Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam nie wiem gdzie zamieścić ten temat więc zamieszczam go tutaj :)

 

Znalazłem na tej stronie konfiguracje tego radia jak w temacie http://wmasg.pl/pl/articles/show/665860

 

Wszystko fajnie dodałem listę z częstotliwościami zmieniłem w radiu z frequences na name ale problem jest taki że na pierwszej częstotliwości o nazwie "x" mogę tylko słuchać to co ktoś do mnie mówi a na drugiej częstotliwości mogę tylko nadawać

 

Chciałbym na pierwszej i drugiej częstotliwości nadawać i słuchać. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo nie mam pojęcia gdzie to poprzestawiać. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Coś źle ustawiłeś :icon_wink:

Możliwości jest dużo, zacznij od sprawdzenia u siebie i u korespondenta ustawień CTCSS i DCS i shifta. Sprawdź co się będzie działo przy włączonym nasłuchu dwukanałowym. Sprawdź też, czy naciskasz odpowiedni przycisk PTT :teeth:

Link to post
Share on other sites

Doszedłem do togo że na kanale 0 oraz kanale 1 gdzie mam wpisaną jakąś częstotliwość nie ważne jaka by nie była mam +- u góry na wyświetlaczu a jak wpisze tą samą częstotliwość na innym kanale nie mam plusa i minusa. Wiecie może dlaczego tak jest? Czy kanał 0 i 1 są zarezerwowane dla tego radia czy jak? ^^

Link to post
Share on other sites

Nie są, Na dwóch pierwszych kanałach masz ustawiony shift czyli nadajesz z inną częstotliwością niż odbierasz. Wejdz w tryb VFO, Ustaw pozycjęmenu 25 na OFF, i 26 na 0 (dla pewności). Skasuje kanały 0 i 1 Zapisz czestotliwości dla tych kanałów. Włacz ponownie tryb MR

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...