtę - w wyniku której jeszcze w czasie wojny ucierpiały tysiące cywili - niektórzy przypisują anglikom za zbrodnię mimo że bezpośrednio palca nie przyłożyli do tych cierpień. Ale jest coś takiego jak współsprawstwo lub pomocnictwo.
 15. Powiedz mu, że podoba Ci się mundur i uzbrojenie a NIE IDEOLOGIA. Jako kontrargument możesz podać, że: - rosjanie zabili też ponad milion polaków (cywili i jeńców wojennych - a nie w walce) - w polskich mundurach chodzili ubecy więc też się mogą źle kojarzyć - amerykanie też nie byli święci, jest udokumentowanych ponad 200 tys. przypadków morderstw, kradzieży i gwałtów ze strony żołnierzy USA w samych Niemczech podczas działań wojennych w czasie II WŚ (podczas okupacji Niemiec pewnie jeszcze więcej) - anglicy w Azji i Indiach też nieźle sobie nagrabili (tylko podczas II WŚ cywilne ofiary działań anglików to ponad milion ofiar cywilnych, których dałoby się uniknąć), a w Iranie, Palestynie i Egipcie też święci nie byli. Generalnie w co się nie ubierzesz to ktoś się może obrazić. A dla niektórych narodów Europy Niemcy to byli wyzwoliciele a nie najeźdźcy (Litwa, Łotwa, Estonia chociażby). Historia jest w ogóle pogmatwana. Podobnie jak z Napoleonem. Dla nas wyzwoliciel i bohater, dla połowy Europy (Austria, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Rosja) najeźdźca i grabieżca.W Rosji traktują Napoleona jak XiX-wiecznego Hitlera, albo jeszcze gorszej (bo jednak udało mu się zająć Moskwę). A jakbyś w Hiszpanii ubrał się za polskiego szwoleżera to pewnie kwiatami by Cię nie powitali.
×
×
 • Create New...