Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spartac SRT-13 Problem z podawaniem/wystrzeliwywaniem kulek


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno kupiłem używany karabin STR-13. Używany, ale na gwarancji. Otóż kiedy podłączyłem do niego naładowaną baterię (stockową, Ni-MH 8,4V), zasypałem kulkami 0,25 i nakręciłem hi-capa. Niestety przy strzelaniu na ogniu pojedynczym pierwsza kulka wystrzeli z dość dużą prędkością, jest ok. Przy oddaniu (a raczej próbie oddania) drugiego strzału kulka nie opuszcza lufy, karabin wydaje dźwięk, jakby silnik nie miał siły się ruszyć. Przy próbie oddania trzeciego strzału sytuacja albo się powtórzy, albo wystrzeli 2 kulki. Czasami zdarza się też, że kulka wyleci i spadnie 2m przed lufą. To samo dzieje się na serii. Co może być przyczyną? Gość od którego kupiłem replikę zapewniał mnie, że jest ona 100% sprawna i że to wina stockowej baterii - powiedział, że miał tak samo, a kiedy kupił nową LiPo to karabin od razu zaczął strzelać normalnie.

 

Tutaj moje pytanie, czy to rzeczywiście wina baterii, czy coś innego? Szukając w internecie natrafiłem na mnóstwo różnych opinii.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;D

 

Aha, jeszcze jadno. Tak, czytałem FAQ - problem nowego ze strzelaniem z repliki i wykonałem/sprawdziłem wszystkie czynności z pkt 7

Edited by Chrupek95
Link to post
Share on other sites

Karabin kupiony od znajomego w zeszły piątek, także jeszcze mogę go zwrócić, z tym nie ma problemu. Tylko jeśli to rzeczywiście wina baterii, to wolałbym go zostawić. Możliwość sprawdzenia go na lipo będę miał, niestety, dopiero pod koniec tygodnia ;/

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać jeszcze jednej rzeczy. Kiedy odwrócę go "do góry nogami", i wrzucę pojedynczą kulkę go komory hu to za każdym razem strzela normalnie. Ale kiedy do wlotu wrzucę 2-3 kulki i przytkam palcem, to dzieje się to samo co z wpiętym magazynkiem. Na większości wystrzelonych kulek zostaje czasami malutki, czarny ślad.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj udało mi się znaleźć chwilę i podwiozłem replikę do serwisu (gwarancyjnego) do Wrocławia. Naprawili na miejscu w 5 minut. Winna okazała się źle ustawiona komora HU, która jak stwierdził serwisant - lekko się przekrzywiła. Teraz wszystko działa sprawnie, oczywiście na świeżo zakupionym lipo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...