Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AUG (JG) POMOC PRZY DROBNYCH ZMIANACH


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Ostatnio postanowiłem zacząć swoją przygodę z airsoftem, więc od razu przepraszam za mój brak wiedzy, i pojęcia na jakikolwiek temat, więc dziękuję od razu z góry dla wyrozumialych, którzy spróbują pomoc takiemu oslowi, do rzeczy.

Jakiś czas temu zaopatrzylem się w AUGA firmy JG o Takiego: http://www.taiwangun.com/elektryczne/jg0450a-au-3g-jg?from=listing&campaign-id=20

 

Chciałbym spytać doświadczone osoby jak oczywiście podnieść osiągi repliki, mam na myśli FPS/celność/zasięg podstawowe rzeczy, w drodze już jest lufa precyzyjna od promyka 509mm, ale co jeszcze, od razu chciałbym podkreślić, że ma być to tuning na troszkę wyższym poziomie ale też nie do przesady, jaką gumkę hop up wyjadacze polecają? I co jeszcze tutaj zmieniać żeby poprawić ba dobre jej osiągi?

 

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę, oraz czekam na miła dyskusje, oraz raz jeszcze przepraszam za brak wiedzy.

Link to post
Share on other sites

Gumka wedle uznania, kiedyś na topie była czarna Systema, teraz zielona G&G. W szturmówce i tak między nimi nie będzie wielkiej różnicy. Poza tym nie potrzebujesz wiele, może jakiś LiPo a jeszcze lepiej LiFe 9,9 z ładowarką. Więcej nie trzeba zmieniać, tuning mocowy na początek odpada, musisz nabrać doświadczenia. Przy LiFe RoF powinien być bardziej niż odpowiedni. Gdybyś się upierał przy podnoszeniu fps ... odpuść, nie warto. Zaczynałem na sporych siekankach z krótkim MP5 które miało 270 fps a jakoś nie czułem się "słabszy" ani nie brakowało mi zasięgu. Teraz, po kilku latach mam raptem 355 fps i też nie narzekam!

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Zależy co kolego chcesz osiągnąć w związku z tym tuningiem. Bo jak chcesz z tego zrobić rusznicę przeciwczołgową to średnio trafiłeś. Replika ma swoje bolączki. Ja proponuje przeczytać te tematy:

http://forum.wmasg.pl/topic/144685-steyr-aug-gfcaps/

http://forum.wmasg.pl/topic/142903-aug-jg/

Wersja od GFC różni się konstrukcyjnie jedynie detalami, a sam układ pneumatyczny (GB) jest taki sam (lekko inne części).

Najlepiej powiedz ile tych fps Ci się marzy to łatwiej będzie coś doradzić.

Link to post
Share on other sites

Zależy co kolego chcesz osiągnąć w związku z tym tuningiem. Bo jak chcesz z tego zrobić rusznicę przeciwczołgową to średnio trafiłeś. Replika ma swoje bolączki. Ja proponuje przeczytać te tematy:

 

http://forum.wmasg.p...eyr-aug-gfcaps/

http://forum.wmasg.p.../142903-aug-jg/

 

Wersja od GFC różni się konstrukcyjnie jedynie detalami, a sam układ pneumatyczny (GB) jest taki sam (lekko inne części).

 

Najlepiej powiedz ile tych fps Ci się marzy to łatwiej będzie coś doradzić.

 

Dziękuje za odpowiedź Tobie jak i koledze wyżej, wiesz co chciałbym celować w 500 fps, może trochę wyżej ale nic poza tym, nie chce nikomu zrobić krzywdy, mimo że jestem osobą rozsądną, i co ważne chciałbym żeby to było 500 fps, z dobrą celnością a nie kulkami, które będa latać wedle uznania.

Link to post
Share on other sites

Typowe dla nowych, wiesz że już przy 440 jak masz niefarta i kolegę o delikatnej skórze może się zdarzyć że ktoś będzie wyciągał kulki z twarzy? Jak na przykład będziecie się skradać i przez przypadek puścisz serie. Jeżeli myślisz o jakimkolwiek podnoszeniu fps w replice ponad to 420 to od razu musisz się zaopatrzyć w broń boczną. Potem żmudny trening szybkiego wyciągania z kabury i strzału.

Link to post
Share on other sites

No więc nie trafiłeś zbyt fartownie. Z doświadczenia wiem że szkielet GB jest tak licho osadzony w body że na każdej sprężynie od 130+ zaczyna się gibać jak rusek na baletach. Efekt dodatkowo potęguje przebieg - znaczy to że im więcej wywalisz kulek tym bardziej rozklekotana robi się replika. Wynikiem takiego stanu rzeczy są skoki fps o 50 przy każdej kulce. Jedyna rozsądna opcja to wyczarować taką komorę którą da się przykręcić do czoła GB (obecnie brak takich wynalazków na rynku - choć może się to niebawem zmienić). Jeśli zależy Ci na poprawie osiągów to poczytaj te dwa tematy. Podstawa to naprawienie niedoróbek konstrukcji (front trzeba przykręcić śrubami, lufę też, dopracować zatrzask frontu bo łapie luzy, wymiana płytki dociskającej gb na metalową bo ten plastik niewiele zniesie itd.) Mi okresowo udawało się wykręcić z tej repliki sporo mocy ale za chwilę coś się obsunęło/poluzowało i z prawie 600 robiło się nagle 470 w porywach do 400, a dobrej powtarzalności nie osiągnąłem chyba nigdy - zawsze były skoki conajmniej o 10 - 20 fps. Osobiście się poddałem i obecnie mam SL-8 - bardzo wdzięczny materiał do kręcenia dużych mocy.

Link to post
Share on other sites

A taki tam fejsbukowo-4chanowy zabieg zrobię:

 

>Ostatnio postanowiłem zacząć swoją przygodę z airsoftem

>przepraszam za brak wiedzy.

>wiesz co chciałbym celować w 500 fps

>może trochę wyżej

>ale nic poza tym, nie chce nikomu zrobić krzywdy

>jestem osobą rozsądną

 

huehue

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...