Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDU Woodland?


Recommended Posts

Mam pewien problem. Jest kilka rodzajów bluz i spodni bdu? Chodzi mi o różnice w plamach woodlandu i kroju bluzy. To znaczy mówie woodlandzie 81. Mam dwa oryginały. Jeden z 93 i drugi z 2000 i jest spora różnica w plamach woodlnadu. Dodam że obydwa to ripstopy. Rozmawiałem też jednym gosciem i on coś wspomniał także o różnicy w kroju. Jak by ktoś mógł to niech się tym ze mną podzieli :twisted:. To samo zauważyłem na molle-u(nie moim, kontrakt 97) i lbv-ce ( kontrakt 93), kolor khaki różni się dość mocno. Jest to poprostu różnica przy farbowaniu, zmianie technologii, czy celowo zmieniony odcień o odrębnym oznaczeniu. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje. :D

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Krój w BDU od zawsze był ten sam. Jedynie bluzy różniły się obecnością pasków regulujących szerokosć na wysokosci pasa. Opisz dokładniej czym te dwa komplety się różnią, bo możłiwe, że jeden z nich miał na przykład przeszywane kieszenie na ramiona (ala RAID) lub inne tego typu. Co do kamuflażu, to jedyna różnica może wynikać ze stopnia zużycia, czyli np. jeden z kompletów wyblakł bardziej. Z tego samego może wynikać różnica w kolorach MOLLE i LBV. I to nie kolor khaki tylko Olive (prawdopodobnie Drab).

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Procent... ekhmmmm :)

 

BDU różnych producentów, różnią się wzorem i kolorami(najdlużej zachowują kolor produkty Wranglera :)).Ściągacze "brzuchowe" w bluzie i zakładka przeciwinsektowa w spodniach i wzmocnienie na tyłku są stosowane tyklo w RIP-STOPie.

 

reszty róznic nie chce mi sie pisać... mam lenia, wypiłem pare piw i jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zadzwoń(wole powiedzieć, niż mozolnie klepać w te głupie klawisze :) )

 

tel na prv :)

Link to post
Share on other sites
wzmocnienie na tyłku są stosowane tyklo w RIP-STOPie.  

 

Ja mam 50/50 NYCO(nie ripstop) i tez maja wzmocnienie na tylku. O ile przez wzmocnienie rozumiemy "latke" w ksztalcie "jajka" ;). Pozatym to BDU co mam rozni sie jeszcze od ripstopu ze w dolnych kieszeniach bluzy jest jedna "wypustka" a nie "trzy"(mam nadzieje ze rozumiecie ;) ).

Link to post
Share on other sites

tak tak najbliższa prawdy to chyba jest odpowiedź iziego

chociaż mu się nie chce rozpisywać :)

 

Różnice w kolorze wynikają głównie z tego że

mundury są robione przez różnych producentów / fabryki itp

 

Jeśli chodzi o inne rzeczy

to mundury bdu czy dcu a zwłaszcza ich bluzy

róznią się od siebie krojami i drobiazgami wykończenia

takimi jak np. te regulatory czy kieszenie

w zależności od producentów i lat w których były robione

 

Poza tym jak to juz było powiedziane nie są to zbyt wielkie różnice

i wszystkie te mundury działaja bardzo podobnie :)

 

Poza tym cześć wszystkim bo się w końcu zarejestrowałem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...