Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAC PDW - różne "latanie" kulek


Recommended Posts

Witam,

Mój problem wygląda tak: Idę do lasu, wyciagam replikę z pełnym magazynkiem i naładowaną full baterią i naciskam spust Co się dzieje:

1. Replika strzela wyśmienicie, daleko, ze świetnym rofem itd.

2. Replika strzela na troszkę ponad połowę dystansu, rof cały czas fantastyczny.

3. Replika strzela na 3 metry wypluwając kulkę, kulki zacinają (bardziej zatrzymują) się w lufie (lufa czyściutka), potem wypada 4-5.

4. Replika pluje kulkami, czasem dwoma na raz.

 

Jaka jest kolejność? Różnie, naciskam spust na full, replika jest numerem 1, potem naciskam znowu, jest numerem 4, potem znowu - 1, potem 2, i tak w losowej kolejności. Zazwyczaj, jak już "zaskoczy" i na jednym full auto, opróżniam całą sprężynę hi capa.

 

Osobiście podejrzewam sprężynę w GB, albo komorę HU, ale wolę się upewnić przed zakupem nowej.

 

Dodatkowo poczułem przez chwyt nagrzany silnik, nie wiem, czy to przez tę chwilowy pocisk repliki, czy po prostu przez coś się grzeje. Może być tak, że przez zużytą sprężynę bardziej niż zwykle grzeje się silnik? ROF jest na prawdę spory.

 

Co jest w środku? Masa przeróżnych części, replika jest w spadku po 14 właścicielu i każdy coś wymieniał, wiem, że była serwisowana i wymieniono jej zębatki, łożyska, tłok i coś jeszcze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie powracający co któryś strzał pełny zasięg, to mogłaby być pęknięta głowica cylindra. Pęknięta głowica -> nieszczelność -> mało fps -> kulki blokują się w lufie wew. lub między lufą zew. a tłumikiem płomieni -> co ileś strzałów wyleci kilka kulek na raz lub kulki będą miażdżone. Ale pkt. 1 trochę się z tym kłóci.

 

Zdejmij górne body i sprawdź czy dysza równo chodzi i czy po każdym strzale na singlu zostaje w przednim położeniu. Sprawdź czy gumka się gdzieś nie zawinęła. Wyczyść lufę i spróbuj z lepszymi kulkami (jakbyś używał jakichś tańszych). Skręć dystanser na zero, bo może coś za mocno dociska.

 

Jeśli wcześniej replika cały czas dobrze strzelała na danych kulkach, komorze itd., to może coś w GB pękło i powoduje nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

Edit: miało być, że dysza na singlu wraca w tylne położenie. Na auto może się zatrzymać w dowolnym położeniu chyba, że mamy mosfet z AB.

 

Po prostu zachęcam do ściągnięcia body i sprawdzenia czy cały cykl pracy GB jest wykonywany prawidłowo. A jak co jakiś czas wraca pełny zasięg to strzaskane głowice raczej odpadają, więc winna może być chociażby dysza.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Pierwsze co zrobiłem, to rozlozylem i złożyłem komore, wieczorem jak wyjdę z pracy wrzucę filmik z praca GB, bo mam go na zewnątrz, ale teraz jest za wcześnie, by używać ;)

 

Kulek używam g&g.

 

Replika tak zaczęła działać po wyjściu z serwisu, wcześniej nie działała w ogóle.

 

GB ze wstępnych oględzin jest całe.

Edited by kfercik
Link to post
Share on other sites

sprawdź czy dysza lekko chodzi[prawdopodobnie się zaciera], wypożycz komorę od m4 od kogoś i wyklucz te dwa elementy dopiero wtedy można myśleć dalej

Edit: miało być, że dysza na singlu wraca w tylne położenie. Na auto może się zatrzymać w dowolnym położeniu chyba, że mamy mosfet z AB.

 

Po prostu zachęcam do ściągnięcia body i sprawdzenia czy cały cykl pracy GB jest wykonywany prawidłowo. A jak co jakiś czas wraca pełny zasięg to strzaskane głowice raczej odpadają, więc winna może być chociażby dysza.

 

mosfet z ab nie ma wpływu na miejsce zatrzymywania się dyszy na auto bo nie ma mechanicznego przerywacza włączonego wtedy ab powoduje że silnik szybciej się zatrzymuje i tyle

na semi w określonym momencie cyklu następuje przerwanie więc dysza zatrzymuje się w określonym położeniu

Link to post
Share on other sites

Osobiście podejrzewałbym że dysza krzywo wchodzi do komory, albo za duże ma luzy i kulki odchylają ją na na tyle że nie ma dobrego styku z gumką.

 

Czasami ta części dyszy potrafi haczyć o komorę:

 

cXAdtHi.png

Oceń wizualnie czy dysza nie jest na którejś krawędzi wytarta.

 

Złóż replikę, zaswieć latarką w otwór przez któy są podawane kulki do komory i zajrzyj do lufy. Dysza z lufą powinne się ustawiać do siebie osiowo:

 

0QaBUnU.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...