Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potrzebna opinia na temat tego zestawu


Recommended Posts

Witam.

Wkrótce planuję z kolegami rozpocząć zabawę z ASG. Oczywiście nie jestem leniem, który pisze "napiszcie co kupić" i już zrobiłem research, pooglądałem filmiki i mniej więcej wiem co kupić.

Ale mam kilka pytań i wątpliwości.

 

Co kupuję:

Uniform (w sklepie z odzieżą militarną - kolor leśny)

Kamizelka - upatrzyłem sobie taką: http://gunfire.pl/product-pol-1152190403-Kamizelka-taktyczna-typu-MBSS-Plate-Carrier-czarna.html?4clk=MTE1MjE5MDQwMyw5OSwxNDQzNzcyNjQwLDEsNWUyMjc2Yzc1NjIwYTk2OGVmMjlkZjgzYmQ2MmE1YTY

Do mundury leśnego, dość ciemnego powinna pasować? Z góry mówię, że kupuję 4 magazynki, więc ładownic jest wystarczająca ilość. Chyba że ktoś ma coś tańszego i dobrego.

Okulary: http://gunfire.pl/product-pol-1152193205-Okulary-Bolle-Tracker-Clear.html kolega polecał Bolle, a oczy to ważna rzecz. Te chyba są w porządku?

Kominiarka - termoaktywna za 15zl, mozliwe ze do tego czapka i kominiarka na pół twarzy tylko.

Rękawiczki - jakieś z Gunfire czarne raczej. Nie sądzę, żeby były jakoś mega ważne i takie za 30zł starczą.

 

I tutaj zaczyna się wesoła część czyli replika.

Od razu mówię - jestem strasznie zajarany repliką M4. Spodobał mi się model SRT-15 za ok. 400zł.

Najprawdopodobniej go kupie, bo na replikę na start chciałbym przeznaczyć 450zł.

Tutaj pytania:

Chciałbym kupić uchwyt oraz celownik do niego. Jakie polecacie, żeby nie wyszło za drogo? (do 60zł by było super, ew. może skąd mogę kupić używany?)

Czy tworzywo sztuczne zamiast metalu jest okej dla nowicjusza? Czy lepiej od razu kupić coś metalowego? Przyznam, że moja kondycja nie jest najwyższych lotów i miewam problemy z plecami, więc liczy się dla mnie nienajwiększa waga.

Do tego magazynki - jakie kupić? chciałbym wziąć mid-capy i szukam jakichś, które by pasowały. Czy te są okej?: http://gunfire.pl/product-pol-1152205981-Magazynek-mid-cap-100-kulek-do-replik-typu-M4-M16-czarny.html

Jakie kulki? Będę raczej grał w scenariuszach leśnych (taka okolica :P) więc 410 FPS wydaje się okej (wiem, że te Spartac ma odrobinę niższe, ok 370-80). Mógłby ktoś podlinkować odpowiednie?

 

Co myślicie o takim zestawie na start? Wyszłoby około 850zł. To jest w sumie max ile bym chciał wydać. Coś powinienem zmienić, ewentualnie coś doradzicie? Pozdrawiam wszystkich :)

Link to post
Share on other sites

Czarna kamizelka zawsze będzie widoczna w lesie. Nadaje się w zasadzie tylko do CQB a i tam nie zawsze. Taka chińska kamizelka będzie słabym pomysłem, lepiej kupić coś z demobilu (np. popularna holenderska http://armyworld.pl/product-pol-1446-Kamizelka-Modulowa-Wojskowa-Holenderska-DPM-Oryginal-Demobil.html ) i dokupić ładownice.

 

W kominiarce będziesz się pocić i będą przez nią parowały okulary. Lepsza szalokominiarka. Jeśli chodzi o ochronę zębów - taka kominiarka Ci jej nie zapewni. Maska typu Stalker / Starker jakkolwiek różnie ją nazywają to moim zdaniem jedyna sensowna alternatywa.

 

Wspomniana emka nie jest polecana, z tanich replik tylko AK / MP5 / G36. Lepiej zapłacić raz a porządnie, nawet jakbyś miał biegać w dresie i z hicapem. Resztę dokupisz przy okazji, częściami - replikę prawdopodobnie nie.

 

Tak samo reszta śmieci do wywalenia, uchwyt, celownik itd. Kulki G&G 0.25.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem też temat "ASG dla mniej zamożnych". I teraz poważnie zastanawiam się nad MP5 lub jakimś AK. Ile kosztuje ten słynny "Galaxiak" i gdzie mógłbym go kupić ewentualnie? Chciałym od razu kupić do niego tłumik, celownik i kolbę. Ile to by kosztowało?

Edited by dixuwalker
Link to post
Share on other sites

Znajomy, który siedzi w ASG chce generalnie mi sprzedać M4 która jest składakiem z podzespołów metalowych. Tylko właśnie cena mnie dziwi, bo używka która jest wizualnie porobiona (zadrapania) a chce za nią 350zł. I nie chcę się naciąć na coś, co po 2 miechach mi padnie i będzie to hajs w błoto. A AK od CYMY? (CM028B)? 480zł i opinie o nim są ok. Wspomniał o nim użytkownik wyżej. Możesz podać konkretny model of Boyi?

