Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z dopasowaniem zębatek Guardera ITU do tłoka HT.


Recommended Posts

Cześć, od razu daję CFG:

- szkielet JG V gen

- SP160

- Guarder ITU

- SHS ALU @14 Half Teeth

- sorbo

 

Opis problemu:

Oczywiście skorygowałem sam szkielet pod same zębatki, za pomocą pilnika, kręcą się poprawnie.

Problem jest natomiast taki że podczas próby strzału, tłok wyskakuje z szyn po których powinien się przemieszczać. Badałem sprawę, na początku myślałem że jest to wina może braku łożyskowania na prowadnicy, więc wstawiłem łożyskowaną i bez zmian (i tak miałem taką wstawiać). Potem zacząłem próbować przepchnąć tłok na sucho i... okazało się że się blokuje, jakby miał za mało miejsca. Przez to własnie nie wiem czy przypadkiem nie tłok próbuje już omijać prowadnic przy starcie. Taka sama sprawa z Sp90. Przyglądając się też dokładniej wszystkim elementom zauważyłem że jest jakiś procent szans na to, że zębatka tłokowa podbija do góry tłok.

 

Wybaczcie za być może mały "chaotyzm" wypowiedzi.

 

Podsumowując... problem jest z tłokiem albo zębatkami. Tłok wyskakuje z prowadnicy przy próbie oddania strzału, pomimo tego że przecież kiedy go montuje w GB, to umieszczam na pewno na prowadnicy. Tłok wyskakuje z prowadnicy zawsze na połówce na której bazowo umieszczamy wszystkie elementy, tj, lewej.

 

Ktoś miał podobne perypetie?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jestem w stanie go tak wyszarpać. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym, czy nie za szybko wyleciałem z tematem ma forum. Ale fakt faktem... no bez jaj problemów z montażem tłoka to w swojej karierze jeszcze nie miałem :D

Tak czy inaczej, spróbuje to jeszcze raz, maksymalnie spokojnie poskładać i dam znać jak jest.

Link to post
Share on other sites

Rogaś... przepraszam Cię za zmarnowane 2 minuty na napisanie Twojego postu i za 30 sekund na przeczytanie moich wypocin.

Już wszystko jest okej, po prosu zabrakło mi wcześniej cierpliwości i chciałem zrobić robotę za szybko. Tłok się po prostu wcześniej źle układał na szynach, przy montażu wystarczyło go lekko pchnąć w stronę zębatek od góry. Strzela.

 

Żeby nie było zbyt kolorowo, replika teraz się nie składa z komorą specny, na prowinie i gua550 oraz zielonej G&G uzyskałem żałosne 560FPS. Tyle to ja zrobiłem w drugiej M16 specny na SP150.

 

No nic, temat do zamknięcia, przepraszam za problem jednocześnie dziękuję Rogaś za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...