Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinie nad zestawem


Recommended Posts

Witam.

Jestem trochę zielony w temacie, ale postarałem się dowiedzieć tyle ile mogłem z forum, postów i youtuba. Obecnie jestem w posiadaniu munduru wz93, rękawic skórzanych i maski neoprenowej na twarz bo chciałbym zachować minimum ochrony zębów. Przede mną wybór okularów, repliki, kulek, magazynków i ładowarki.

 

Okulary - czytałem recenzję na forum. Do lasu zapewne idealne. Przede wszystkim interesuje mnie czy brak oprawek przeszkadza czy pomaga. Potem jak przyciemnienie wpływa na rozgrywki cqb, jeśli ktoś jest w posiadaniu przyciemnianych szkieł i mógł napisać jak się sprawdzają to byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

Replika - mój wzrok przyciągnęła przecena. Nie mogłem znaleźć natomiast postów jakie minimum fpsów zaleca się w broni do cqb, a ile do lasu dlatego prosiłbym o odpowiedź. Nie wystarczy mi spis "repliki do 550zł", ale bardziej chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy EDIT: na forum doczytałem, że korpus z absu to lipa więc prosiłbym o polecenie czegoś w cenie do 550zł, chyba że taka broń dla poczatkującego to nic strasznego. Poza tym przecena 200zł to jednak COŚ.

 

Kulki - tu chciałbym zdać się na wasze doświadczenie, wydaje mi się że kulki eco to dla mnie przesada pod względem ceny, ale nie chciałbym kulek, które będą zacinać się w replice.

 

Magazynki - do repliki dołączany jest magazynek hi-cap, ale wielokrotnie czytałem o negatywnej stronie tego magazynku czyli grzechotanie, więc poszukuję w miarę pojemnych mid-capów i oczywiście ładownicy.

 

Czy jest potrzeba kupna innej ładowarki czy stockowa jak najbardziej wystarczy?

Dziękuję z góry za odpowiedź :icon_smile:

Edited by YipYepYip
Link to post
Share on other sites

Okulary - brak oprawek to norma w okularach ochronnych. Jeżeli dobrze przylegają do twarzy (warto przymierzyć) to nie będzie to stanowiło problemu. Przyciemniane szkła będą problematyczne gdy będzie ciemniej - w lesie w szczególnie pochmurny dzień lub wieczorem albo w ciemniejszych pomieszczeniach budynku.

Replika - czy musi być M4/16? W tej cenie kiepsko o dobrą eMkę, a najtańsze polecane to Specna Arms (chociaż troche nie jestem na bieżąco z cenami). Nie ma czegoś takiego jak "minimalne" fpsy. Wręcz przeciwnie - wiele środowisk lokalnych ma ograniczenia maksymalne (szczególnie w CQB).

Kulki - G&G 0,25 lub 0,28g.

Magi - nie miałem eMki, nie wypowiem się.

Ładowarka i batka - radziłbym wymianę batki na LiPo i do tego ładowarki mikroprocesorowej (za 40zł można dorwać takie na Gunfire, przynajmniej można było). Oczywiście, droższa ładowarka (np. Redox Alpha v.2) byłaby lepsza, bo obsłużyłaby też inne pakiety (jak stockowy NiMH). Ładowarkę warto wymienić, bo te stockowe często nie trzymają napięcia/natężenia i potrafią zabić pakiet.

Link to post
Share on other sites

Maska neoprenowa odpada w przedbiegach, daje taką izolacje że przy -15C i grubo +50 kmh na stoku na twarzy nie czuje dyskomfortu z powodu zimna. Chyba że lubisz saunę. Stalowy stalker bez nauszników to najlepsza opcja, ja długi czas biegałem ze zwykłą chustą w kamo. Niestety przez nią okulary/gogle bardziej parują.

Link to post
Share on other sites

Jak masz brać Boyi to lepiej już weź JG (jeśli naprawdę musisz). Najtańszą rozsądną emką jest ta produkcji EA. Cena specny poszła w kosmos, chyba ktoś w ganfajerze czerep sobie przygrał albo przytrzasnął drzwiami od lodówki. Insza inszość-na pewno chcesz M16 w wersji Wietnam? Toć to długaśna miotła. Magi dobieraj do repliki-jak już będziesz wiedział jaki karabinek chcesz to przewertuje stosowny temat na forum, na bank ktoś pytał o magi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...