Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

matrigs

Użytkownik
 • Content Count

  482
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy w tych AK z serii 076, 077 od Cyma jest taki sam montaż luf zewnętrznych jak w LCT i E&L, czy taki jaki był już w wersjach 040? Chodzi mi o taki kształt elementu wchodzącego w korpus:
 2. matrigs

  Kulki BLS

  Kupiłem 0,32 nie-bio i tną się w każdym magu który mam. W dotyku wydają się mniej polerowane niż n.p. 595 czy g&g.
 3. Jest to normalna rzecz w tuningowanych replikach. Jeśli nie dochodzi do strzałów podwójnych to nie ma się czym martwić.
 4. Ja to napisałem. I już kilka postów wyżej odpowiedziałem na twoje pytanie: Dochodzę do wniosku że albo nie czytasz co piszę, albo nie rozumiesz co piszę. Jako że wallop i mareq zrozumieli dokładnie o co mi chodzi wniosek jest jeden. Marnowanie czasu.
 5. I wtedy tor lotu nie będzie taki sam. Nikt nie zaprzecza działaniu hop-upa, róznic w aplikacji spinu, różnic w celności, rozrzutu kulek etc. Wallop w swoim (już skasowanym, lol) poście pokazywał grafikę na której widać było że kulki w zwykłym hopie i FH mają taki sam zasięg, przy bardziej płaskim torze i wskazywał to jako FAKT. Ja wskazałem na to że jest to opinia, bez badań lub chociaż jednoznaczego wytłumaczenia procesów które tam zachodzą. A ty wyjeżdżasz ze swoją serwetkową fizyką żeby nam wytłumaczyć jak działa tarcie.
 6. To jaki merytoryczny wkład w rozmowę ma twój post?
 7. Po zaaplikowaniu tego samego spinu, obojętnie jakim systemem. Mówimy to samo, a jednak się nie zgadzamy, nie wiedzieć czemu. Im więcej spinu aplikujesz tym masz bardziej wypukły tor. Nie ma takiej możliwości aby podkręcić kulkę "bardziej" a jednocześnie mieć bardziej płaski tor lotu. A przy tych samych prędkościach możemy uzyskać dalszy zasięg tylko przez więcej spinu, wiec i większej wypukłości w torze lotu. Wszystko jest pięknie opisane w ATP. Ja pisałem że po zmianie na FH "na pewno jest lepiej"? Ja mam FH we wszystkich swoich replikach (po trzech latach badania system
 8. Spin ma JEDNĄ wartość - prędkość obrotową kulki. Czy aplikujesz spin przez 1mm albo 1km, to na końcu kulka ma pewną prędkość obrotową. Jeśli założysz że prędkość wylotowa po przejściu przez hop-up jest ta sama to poza prędkością obrotową nie ma tam innych zmiennych. Istnieje HIPOTEZA nazwana "wobble hypothesis" która teoretyzuje że w zwykłym hop-upie przez punktowe i gwałtowne nakręcenie kulki prędkość obrotowa nie jest aplikowana idealnie równolegle do toru lotu przez kulka w locie "jajuje" wytracając szybciej prędkość. Sa na ten temat dyskusje na airsoft-mechanics, airsoft-sniper fo
 9. Jeśli przed jak i po wstawieniu flata masz te same fpsy to nie ma możliwości żeby tor był inny.
 10. Stop. Jest to nieprawda co piszesz. Siła efektu Magnusa zależy tylko od prędkości kulki i jej prędkości obrotowej, zakładając że używamy tych samych kulek do testów. Nie jest możliwe, że przy tej samej prędkości kulki uzyskamy ten sam (lub nawet lepszy) zasięg bez większego podkręcenia (i w związku z tym, większej "górki" w torze lotu) kulki. Opinie że flat / r-hop powoduje "bardziej płaski tor lotu" wynika zwyczajnie z użycia cięższych kulek lub większej prędkości początkowej uzyskanej poprzez mniejsze straty po przejściu przez hopup. Odsyłam kolejny raz do ATP http://mack
 11. Nie do końca rozumiem strach przed piłowaniem teflonowej lufy skoro w tej części kulka w ogóle się nie styka z lufą. O ile nie zostawi się zadziorów / ostrych krawędzi które przetną nam gumkę nie widzę przeciwwskazań.
 12. W poradniku na zdjęciach popychacza masz osiem zębów na tłokowej. Cały poradnik jest zrobiony pod osiem zębów. Tylko w grafice z mocami sprężyn masz dodane wartości na dziewięć zębów.
 13. Nawet masz za dużo. Edit: Ale Springi SHS mają też kolosalny rozrzut. Ci się trafiła sztywna sztuka.
 14. Zapewne masz opóźniacz dyszy zamontowany na zębatce tłokowej?
 15. Ale masz jakiejś dodatkowe objawy poza papierkiem? Skrócony zasięg? Spadek FPS? Oblany test papierka nie zawsze oznacza że coś jest nie tak.
×
×
 • Create New...