 

EDIT: Znalazłem jeszcze CM028 od CYMY oraz G36 od JG (JG1138) co myślicie o nich? Zależy mi, żeby ten pierwszy karabin dał mi chociaż frajdę z gry i żebym coś robił na polu walki. Za ok. rok pewnie zainwestuje w coś lepszego, ale póki co chcę kupić wszystko za ok. 800-850 jak wspomniałem. Więc nie wiem czy G36 byłby dobrym wyborem ze względu na cenę. CM028 już bardziej kusi, 450zł jednak z wyglądu trochę mnie dziwi - plastik wygląda na dość tandetny.

Edited by dixuwalker
Link to post
Share on other sites

Plastik w Cymach 028 jest tandenty i niech Cie matka amunicja broni przed zakupem wersji ze składaną kolbą!

Masz 800zł. Wydasz 50-100zł na ochronę oczu. Kulki - 40zł. To zostawia Ci na replike od powiedzmy 650 do 700zł. Szukaj repliki w takich cenach. Reszta rzeczy - mundur, kamizelki, duperelki - jest do późniejszego dokupienia. Wziąłbym jeszcze ewentualnie maskę siatkową. Można bawić się bez munduru, bez kamizelki, manierki, kolimatorka i innych pierdółek. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza kamizelka będzie wyglądać badziewnie, gdy będzie pusta. Nawet najlepszy kolimator, ściągnięty z HK416 od jakiegoś komandosa nie poprawi celności czy wyglądu kiepskiej repliki - śliczny papierek na gównie nie sprawi, że nie będzie śmierdzieć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o umundurowanie, to będę miał raczej mundur po ojcu (wojskowy) do tego jakieś buty. Okulary ok 60 zl znalazłem Bolle (te co linkowałem). Kamizelke chcialem kupic, bo chcialbym biegać z 4 magazynkami (3/4 mid capy) i dlatego szukam dobrej repliki. Celownik chciałbym wziąć, bo pewnie jest większy komfort celowania z kolimatora niż mechanika. Ok więc:

Pestki 40

Twarz ok. 100

Rekawiczki 25

Na broń mogę przeznaczyć w sumie ok. 500zł, max 550. Tak jak mówię, chciałbym coś trwałego. Skoro cm028 ma słaby plastik, to wolęnie ryzykować (znam siebie i wiem, że potrafię się wypieprzyć na prostym chodniku = nie chcę go połamać)

Link to post
Share on other sites

Na TaiwanGun jest masa promocji. @EndeBeats - chodzi o RK-01W? Za 490 zł jest na Taiwanie, myślę czy od razu nie brać na promocji. Do tego rozumiem szyna montażowa do AK (AMC) i moge celownik sobie założyć w przyszłości, tak? I jakie do niego magi Mid-cap?

Też myślę nad RK-05 full metal, 15zl droższy na TG.

Link to post
Share on other sites

To teraz mam dylemat i nie wiem który z tych dwóch kałachów wybrać. Z jednej strony krótki będzie lżejszy, ale full metal ma porządniejsze body. Chyba lepszym wyborem będzie RK-05 niż 01? I jak z magami do niego? CM-28 jest teraz za niecałe 370zł. Również muszę chyba kupić akumulator, tak? Może lepiej kupić CM028 + akumulator na początek? Chciałbym wydać jak najmniej, a cieszyć się w pełni z gry.

Edited by dixuwalker
Link to post
Share on other sites

Czyli brać RK-05? Do tego magazynki jakbym chciał midy to możesz podlinkować? I odpowiedni akumulatorek? Czy na początku używać zestawowego? Ewentualnie jeszcze jakieś opinie dot. G36 od JG? Bo może lepiej tą replike kupić?

Edited by dixuwalker
Link to post
Share on other sites

Obojętnie, obie repliki są metalowe (zdarzy się znal/gównolit - poczytaj o tym stopie).Możesz kupić midy cymy, tylko trzeba będzie spiłować zaczep (mam te stalowe - za około 33-34zł na taiwanie, są najs). Jak chcesz w pełni cieszyć się z zestawu to najlepiej kupić ładowarkę mikroprocesorową. Naładujesz tym fabryczny akumulator, oraz LiPo, tzn. ten który kupisz, bo padnie/przestanie Cię zadowalać stockowy.

 

Najpopularniejsza ładowarka tego typu to IMAX B6. Możesz też kupić jakąś jego kopię, np. Redox v2, ale nie powiem Ci, czy warto dać 20zł mniej.

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

Okej, czyli kupuje to RK-05 tak jak mówiłem. Czyli w sumie już wszystko wiem. Jeszcze jedno:

Chcę kupić broń na Taiwanguns. I myślę czy by nie wymienić gumki na tą: http://www.taiwangun.com/gumka-hop-up-silikonowa-guarder?from=listing&campaign-id=14

 

Jeśli kupie kałacha i gumkę to jak to zrobić, żeby sami mi ją zamontowali?

Edited by dixuwalker
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...