Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trudny drugi początek


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się przedstawić. Mam na imię Marcin, mam 26 lat i jestem z okolicy Jeleniej Góry. ASG zainteresowałem się w 2008 roku. W tym też roku kupiłem swoją pierwszą replikę i strzelałem się przez dwa lata. Później z powodu braku czasu przestałem i teraz chcę wrócić.

Po pierwszym podejściu został mi jeszcze właściwie cały szpej, sprzedałem tylko replikę z baterią. Posiadam gogle, ładowarkę, mundur, nawet cała paczka kulek mi została.

Od jakiegoś tygodnia próbuję się zdecydować na jakąś konkretną replikę, i mimo przeczytania tony tekstów i obejrzenia tysiąca filmików, zarówno polsko jak i anglojęzycznych, mam w głowie tylko coraz większą sieczkę.

Zdecydowałem się na replikę MP5. Krążę wokół repliki CM.041PDW, która według poradnika maniaka jest: "Są póki co najlepszymi replikami MP5 wśród producentów II klasy. Nienaganne wykonanie i solidne, stosunkowo bezawaryjne wnętrze."

Natomiast znalazłem też opinię, że w tych replikach lubi pękać body, i, że trzeba na nie bardzo mocno uważać. Czyli jak to dokładnie jest?

W chwili zawahania zacząłem szukać więc czegoś innego, i tak przejrzałem cm.003, g608-2 jg czy np. BI-HK416. Wszystko było dobrze jak czytałem posty w dziale "Jak zacząć?". Tam ludzie głównie polecali te repliki, pisząc, że: "są dobre na początek".

(Nadmienię tylko, że większość z tych tematów ma już po parę ładnych lat. I większość kończy się zdaniami: "użyj opcji szukaj leniwy buraku". Po użyciu której trzeba przedzierać się przez 25 stron off topu żeby znaleźć pytanie na które szukamy odpowiedzi i kolejne 25 żeby uzyskać na nie fragmentaryczną odpowiedź. Doradztwo tutaj macie momentami genialne.)

Później czytając wątki poświęcone tym replikom zdania były bardzo podzielone. Zaczynały się od: "Boyi nigdy nie kupię" a kończyły się na: "Bo to szajs. Poziom JG, albo niżej. Myślałem, że już nie produkują tego crapu. To nie ma zalet, tragiczny system TM (technologia wykonania body rodem ze straganów na odpuście, dwie plasticzane połówki, masa śrubek i drobnicy, gearbox z plasteliny, wszystko to sztywny monolit, poza rączką przeładowania). Rzeczy nie są popularne z dwóch powodów - albo są bardzo drogie i niewielu na nie stać, albo są syfiaste. Z jakiegoś powodu ludzie o tym w internecie się nie rozpisują, dodam że to nie PTW, więc..."

I weź tu człowieku bądź mądry.

Tak więc na dzień dzisiejszy, jak prezentuje się cm.041PDW?

Edited by Marcingryf
Link to post
Share on other sites

Myślę że będziesz z tej Cymy zadowolony, jest ładnie wykonana, dobrze działa i raczej jeśli nie będziesz nią tłukł w drzewo nie powinna pękać.

 

Sam miałem tą replikę w wersji SD6 na początek, jedyna jej wada którą uświadczyłem to krótka lufa i związana z tym słaba celność w lesie. Plus trochę śmiesznie z nią wyglądałem przy wzroście i wadze:) Natomiast wersja PDW jest jeszcze mniejsza, polecam zobaczyć sobie na żywo.

Pomyślałbym jak już nad MP5 z wersją pełnowymiarową : http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Dłuższa lufa, RISy, tego po jakimś czasie zaczyna brakować.

 

G36 zarówno Cymy jak i JG to bardzo sympatyczne repliki, w trochę dłuższej wersji np K na pewno są dobrą bazą pod ew dalszy tuning ze względu na mocniejszy gearbox.

 

 

 

Co ja bym zrobił?

kupiłbym JG 608-2 a za tą ponad stówę różnicy w cenie Lipo 7,4 oraz ładowarkę (sklep modelarski np Turnigy) + wymiana gumki HU na np Guardera przeźroczystego lub czarną Systemę.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi o to, że czytałem temat o mp5 cymy i zdania są skrajnie podzielone. Bardziej merytorycznie. Szukam w miarę dobrej repliki mp5 w wersji PDW albo SD6 w kwocie 600-800 zł. Z tego co się orientuje to repliki mp5 od SRC nie da się na obecną chwilę kupić w Polsce?

Czy poza Cymą mam jeszcze jakieś rozsądne propozycje w tym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio w którymś z czeskich sklepów widziałem SRC. Ja o innych MP5 w podanym przez Ciebie przedziale nie wiem. Nie liczę JG i Galaxy;)

Opinie o praktycznie każdej replice o której możesz poczytać na forum są podzielone. Każdy ma inne wymagania i założenia. Dodaj do tego szerokie grono użytkowników bawiących się w tuningi i customizacje, które nie zawsze im się udają czy opłacają. Poczytaj i wyciągnij wnioski.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...