Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań od żółtodzioba


Recommended Posts

Witam, jesten nowym użytkownikiem tego forum oraz początkującym zajawkowiczem asg, w związku z czym mam kilka pytań:

- Chciałem kupic karabin SRT-06 firmy SPARTAC, co o nim myślicie?

- Jaki mundur kupić (czy trzeba uważać na oznaczenia munduru)?

- Co lepiej kupić, kamizelkę, czy szelki z ładownicami?

- Kupić maskę zakrywającą całą twarz, czy hełm oraz okulary ochronne?

- Jak wyglada sprawa ze strzelankami, tzn. Czy jesli osoba biorąca udział nie ma 18 lat musi mieć zgodę pisemną rodziców lub opiekunów prawnych?

 

To z grubsza tyle ode mnie. Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i życzę miłego dnia ;)

Link to post
Share on other sites

Jesli lubisz plastic fantastic kup Spartaca . Osobiście nie polecam ( miałem tą kupe szajsu ). Co do munduru kup jaki chcesz , zerwi oznaczenia i zostaw bez albo naszyj Polskie .Kamizelke kup jeśli masz co do niej włożyć . Maska sprawa gustu . Ja osobiście nie preferuję . Okulary obowiązkowo . Co do wieku to poniżej 18tki musisz mieć pisemną zgode rodziców.

Link to post
Share on other sites

Jesli lubisz plastic fantastic kup Spartaca . Osobiście nie polecam ( miałem tą kupe szajsu ). Co do munduru kup jaki chcesz , zerwi oznaczenia i zostaw bez albo naszyj Polskie .Kamizelke kup jeśli masz co do niej włożyć . Maska sprawa gustu . Ja osobiście nie preferuję . Okulary obowiązkowo . Co do wieku to poniżej 18tki musisz mieć pisemną zgode rodziców.

 

Kolego najpierw nabierz doświadczenia, a później doradzaj.

 

1. Przeczytaj poradniki, są one napisane na forum abyś nie musiał się pytać.

2. mundur kup jaki chcesz, naszywek Polskich nie wolno nosić[art. 61

§ 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,

 

podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.]

3. Kamizelki na początek odpuść, pójdź na strzelankę tam popatrz co ludzie noszą, poproś może dadzą przymierzyć itp. na początek kieszenie wystarczą.

4. OKULARY/GOGLE są WYMAGANĄ BEZWZGLĘDNIE ochroną. Kup gogle/okulary z atestami, jaki model. poszukaj na forum przewija się w różnych tematach.

5. Co do wieku są grupy, które akceptują 16+ z pozwoleniem są grupy które nie akceptują, są tez takie gdzie strzelają się osoby tylko <16. Sprawa jest taka, że wszystko jest ok do czasu aż się komuś stanie.

Link to post
Share on other sites

Hej!

1. Replika SRT-06 ma metalowy gearbox, ale nie pancerny, a cała z zewnątrz jest z plastiku. Aktualna cena to 420zł na gunfiresach więc bym odpuścił na twoim miejscu, chyba że dorwiesz ją poniżej 350zł to będzie warto. Pamiętaj o wymianie gumeczki hop-up na Czarną Systemę, albo na G&G zieloną. G&G nie dawno spadły ciut na jakości, ale to i tak zależnie od repliki, jedna gumka może lepiej działać, druga gorzej. Preferuje Systemę, ok.35zł. Raz gdy weszły te Spartaci, był on za ok.305zł. Wtedy na pewno się opłacało. Mówię, że najtańsza sensowna m-ka to Specna Arms, ale Spartac też da radę. Jak się boisz o szkielet, albo o to, że nie będziesz mógł dużo bić na ciągłym, wymień sprężyne na ok.350fps. Zasięgu dużo nie stracisz, bo fpsy mają mały na to wpływ, jedynie przebijalność krzaków spadnie.

2. Jeśli chodzi o mundur to kup jaki Ci się podoba, najlepiej kontraktowy. Jaki wzór Cię interesuje? MultiCam? Marpat? Ucp? Wz? Flecktarn? Atacs? Flagi na mundurze, możesz sobie nosić, inne niektóre oznaczenia nie, ale to takie wojskowe.

