Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z "luzem" na lufie ZEWN(!)


Recommended Posts

---EDIT: Zapomniałem w temacie napisać - chodzi o Specna Arms SA-B07 (M16 - http://s2.postimg.org/wnvvpt7nt/m16_1.jpg )

 

No i znowu problem.. nie wiem czy to wynik tuningu mocowego (tutaj trochę go opisywałem: http://forum.wmasg.p...s/page__st__740 ...wątpię jednak że do od spręzyny się zrobiło, bo 500fps mam od niedawna i może ze 100 kulek poszło max. poza tym to po prostu nie pasuje ), czy instalowania innej atrapy bloku gazowego (muszki - zdejmowałem wtedy RIS'y) ...podejrzewam, że po prostu tego nie dojrzałem, lub to wada fabryczna, ale...

 

Lufa ZEWNĘTRZNA ma lekki luz, względem tylnej części (nie całości tylnej gdzie jest chwyt i GB). Po "rozpołowieniu" repliki i złapaniu jej za lunetę nadal pojawia się luz.

 

Tak to wygląda na zdjęciach:

 

http://s24.postimg.o...j8/DSC_0153.jpg - BEZ PATYKA

 

http://s24.postimg.o...ms/DSC_0154.jpg - Z PATYKIEM

 

Jak zauważyłem nawet włożenie w to miejsce jak widać powyżej drewnianego patyczka już zmniejsza znacznie to wahanie. Piszę o tym i zamieszczam takie zdjęcia bo do głowy od razu przychodzi mi władowanie tam odpowiednio "oprawionej" (szlif itp) śrubki i do tego "zimne spawanie" (poxylina), ale to trochę metoda na chama i nie wiem czy to jeszcze bardziej nie uszkodzi repliki poprzez nacisk ponad półmetrowej lufy na tak małej powierzchni. Z drugiej strony tak to zostało zaprojektowane w oryginale - też się cała długa lufa "opiera" na tej powierzchni i do tego dochodzi jeszcze efekt dźwigni (przy każdym położeniu repliki na dwójnogu ew. śrubka byłaby zgniatana).

 

Ze też to nie ma jednego usztywniającego RISA jak M110 czy Mk12...

 

Jakby to była tania cyma do szturmu to ew. bym zignorował, ale przy para-snajperce na odległości 50m to może być z metr różnicy w zależności od pozycji lufy bo na końcu tłumika (długiego) to już jest ok. 3-4mm :/

 

Co z tym zrobić? Jak sądzicie?

Taką lufę zewn. się w ogóle wyjmuje jakoś, czy ona jest fabrycznie zmontowana na stałe z tylną częścią? Można to jakoś skorygować?

Odsyłać na gwarancji? (najgorsza opcja, wszystko sprowadzić do stanu stockowego? - FCK!)

 

---EDIT:

Lufa zewnętrzna w Specnach jest ze stali czy ZnAl?

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

W twoim modelu lufę trzyma Delta Ring. Dokręcenie Delta Ringu usunie luzy z lufy, z tym że możliwe że będzie potrzebne dokręcenie na tyle że nie będziesz w stanie włożyć z powrotem rurki gazowej.

 

Jak zdejmiesz Delta Ring to ujrzysz coś takiego:wcWIxS6.jpg

 

W tym wypadku możesz część zaznaczoną czerwonymi strzałkami kilka razy owinąć taśmą teflonową przed skręceniem, albo przykleić do niej bardzo cienko docięte paski z puszki po Coca-Coli.

 

Przy okazji jak już będziesz miał wyciągniętą lufę możesz sprawdzić czy siedzi u ciebie prosto. U mnie była nawet po bardzo mocnym dokręceniu bardzo krzywa, i trzeba było tam gdzie zaznaczyłem zielonymi strzałkami wkleić kawałki puszki Coca-Coli.

 

Nie odsyłaj na gwarancji bo to szkoda zachodu. I tak musisz się nauczyć prędzej czy później jak rozkładać twoją replikę.

 

[Edit]

 

Lufy w Specnach są znalowe.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Ta, czyli ja musiałem to po prostu podczas instalowania bloku gazowego za luźno dokręcić, bo już wtedy (po zainstalowaniu bloku) był na prawdę leciutki luz, ale to tylko same RIS'y latały.

 

Troszkę mi spokojniej bo wnioskuje z twojej odpowiedzi, że to nie kwestia "wygięcia" (co by sugerowało, że będzie tylko gorzej i gorzej) i możliwa do korekty.

 

Z drugiej strony jak pomyśle o "wpychaniu" RIS'ów w delta ring to...

