Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowanie baterii :)


Recommended Posts

Moim zdaniem skoro i tak musisz kupić ładowarkę to od razu przesiadłbym się na lipo. NiMh to przestarzała technologia jeśli chodzi o ASG, LiPo jest lepsze dosłownie pod każdym względem, wydajność, rozmiary, waga a nawet cena.

Rozważ taką opcję a zapewniam Cię, że będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

11,1V przy LiPo będzie znacznym wzrostem jeśli chodzi o NiMh 9,6V, szczerze mówiąc nawet LiPo 7,4V pod warunkiem dobrej jakości i dosyć wysokiego współczynnika "C" sprawi, że rof wzrośnie względem 9,6V także rozważ czy potrzebujesz aż takiego ROFu, być może sugerowałeś się samymi napięciami i myślałeś, że 7,4V względem 9,6V strasznie zamuli replikę, w praktyce tak nie jest.

 

Ja LiPole kupuję głównie na allegro, takich firm jak Zippy czy Turnigy, sprawdzone modelarskie pakiety. Turnigy wypuściło dodatkowo serię do ASG o bardziej praktycznym kształcie i znacznie mniejszych wymiarach, jednak niestety trochę słabszej wydajności.

 

@Emcet: Nie działa link w Twojej sygnaturce

Link to post
Share on other sites

 

Aż taka straszna ta ładowarka nie jest, chyba że znasz jakieś ciekawe historie z nią związane.

Mi się sieciowa ładowarka Made in China sfajczyła i opaliła trochę szafy :)

po wsadzeniu do gniazdka poleciały Iskry i charakterystyczny huk a ze gniazdko blisko komody to się trochę przyfajczyła :P.

skończyło się na wizycie elektryka i wymianie gniazdka :) (plastik przy bolcach się stopił i został w gniazdku :))

 

od tamtej pory chińskie sieciowe ładowarki traktuje jak zło konieczne i zaopatrzyłem se w Imaxa B6 z którego jestem mega zadowolony :)

 

I popieram kolegów wyżej lepiej wyrzuć najdalej ta batke i zakup lipola :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...