Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zablokowana kulka w lufie


Recommended Posts

Witam

Kumpel ma replikę g36 gfc, nie wiadomo ilu letnia i z jakim przebiegiem

Nie wiadomo jak długo nie była choćby czyszczona

No i tak o to na jebance zacięła mu się w lufie kulka (g&g !!!) w komorze lub zaraz za nią

Ustawiłem hop na 0 i próbowałem przepchnąć ją plastikowym wyciorem ale za cholerę nie idzie (Wycior się załamał)

Zastanawiam się nad stalowym prętem i jebnięciem z młotka ale mam dziwne wrażenie że to troszkę głupi pomysł

Także co radzicie? Jest jakaś nadzieja? Swoją drogą trochę dziwne że na forum nie ma tematu o przepychaniu lufy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, replika z nie wiadomo jaką historią kupiona na szybko za małą kasę

Nie zwalam winy na kulki g&g a wręcz przeciwnie, jedne z najlepszych kulek na rynku a zablokowała się w lufie stock (najprawdopodobniej) To możliwe by lufa była aż tak zasyfiona?

Link to post
Share on other sites

Replika gfc? A ty na G&G zwalasz? Większego szajsu nie było?

 

Miałeś to w ręku cwaniaku? Kolejna opinia z dupy...

 

Co do zapchanej lufy. W 100% jest to piach... Wiele razy już to u kogoś przerabiałem, u siebie nigdy. I tu zaskoczenie - Obecnie mam Giete od GFC ;-) Jeśli nie idzie w żadną stronę, spróbuj jakiś płyn czy mydło, oczywiście wyjmij samą lufę, zdejmij gumkę HU i komorę ;-)

Jak nie to jakiś rozpuszczalnik... Metalowy pręt i młotek to bardzo głupi pomysł ;-)

Link to post
Share on other sites

Wziąłem się więc za rozbieranie, ogólnie masakra, kable "na taśmę" co 3 cm, komora hop up zamiast być "wykręcona" została wyrwana (teraz nie ma nic co trzymało by ją na swej pozycji) a lufa ma około 25 cm długości (przy wersji g36k) gumka hop up pęknięta w 3 miejscach.

Faktycznie wszędzie jest piach, widać kulke w lufie, także całą obklejoną piaskiem.

Tylko już napotkałem się na problem, rozbierając komorę wyskoczyła mi mała sprężynka o zmiennym skoku i wielkości zwoju i zdaje się też ramie dociskające dystanser gdzieś wyparowało, a może to właśnie ta sprężynka jakoś robiła za te ramie? Tylko jak to teraz zamontować?

 

Edit, znalazłem ramię dystansera, nadal nie wiem do czego ta sprężynka

 

Ps. piach jest nawet w dyszy także ciekaw jestem jak wygląda cylinder, ale nie zamierzam rozbierać gb, powiem ziomkowi ocb i jak będzie chciał niech znajdzie sobie "magika" co doprowadzi mu repke do ładu.

Edited by Giermen
Link to post
Share on other sites

Ps. wd-40 pomogło z zablokowanymi kulkami (A nawet wtedy musiałem mocno napieprzać wyciorem), dokładnie wytarłem lufe przed założeniem gumki (założyłem stockową aresa (która w mojej giecie za mocno podkręcała kulki))

Komorę trzyma jeszcze dysza z grzebieniem która nie pozwoli jej się obrócić także może coś z tego będzie. Ogólnie przeczyściłem wszystko co idzie (nie licząc GB) złożyłem do kupy i pluje kulkami aż miło.

Martwi mnie tylko ta mała sprężynka co została.

Ps. z tyłu body (za kolbą) powinna być śruba, jej też nie było, ona stabilizuje gb? Nawet bez niej wszystko wydaje się spasowane ;]

 

Tak swoją drogą zamieniłem ten temat w historie o czyszczeniu huh

Dziękuję za pomoc ;]

Jakby ktoś wiedział od czego jest ta mała sprężynka, proszę o info

Link to post
Share on other sites

Miałeś to w ręku cwaniaku? Kolejna opinia z dupy...

 

Co do zapchanej lufy. W 100% jest to piach... Wiele razy już to u kogoś przerabiałem, u siebie nigdy. I tu zaskoczenie - Obecnie mam Giete od GFC ;-) Jeśli nie idzie w żadną stronę, spróbuj jakiś płyn czy mydło, oczywiście wyjmij samą lufę, zdejmij gumkę HU i komorę ;-)

Jak nie to jakiś rozpuszczalnik... Metalowy pręt i młotek to bardzo głupi pomysł ;-)

Tak miałem, lepiej sobie kupić Gietę od JG niż ten plastik. Jakiś gościu z tym przyszedł na strzelankę i mu mag się zaciął. Musiał go dłubać nożem co nie było trudne bo mag to też plastik.... :icon_neutral2:

Edited by KJakubK
Link to post
Share on other sites

Tak miałem, lepiej sobie kupić Gietę od JG niż ten plastik. Jakiś gościu z tym przyszedł na strzelankę i mu mag się zaciął. Musiał go dłubać nożem co nie było trudne bo mag to też plastik.... :icon_neutral2:

Tak, bo gieta jg to nie "plastik"... Tym bardziej że jg i gfc to jest praktycznie to samo :sciana:

Edited by UberSoldier
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...