Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co zrobić żeby gogle nie parowały. Czy po prostu kupić inne?


Recommended Posts

Kupiłem sobie gogle wojskowe (typ chyba USA) po dość taniej cenie 30zł. Biegam w kominiarce na głowie i troche w niej ciepło po pewnym czasie. Po pewnym czasie (10 minut) przez moje gogle nie widać nic orpócz pary na szybce> Czy jest na to jakas rada czy po prostu kupić inne? Jeśli kupić inne to byłbym wdzięczy za linki do sklepów.

Link to post
Share on other sites

Ehh.

Gogle mają parować, bo ich przeznaczenie w większości przypadków jest :

- noszenie przez krótki czas gdy oczy moga być narażone na kontakt z ciałem obcym

- odmienny klimat

 

W naszym klimacie parują.

Jednym z powodów moga być :

- kominiarka , która powoduje zwiększenie parowania

- zakłócenie cyrkulacji powietrza poprzez zasłonięcie gogli (z góry przez kask, kapelusz, czapkę itp)

 

Ze środków dostępnych, ale mało skutecznych wymienia się Chemax 2 (dostępny w sklepach optycznych), wodę z mydłem, plucie na gogle itp

 

Na dłuższą metę nic poza maskami paintballowi z szybami atermicznymi nie paruje ( a najlepiej działa maska z wiatraczkiem).

 

Temat byl omawiany na forum nie raz. Tym razem odpuszczam wyskok, ale poszukaj następnym razem dobrze. Jeśli chcez by ci ochrona oczu mniej parowała mogę ci zaproponować okulary Uwex I-vo, które ani razu mi nie zaparowały (jedynie raz miałem lekką smużkę w górnej części, ale wtedy padał deszcz i ogólnie było parno). Można je dostać np w sklepie internetowym www.firearms.pl

 

Prosze o pozostawienie tematu a w razie innych pomysłów przesłanie mi ich na PW a ja je tutaj dopiszę.

 

P.S. Prawdopodobnie jesteś Gapcio posiadaczem gogli Sun,Wind& Dust co jak sama nazwa wskazuje mają chronić przed pyłem nawiewanym przez wiatr w suchym klimacie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...