Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Multicam na osobę 200+ cm.


Recommended Posts

Yahalom, pewnie wtedy gdy kupno jednej pary jeansów nie będzie wymagało ode mnie zwiedzenia 3 Łódzkich centrów handlowych. Nie, nie jestem wybredny, biorę pierwsze które znajdę. W trzecim były spodnie... jedna para, w innym kroju i kolorze niż bym chciał, ale wziąłem mimo to. Innych i tak nigdzie nie znajdę.

Czyli nauczymy się mniej więcej wtedy kiedy w tym śmiesznym kraju zaczną bywać ciuchy na osoby wyższe niż 188cm wg producenta a demobile nie będą odmawiały przyjmowania większych rozmiarów. Do tego czasu, zwłaszcza w zastosowaniach "specjalistycznych", trzeba szukać pomocy na forum i dopasowywać co i jak się da. Nie rozumiem jak może Cię to jeszcze dziwić.

 

Ad meritum: brytole wszystko robią o jakieś 5cm dłuższe niż wynika z metki.

Spodnie: 90/96/112. Mogłyby byś dłuższe jak na mnie, ale do wysokich butów dają radę.

Smock i bluza: 190/112. Od niedawna bywają 200/x, ale rzadko.

Link to post
Share on other sites

Yahalom, pewnie wtedy gdy kupno jednej pary jeansów nie będzie wymagało ode mnie zwiedzenia 3 Łódzkich centrów handlowych. Nie, nie jestem wybredny, biorę pierwsze które znajdę. W trzecim były spodnie... jedna para, w innym kroju i kolorze niż bym chciał, ale wziąłem mimo to. Innych i tak nigdzie nie znajdę.

Czyli nauczymy się mniej więcej wtedy kiedy w tym śmiesznym kraju zaczną bywać ciuchy na osoby wyższe niż 188cm wg producenta a demobile nie będą odmawiały przyjmowania większych rozmiarów. Do tego czasu, zwłaszcza w zastosowaniach "specjalistycznych", trzeba szukać pomocy na forum i dopasowywać co i jak się da. Nie rozumiem jak może Cię to jeszcze dziwić.

 

 

Widzę, że nie rozumiesz, więc Ci wyjaśnię.

To, że ja mam 188 cm wzrostu i ty masz 188 cm wzrostu wcale nie oznacza, że rozmiary naszych spodni będą tożsame. Dlaczego?

Ano dlatego, że ludzie mają różne proporcje ciała. Jeden może mieć długie nogi i nosić rozmiar XLong, a drugi może mieć króciutkie, kacze nóżki i zadowoli się rozmiarem Medium albo Long. I to pomimo tego, że obaj będą mieli tyle samo wzrostu.

Link to post
Share on other sites

Yahalom, próbujesz mi uświadamiać że ziemia jest okrągła? Nie rozumiesz że wg rozmiarówki producentów Cholew ani ja nie jesteśmy w stanie kupić żadnego dobrego munduru, tak jak i większości ciuchów? Dlatego powstają tego typu tematy. Może na przykładzie: to że producent podaje że jakaś bluza ma rękaw powiedzmy 68cm nie oznacza nic więcej ponad to że elementy wykroju rękawa mają taką długość. Bardzo często jednak okazuje się, że krój górnej części bluzy faktycznie wydłuża rękaw (obniża jego mocowanie) lub skraca. Patrząc na same metki nijak się tego nie ustali. Ty łapiesz się gdzieś w środku rozmiarówki, więc jak będziesz miał za długi/krótki to wymienisz na inny rozmiar i już. Ja, zamawiając najdłuższe rozmiary liczę że ciuchy będą za małe w akceptowalnym stopniu. Po to jest ten temat - które mundury w ogóle bywają w rozmiarach ponadstandardowych. Podtrzymuję ostatnie zdanie które zacytowałeś i pogrubiłeś. Mój błąd polega chyba na tym, że nie pochwaliłem się tutaj kompletem swoich wymiarów...

Link to post
Share on other sites

A ja Ci mówię na podstawie doświadczenia przerabianego z dziesiątkami mundurów, że dopóki osobiście nie przymierzysz, to g... będziesz wiedział.

Bo oprócz różnic anatomicznych, musisz też się liczyć z różnicami w rozmiarach poszczególnych partii mundurów (na pewno taka sytuacja ma miejsce we wszystkich ciuchach Helikona i w niektórych brytyjskich ciuchach w MTP).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja osobiście mam 194cm i 120kg (osoba regularnie trenująca). W helikon górę noszę 3XL a spodnie XL long . Natomiast w ruskiej rozmiarówce noszę 62-6 (gorka)

Brytyjski smock 2XL na mnie nie wchodzi.

Jak byłem w wojsku to nosiłem 104/190 wz68 US a potem taki sam w wz93. Tylko że wtedy miałem około 95kg wagi.

Edited by awasil28
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...