Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z lunetą


Recommended Posts

kulka mieści się w lunecie, poniżej krzyża, natomiast mimo regulacji pokrętłami kulka zostaje w tym samym obszarze oto zdjęcie:

http://screenshotupl...com/s/1510hkdey - sorry za jakość

 

 

 

 

P.S Replika jest dość celna zważając na to ze jest ona mid-range...

(replike regulowalem pod 30-40m na mniejszych dystansach to samo)

 

Mój tip jest taki kup porządną lunetę. To znaczy ze stockowa celnością i tak luneta to średni pomysł.

 

To może tak, odkręciłeś najpierw pokrywkę wieżyczki?

Kupiłbym, natomiast ta replika była tania - nie opłaca mi się kupowac lunety o wartości samej repliki gdyż to tymczasowa giwera, zamierzam robic customa na wzór MSR aresa tyle że long range Edited by IsenPyrology
Link to post
Share on other sites

Nie działa ani góra-dół ani lewo - prawo?

Zgadza się, ani góra-dół ani lewo-prawo jakieś pomysły? Dodać muszę że wcześniej luneta była innaczej ustawiona nadal kulka leciala z dala od krzyża natomiast było to jednak bliżej teraz jest to dwukrotna różnica

 

Na 30-40 m biegaj z mechanicznymi. Wyjdzie Ci to na lepsze :icon_wink:

Chyba że bardzo chcesz lunetę do obserwacji,

replika z zamkiem czterotaktowym, sprężynowa i na mechaniku? Jak dla mnie odpada ;d bo 30-40 to odległość średnia, na krótsze dystanse już się zabezpieczyłem, mianowicie pod lunetą na szynie RIS zamontowałem muszkę własnej roboty - dość przydatna . Zgadza się ale natomiast co będzię gdy będe musiał trafić cel np z 30-40 metrów w dodatku słabo widoczny i dość dobrze oslonięty? Kaszana. Co innego gdyby to był szturm prawda? Dlatego też preferuje Optyki - Lunety .. no i dodają charakteru ;)
Link to post
Share on other sites

Zdejmij lunete z repliki. Postaw na montażu na równej stabilnej powierzchni, tak żeby celowała w jakiś charakterystyczny punkt. Przyciśnij tak by się nie ruszała (imadło było by idealne :)) Patrząc przez lunetę kręć pokrętłami i patrz czy krzyż się rusza.

 

W ten sposób sprawdzisz czy regulacja działa, bo jedyny pomysł jaki mam (poza uszkodzeniem regulacji) to krzywy montaż lunety lub repliki i wyjście poza możliwości regulacji lunety.

Link to post
Share on other sites

Najpierw wkręć/wykręć i to dość konkretnie bębny regulacji bo po mimo jakości zdjęcia wyglądają na mocno wykręcone/wkręcone - prawdopodobnie osiągnęły już zakres regulacji.

 

Sprawdzenie montaży też wydaje się dobrą opcją - miałem podobnie przy swojej lunecie - wymiana montaży oraz zejście z regulacją od minimum do maximum i ustawienie jej w połowie pozwoliło na późniejsze przystrzelanie.

Link to post
Share on other sites

Zdejmij lunete z repliki. Postaw na montażu na równej stabilnej powierzchni, tak żeby celowała w jakiś charakterystyczny punkt. Przyciśnij tak by się nie ruszała (imadło było by idealne :icon_smile:) Patrząc przez lunetę kręć pokrętłami i patrz czy krzyż się rusza.

 

W ten sposób sprawdzisz czy regulacja działa, bo jedyny pomysł jaki mam (poza uszkodzeniem regulacji) to krzywy montaż lunety lub repliki i wyjście poza możliwości regulacji lunety.

Akurat imadło posiadam i już sprawdzam.

 

Najpierw wkręć/wykręć i to dość konkretnie bębny regulacji bo po mimo jakości zdjęcia wyglądają na mocno wykręcone/wkręcone - prawdopodobnie osiągnęły już zakres regulacji.

 

Sprawdzenie montaży też wydaje się dobrą opcją - miałem podobnie przy swojej lunecie - wymiana montaży oraz zejście z regulacją od minimum do maximum i ustawienie jej w połowie pozwoliło na późniejsze przystrzelanie.

Już na replice próbowałem wkręcać na maxa i wykręcać - zero różnicy ale spróbuje tego z imadłem.
Link to post
Share on other sites

Zdejmij lunete z repliki. Postaw na montażu na równej stabilnej powierzchni, tak żeby celowała w jakiś charakterystyczny punkt. Przyciśnij tak by się nie ruszała (imadło było by idealne :icon_smile:) Patrząc przez lunetę kręć pokrętłami i patrz czy krzyż się rusza.

 

W ten sposób sprawdzisz czy regulacja działa, bo jedyny pomysł jaki mam (poza uszkodzeniem regulacji) to krzywy montaż lunety lub repliki i wyjście poza możliwości regulacji lunety.

regulacja działa ale krzyż przesuwa się minimalnie co praktycznie wcale nie ma wpływu :/ jest to może 0.5 mm...
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...