Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01 - smród z silnik


Recommended Posts

Cześć. Tak więc po praktycznie miesiącu bojowania z gearbox'em, poskładałem, działa i jest fajnie. Tylko jest mały problem. Otóż przy strzelaniu - czy to auto, czy semi - gdy się sztachnie nosem przy rękojeści, tam gdzie silnik, to czuć taki delikatny smrodek. Nie wiem czego może być to wina, zważywszy na to, że silnik siedzi SHS High Speed, ten niebieski z czerwoną dupką. Silinik jest praktycznie nowy. Kupiony może ze dwa miesiące temu, jedną strzelankę ma za sobą. Ktoś mógłby napisać, że podkładkowanie jest złe. I tu też wyprzedzę - jest zrobione dobrze.

Ma ktoś jakieś pomysły w czym może leżeć problem? Aha, przewody niskooporowe, 20AWG.

Link to post
Share on other sites

16AWG to takie raczej optimum. Duże prądy zaczynają tam latać, bo masz mały przekrój...kable się grzeją to jeszcze większe opory. Zajeździsz silniczek to zaraz Ci się zachce kupić i wstawić grubsze kabelki... Ale co tam... "klient nasz Paaaaaan...."

A instalacja elektryczna żeby poprawnie działać miała, to nie musi być prosta, ani w budowie, ani w zamontowaniu. Nie podchodź do tego jak budowlańcy-"kierowniczko, wszystko będzie dobrze, będzie Pani zadowolona. Inaczej niż w projekcie? Pani kochana, te projektanty nie znają się na budowlance...". A praw fizyki nie da się przeskoczyć.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Kable są trochę za cienkie. Poza tym zwróć uwagę, że jeśli naprawdę w niej siedzi M125 (tak podaje taiwangun) to silnik HS może trochę się męczyć, poza tym jest to SHS - nie jest to jakaś wybitna jakość. Jeśli silnik się dość mocno grzeje, to może po pewnym czasie zdechnąć, chodź nie koniecznie może - nie musi ;)

 

16AWG to takie raczej optimum. Duże prądy zaczynają tam latać, bo masz mały przekrój...kable się grzeją to jeszcze większe opory. Zajeździsz silniczek to zaraz Ci się zachce kupić i wstawić grubsze kabelki... Ale co tam... "klient nasz Paaaaaan...."

 

Niby co ma zajechanie silnika do grubości okablowania?

Link to post
Share on other sites

No a co ma przekrój przewodu do oporu elektrycznego?

Chodzi mi o te słowa ,,Zajeździsz silniczek to zaraz Ci się zachce kupić i wstawić grubsze kabelki" ...

 

Zamówiłem już 16AWG. Silnik się nie grzeje, a jedynie jego styki.

To jest akurat dziwne, a na słabszej sprężynie sprawdzałeś czy coś takiego ma miejsce?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...