Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umarex H&K 416 GBB różnica w wersjach ?


Recommended Posts

SIemka. Jestem świeży w tym wszystkim jak chlebek w piekarni o 6 rano.

 

Zastanawiam się nad ww. repliką. Tyle że widzę 2 wersje jednak zwykła druga CQB. Co to jest CQB wiem ;] Czy replika jest warta uwagi i czy jest sens dopłacać 500zł pomiędzy wersjami (CQB jest tańsza).

 

Druga sprawa jest jak z magazynkami, gdzieś wyczytałem że te w wersji z 2015r jest ciut inny niż w poprzednich wersjach.

 

Mam nadzieję nie zostać od razu zrównany z ziemią.

 

Na tą chwilę jestem graczem speedowym (tak ci od kolorowych klameczek i piżamek ) pb. Ale raz na jakiś czas pojechał bym na gre taktyczną. A niestety MilisimPB raczkuje w polsce .

 

Chyba że macie inne pomysły jeżeli chodzi o replikę gazową .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siemano

 

Jeśli mówisz o wersji CQB to są w sumie 2. Jedna to HK416D z krótką lufą 10,5" i normalną regulowaną kolbą a druga to HK416C z kolbą podobną do tej z MP5 czy na przykład "Honey Badgera". Ta zwykła 10.5" wewnętrznie niczym nie różni sie od zwykłej, może mieć najwyżej odrobinę mniejsze osiągi z racji krótszej lufy. Wersja "C" z racji kolby ma inną sprężynę powrotną i z tego co zauważyłem, patrząc po częściach zamiennych i tuningowych, może mieć inny bolt.

 

Sam ostatnio kupiłem swoją wymarzoną HK i nie zauważyłem, żeby miała inny magazynek, te nowe V2 mają zawór do ładowania na tylnej ściance skorupy maga, mój ma od spodu.

 

Z HK416C jest taki problem, że kolba ma małą i średnio wygodną stopkę a przy strzelaniu możesz przydzwonić sobie w zęby prowadnicą, nie polecam :P. Jeśli chodzi o po prostu krótszą D to bierz i się nawet nie zastanawiaj, warto. Tylko przygotuj się na ściąganie magów z Azji bo chwilowo krucho w Europie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...