Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw na początek


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Po przeczytaniu wielu tematów i opinii oraz po dokonaniu analizy budżetowej zarzuciłem pomysł o kupnie repliki elektrycznej. Postanowiłem nabyć replikę sprężynową i pozostały niezbędny sprzęt. Tak wygląda mój "zestaw":

 

1. Replika: AGM 003 Long, link

2. Ochrona oczu: Bolle Safety BLAST - BLAPSI, link

3. Ochrona twarzy: Stalker v.2, link

4. Kulki: P&J 0,25, link

 

Ad 1. Temat o replice przeczytałem i wiem co robić aby przedłużyć jej żywotność. Mam nadzieję, że trafi mi się przyzwoity egzemplarz. Pozostaje jeszcze kwestia magazynków, ale w tej chwili na TaiwanGun stoją po 15 zł/szt., a to nieco dużo w porównaniu do ceny samej repliki - wziąłbym najwyżej ze 2 sztuki, a później polowałbym na używki.

Ad 2. Z tego co wyczytałem, to te gogle mają klasę wytrzymałości B, a to w zupełności wystarczy. Z okularów zrezygnowałem, gdy w komentarzach pod poradnikiem LogaNa przeczytałem o jego nieprzyjemnej przygodzie. Wolę dmuchać na zimne, a z parowaniem jakoś sobie będę radził.

Ad 3. Szczególnie piękny nie jestem, a ułamane zęby, dziury w twarzy i poobrywane uszy na pewno mi nie pomogą :teethh:. Pozostaje kwestia dopasowania maski do gogli. Biorę pod uwagę ewentualnie zakup starszej wersji v.1.

Ad 4. Wyczytałem, że kulki G&G o tej samej gramaturze sprawują się lepiej w AGM 003, ale ich cena jest zdecydowanie wyższa od P&J. Chciałbym się też na własne oczy przekonać, czy różnica jest tak bardzo zauważalna. Wymyśliłem więc, że na TaiwanGun kupię P&J i przejdę się do SpecShop i tam kupię paczkę 1000 szt. G&G (i gogle) i sam porównam. Mieszkam w tej chwili w Poznaniu, wiec to nie problem.

 

Proszę o wszelkie uwagi dotyczące powyższego zestawu. Zmienić coś? Ma to ręce i nogi? Czy w ogóle dobrze zabieram się do całej sprawy?

Mundur (nawet dwa komplety), mam, buty "taktyczne" z Lidla też, więc wydaje mi się, że na niedzielne "mytuwytu" powyższa konfiguracja się sprawdzi :icon_wink:. Chciałem tylko skonsultować się z ludźmi, który siedzą w temacie już od dłuższego czasu.

 

Wybaczcie przydługiego posta, ale chciałem wszystko od razu wyjaśnić, żeby niepotrzebnie nie rozwijać wątku.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Jeśli złapię bakcyla i bardziej się wkręcę w ASG, to zacznę odkładać. W tej chwili (i w przeciągu najbliższych miesięcy) nie mogę sobie pozwolić na zakup droższej repliki. Gdyby jednak to się zmieniło, wybór padnie najpewniej na RK-10s, ale to już temat na inną rozmowę :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Pomyśl o nakolannikach i rękawiczkach. Tu już możesz puścić wodze fantazji i szukać produktów niedrogich.

Twój zestaw ma ręce i nogi, choć osobiście kupiłbym okularki (owszem sytuacje opisane przez Logana się zdarzają ale to kwesta statystyki niż realnego trafienia)

Jeżeli już jednak uparłeś się na gogle polecę MSA Altimeter lub Bolle Cobra. Mniejsze, lepiej wentylowane i nie sprawiają problemów ze stalkerami.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

 

Co do rękawiczek i nakolanników to będę zdecydowanie szedł w rozwiązania "ekonomiczne" - poszukam na forum. Raczej pozostanę przy goglach. Jeżeli w żaden sposób nie będę w stanie sobie poradzić z parowaniem to wtedy rozważę kupno okularów. Rzeczywiście w porównaniu do mojej pierwotnej propozycji, Bolle Cobra bardziej mi odpowiadają. Zastanawiał mnie tylko zaczep paska, ale test rozwiał moje wątpliwości ;) . Niepokoi mnie jedynie Jeśli chodzi o MSA Altimeter to znalazłem na na Allegro (link) i są o wiele tańsze niż Bolle, ale po wklepaniu słowa "altimeter" w szukajkę nic nie wyskoczyło. Nie ma żadnego testu, czy ja źle szukam?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Przekonaliście mnie :icon_smile:

Pójdę do SpecShopu pójdę z "mniejszym" stalkerem i dobiorę któreś okulary Bolle - rzeczywiście mają wybór. Chyba rzeczywiście nie ma co chować uszu za siatką, skoro będzie problem ze złożeniem do strzału. Może mi ich nie pourywa tak od razu :icon_razz:

 

Co do kulek w AGM to powiem szczerze że jestem zaskoczony proponowaną wagą. Większość osób, które wypowiadały się w temacie dotyczącym tej repliki poleca 0,25. Argument o powtarzalności mnie przekonał, więc wybór pada na G&G

Edited by Marny_94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...