3. Na początek zastanów się co do niej włożyć. Podam przykład z życia :icon_razz2: Kumpel kupił ławeczkę do ćwiczeń, ale nie miał hantli, była bezużyteczna. Jeżeli masz pieniążki na kamizelkę, to od razu miej na magazynki, chodź kamizelka to nie tylko magi. Magi do Emek nie są droge, chodź droższe to lepsze. Możesz dokupić mid-cap, albo real-capy. Midy starczą Ci z trzy, a real-capy z 10, a jak wdasz się w dłuższą wymianę :icon_razz2: . Najlepiej zawsze mieć zapasowego, nabitego na wszelki wypadek hi-capa. Nabity do końca, żeby nie szeleszczał. Do tego worek zrzutowy, jest on głównie po to, żeby szybciej zrzucić magazynki, i nie bawić się w chowanie do ładownic, ale da się bez niego żyć. Jeśli chodzi o kamizelkę, to kup najlepiej nie chińską. Najlepiej kontrakt, albo miwo czy inne lepsze wyroby. Nie piszę tego po to, żeby Cię zniechęcić. Chińska nie powinna się pruć za bardzo, ale może się wtrafić takie coś, że np. klips od zapinania się urwie, albo klamra się nie rozepnie. No i do tego w lepszych wygoda jest lepsza, może mniej latać itp. Jeśli chodzi co lepiej kupić to zależy od potrzeb. Jeśli masz mało rzeczy to pas z szelkami. A jeśli więcej magazynków, notes, chcesz wodę schować, jakieś klamoty, to kamizelkę.

4. Jeśli chodzi o maskę na całą twarz to pewnia paintballowa. Ogranicza to komfort. Lepiej kupić okularki. Polecam ESS, Uvexy,

Nie oszczędzaj na okularkach, ale nie musisz też przesadzać :icon_razz2: . Od nośnie hełmu, możesz kupić, albo i nie. Możesz zamiast tego czapkę. Mi wygodniej w hełmie i lubię to biegam, nie ubierałem tylko czasem w lato jak było strasznie gorąco. Powyżej 30stopni chyba.

Pomyśl nad maską na zęby, lepsze to niż nowy ząb. Dużo osób biega bez, ale dużo też z nią.

5. Sprawa wygląda tak. Na duże strzelanki zazwyczaj jest. 18+,czasem od 16. Jeśli strzelasz się w swoim środowisku, to może tylko raz przyniesiesz zgodę i tyle. U mnie nawet od 13lat dopuszczają, ale gdy te osoby są normalne, nie zachowują się jak dzieci, no i mają dobrą ochronę oczu.

 

Dziękuję,

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, na nieszczęście dla mnie noszę okulary, bez których jestem ślepy jak kret. Czy są jakieś większe modele okularów ochronnych lub gogli nie uciskających zbytnio głowy? Chciałbym założyć jedne na drugie, ale także uniknąć połamania oprawek w zwykłych okularach. Jeśli tak się nie da, poszukaj innego sposobu :(

Link to post
Share on other sites

Polecam soczewki :icon_biggrin:

 

Też musiałem się na nie przesiąść dla ASG. Teraz nie chce słyszeć nic o okularach.

 

Może ty sie przesiadles na soczewki dlatego, ze masz lekką wadę wzroku. Ja jestem krótkowidzem, a moje okulary mają -3,5 dioptrii, nie wiem, czy znajde odpowiednie soczewki dla takiej wady

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, na nieszczęście dla mnie noszę okulary, bez których jestem ślepy jak kret. Czy są jakieś większe modele okularów ochronnych lub gogli nie uciskających zbytnio głowy? Chciałbym założyć jedne na drugie, ale także uniknąć połamania oprawek w zwykłych okularach. Jeśli tak się nie da, poszukaj innego sposobu :(

Sposób jest i nazywa się Bolle Pilot Pilopsi. Zalety to dedykowanie do okularów korekcyjnych i solidność jak to Bolle. Wady to spore parowanie (pomaga wycięcie w gumie dodatkowych otworów na górze i po bokach) i stosunkowo spory profil (znaczy się odstają od twarzy). Ale i tak warto:

http://www.asg.warszawa.pl/wyposazenie-taktyczne/gogle-i-okulary/p,bolle-safety-gogle-ochronne-pilot-pilopsi,8710.html

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Meh, jest naprawdę sporo modeli gogli które pozwalają na zmieszczenie w środku okularów korekcyjnych, wszystko zależy od samych okularów - jakieś wielkie "rajbany" to pewnie nigdzie nie wejdą. Jest jeszcze alternatywa w postaci wkładek korekcyjnych ESS http://www.ess-polska.pl/index.php?cPath=546_549_560 mam Vice RX i pasowały do NVG oraz ICEl chociaż nie używam bo szybko przesiadłem się na soczewki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...