 

Z pewnością wybiorę opcję DIY - odsyłanie na gwarancji to ostateczność. Wydaje mi się też, że czeka mnie doklejanie kawałków ALU w zielonych miejscach, bo wnioskując po risach i samej lufie (nawet trochę widać na moich zdjęciach) to w pozycji "równej" powstaje tam szczelina.

 

Czym doklejać kawałki ALU - Poxipol?

 

Pytanie tylko czy w tej szczelinie z patykiem coś umieszczać(jak będzie ALU w szczelinach to chyba nie.. nie?), czy to nie uszkodzi/nadwyręży konstrukcji?

 

BTW: Taśma teflonowa jest w sklepach metalowych czy tylko specjalistycznych jakiś?

 

dzięki

Link to post
Share on other sites

Na razie(nie miałem za wiele czasu) po prostu upchnąłem kawałki ALU z puszki w miejscach z zieloną strzałką i już różnica jest spora, choć wahania są wciąż wyczuwalne.

 

Ale ja widzę, że tam jest po prostu zwykły gwint (nigdy nie rozkręcałem tego i nie rozumiałem do końca budowy delta ringa'a - ale cały czas logika mi podpowiadała, że tam przecież musi być gwint - inaczej to by nie miało szans utrzymać lufy) i rzeczywiście najlogiczniejszą rzeczą będzie po prostu to dokręcić. Być może nawet te kułeczka zamówię bo boję się (jak pisze matrigs), że nie będę w stanie potem umieścić rurki gazowej a ja mam niestandardowy blok gazowy i bardzo przydatne by było aby rurka "pilnowała" całą długością pozycji RIS'ów.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma/wie skąd wziąć/ma jak zmierzyć(jak akurat ma rozkręcone) i wie jakie są wymiary (zewn. i wewn. średnica) tych podkładek dokładne?

 

Bym sobie zaprojektował szablon w AI (Illustrator), druknął i mógł już ciąć :) ...przy okazji - ktoś wie ile ma grubość aluminium puszki? 0,2mm? (tak na oko jak patrze.

 

BTW: Zaskoczyło mnie kosmicznie (nie znam się - nie śmiać się :P), że to jest po prostu rozwiązanie z ostrej wersji (domyślam się, że tam to OFC stal). Jednak 5.56 i ogólnie eMki to rzeczywiście "low-energy-gun". No ale "stopping power vs. lethality" to już dyskusja odległa, a nie chcę znowu od admina "off-top-warn'a" dostać :P

Link to post
Share on other sites

Jezus... ME oczy krwawią. A dusza płacze.

 

Z ciekawości ta krew i łzy to dlatego bo:

A) że się upieram przy wycinaniu puszek (szkoda mi kolejnych 40-50 zeta na coś czego mogę w ogóle nie potrzebować)

B) że o wymiary pytam, jak mogę sam wymierzyć po rozłożeniu

C) moja (skromna) wiedza praktyczna dot. ostrej broni - że to rozwiązanie oparte na gwincie w ostrej

(dopiero teraz zauważyłem takie coś: http://www.brownells.com/rifle-parts/barrel-parts/rifle-barrel-hardware/barrel-nuts/ar15-m16-barrel-nut-sku231000360-67235-141042.aspx )

 

...pewnie odp: "A,B,C"? :icon_smile:

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

OK, problem rozwiązany - dzięki dla wszystkich za info

 

@matrigs; roos: dzięki za poszerzenie mojej wiedzy dot. regulowania i naprawiania "krzywych luf", z tym że u mnie (na szczęście!!!) po prostu jak instalowałem atrapę bloku gazowego/muszki VLTOR'a, to nie wziąłem się za to poprawnie i poluzowałem lekko "barrel nut" (nakrętka lufy [?]). Błędu dokonałem na tyle słabo, że nie zauważyłem tego od razu a jednocześnie na tyle mocno, że z czasem to się poluzowało bardziej.

 

@AnR: "brzytwa Ockhama"

 

A nie możesz po prostu dokręcić?

 

...to najbardziej pomogło, i co mnie najbardziej zaskoczyło, jak to wszystko robić na spokojnie i w przemyślany sposób i co najważniejsze w ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI to oszczędza nam to sporo nerwów. Wystarczyło oznaczenie na zewn gdzie jest dziura w delta ring + "zgranie" wcześniej ustawionego "tunelu" w sprężynkach z ów dziurką, a do tego życiowa reguła "pomyśleć 15 minut, robić 5 minut - nie na odwrót".

 

BTW: Podobnie jak mój "patent" na składanie GB.V3 na "3 punktowy Super Glue(KONIECZNIE tani!)" - chwilkę pomyśleć i nie potrzeba już 4 rąk...

 

raz jeszcze dzięki dla wszystkich

 

pozdrawiam

mothzart

 

@admin: TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...