Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma CM040I vs specna SA-A01 SAEC czy...?


Recommended Posts

Cześć!

 

Ze względu na fakt, że temat ten dotyczy wyboru pierwszej repliki, najlepszym miejscem na ten post byłby dział jak zacząć, ale tam z uwagi na staż na forum, nie mam możliwości zakładania wątków.

 

Podobnych wątków było już sporo, jednak w żadnym nie znalazłem odpowiedzi rozwiewających moje wątpliwości.

 

Sprawa wygląda tak:

Szuka pierwszej repliki: AEG, budżet na samą replikę (bez, dodatkowych magów, lipo, ładowarek, i reszty szpeju) ok. 800-1000 zł, do lasu (450-500 fps) i CQB (350 fps), emka lub ak (w takiej kolejności) ale kolba musi być od M4.

 

I teraz: trafiłem na prezentację Specny z systemem SAEC, wszystko fajnie, wymienna sprężyna już myślę biorę! Zaglądam na forum i... lipa. Ludzie piszą: Specna chinol, znalowy badziew, zaczynasz, na pierwszą replikę bierz ak. Szukam dalej, czytam wątek "Repliki M4 wybór ostateczny" i już wiem że idealne M4 w stocku (zakładam że na początku wymienię sprężynę, gumkę, kable, lufę wewnętrzną) nie istnieje. Dalej czytam, że na pierwszą replikę większość poleca ak lub gietę. Ok, sprawdzę. G36 odpada (brzydal) Znajduje na youtube recenzję Cymy cm048s autorstwa Szynszyla i Rana z FIA. Myślę: jest dobrze! nie ma kolby od M4 ale chwilę szukam i jest Cyma CM040I (risy + kolba M4, cena ok. 800 zł - ok). Biorę! Ale zaglądam na forum i co? Nie bierz ak Cymy bierz od Boyi. A tak w ogóle to ceny Cymy i Boyi to są teraz z księżyca więc bierz Force Core. I teraz już naprawdę zgłupiałem. Potrzebuję Waszej pomocy, pytanie jest proste, co wybrać przy następujących kryteriach:

 

*cena ok. 1000 zł

*replika: ak (gearbox v3) lub M4 - korpus full metal (rozumiane jako stal + znal) (chyba jednak z naciskiem na gearbox v3 czyli ak)

*kolba M4 + szyny RIS

*prosty tuning: gumka sprężyna + dopieszczenie środka da stabilna (celne) 450 fps

*solidność (trwałość)

*opcja szybkiej wymiany sprężyny to duży dodatkowy plus

 

Bez znaczenia są dla mnie rzeczy takie jak oznaczenia i wierność repliki.

 

Trochę się rozpisałem, ale naprawdę pomimo dotychczasowych poszukiwań nie znalazłem idealnego rozwiązania. Jeśli ono istnieje liczę, że pomożecie mi w wyborze dlatego jestem też otwarty na inne propozycje!

 

I z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...