Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Srt 01 (02,03) vs Cm 0.28


Recommended Posts

Witam !

 

To już mój drugi temamt.Ostatnio na stronie wyszła recenzja srt 01.Jak sądzę ku większoci forum zaskakująca poieważ była pozytywna.Pytałem się właśnie pod ty temamtem jednego maniaka co wybrać cymke czy spartaca.

Odpowiedział właśnie że lepszy będzie spartac, lecz chcę uzyskać zdanie większego kręgu forum.

Proszę o uzasadnienie wyboru i o ewentualne części do wymiany.

Odrazu mówię że nie mam wystarczająco funduszy na np. RK 05.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź !

 

PS:Wiem że to dwa różne modele i ciężko jest je subiektywnie zrecenzować ale żależy mi na solidnie zbudowanej emce a powód wybrania cymki nie musze wyjaśniać.Najlepsza replika na początek.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od końca.

powód wybrania cymki nie musze wyjaśniać.Najlepsza replika na początek.

 

Mit. Cm.028 była najlepszą repliką na początek jakieś 7-8 lat temu gdy nie było nic innego. Obecnie prawie każda replika w tej cenie będzie miała podobne osiągi. Powiem więcej: cm.028 to kasa wywalona w błoto ponieważ jest zbudowana w systemie TM który nie jest już obowiązującym standardem. Chcąc dopasować replikę do swoich potrzeb możesz sobie kupić co najwyżej chwyt przedni z szynami ris. W przypadku emki masz w zasadzie nieograniczone pole do popisu. Giełdy są pełne części zamiennych do wyrwania w dobrej cenie. Wnętrzności stoją na podobnym poziomie, cm.028 ma GB v3 co w teorii powinno przełożyć się na dłuższą eksploatację. Oczywiście na plus cm.028 przypada większa ilość elementów wykonanych z metalu. Jak pisałem wcześniej, osobiście wybrałbym Spartaca, co nie oznacza, że cm.028 to zła, czy gorsza replika.

Link to post
Share on other sites

Batkę zawsze warto wymienić na lipo. Co do gumki HU to trzymała szczelność na lufie, uszczelniała się na dyszy i podkręcała poprawnie. Więcej od gumki nie wymagam. Nie wiem, jak sprawa ma się w przypadku niskich temperatur. Ciężko ocenić czy warto wymieniać.

 

Wracając do wyboru: Nie chcę by wyglądało na to, że staram się chwalić na siłę produkt który otrzymaliśmy na testy. Dlatego podkreślam, że to moje subiektywne zdanie i nie każdy musi je podzielać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...