Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z batką/ładowarką (do) Lipo


Recommended Posts

Siemka,

kupiłem sobie ostatnio akumulator LiPo 1500mAh 7.4V 2S. Bawiłem się swoim amoeba, wszystko było (i jest w pewnym sensie) ok, podłączyłem swoją LiPo do ładowarki (redox LiPo 100~240V AC 2S, 3S balance charger), były 2 czerwone diody, jedna zielona i sobie akumulator podładowałem. Potem znowu naszedł mnie kaprys, żeby sobie postrzelać, więc zamontowałem batkę do amoeba, postrzelałem i po strzelaniu podłączyłem baterię do ładowarki, a tu nagle wyskakują mi 3 zielone diody, tj. w ogóle nie zmieniły swojego koloru po podłączeniu baterii, tak, jakby w ogóle jej nie było. Kolega, który zajmuje się airsoftem od dłuższego czasu powiedział mi, że baterie lipo 7.4 naładowane są, kiedy wyskakują 2 zielone diody, a jedna jest czerwona. No więc chciałem sprawdzić, czy bateria działa, podłączyłem najprościej, jak się dało baterię do karabinka i wszystko chodziło, jak powinno (nic się nie zmieniło). Znowu podłączyłem baterię do ładowarki, ale nadal się świeciły 3 zielone diody. Chciałbym dodać, że się trochę męczyłem z włożeniem tej baterii do karabinka, jak zawsze z resztą, ale uważałem na kabelki, co nie oznacza, że nie mogło się z nimi nic stać Moje pytanie brzmi: czy wszystko jest w porządku? tak powinno być, że 3 diody (cell) mi się świecą na zielono przy lipo 7.4V?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Batki w domu nie mam więc na chwilę obecną z nią nie sprawdzę, ale mam taką samą ładowarkę. Diody świecą ciągle czy błyskają (zielony, błysk czerwony, zielony, błysk czerwony...). Gdy podpiąłem ładowarkę do prądu bez podpięcia baterii to właśnie wszystkie trzy się świeciły na zielono z czerwonymi błyskami.

Druga sprawa. Pamiętam, że ta ładowarka ma jedyną słuszną kolejność podpinania. Są dwie możliwości:

1. ładowarka do prądu, 2. batka do ładowarki,

1. batka do ładowarki, 2. ładowarka do prądu.

Nie pamiętam, która jest prawidłowa, ale może spróbuj tej drugiej, tylko w razie gdyby coś wydało się podejrzane to szybko odłącz.

Link to post
Share on other sites

1. Kiedy podłączam do prądu, to ładowarka świeci mi wszystkimi 3 diodami na zielono, stosuję pierwszą metodę, którą podałeś, zdaje się, że jest to jedyna prawdziwa, bo przy drugiej idzie zwarcie. Chodzi o to, że podczas ładowania mam teraz wszystkie 3 diody na zielono, czy po prostu za słabo rozładowałem tę baterię, żeby czerwona się zaświeciła?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...