Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GLOCK 17 HFC, Hop Up


Recommended Posts

dobra.....

 

hop up nie jest żadnym urzadzeniem, które się uruchamia albo wyłacza....

w sprężynach jest on stały (najczesciej, chyba ze ktos sobie go przerobi)

jest to gumka na poczatku (liczac od cylindra) lufy, która podkręca kulkę

 

w aegach jest on regulowany...tj zwężany lub rozszerzany...

 

tak więc działa on zawsze i przestanie dopiero, jak go wyjmiesz....

 

a tak na marginesie, to poczytaj sobie na wmasgu i na milionie innych stron o asg co to jest hop up i się dowiesz wszystkiego...

Link to post
Share on other sites
jednak w praktyce jest w nim hu

 

Rozbierz glocka i zobacz czy ma ten hop-up. Jak nie ma to temat idzie do wywalenia... Jak trzeba go włączyć to i tak musiałbyś go rozebrać.

aha i nie mów czegoś w stylu " to mi pomogłeś...." , bo raczej nikt lepszej odpowiedzi ci nie da. A jak ktoś do to zapraszam do wypowiedzi :wink:

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

hmmm...czyli ze go nie ma ale jednak jest....

to się zapowiada ciekawie

:D

 

a mogę wiedzieć skad amsz takie informacje??

tak z ciekawości pytam, bo jeszcze o czymś takim nie słyszałem...

 

a ze jestem z tych, co uwieżą dopiero jak zobaczą, to z chęcią bym zobaczył o co biega...

 

jak będziesz miał rację to zwracam honor....

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że, sie wtrącam ale...

Byłem posiadaczem w/w repliki i stwierdzam z całą pewnością że, jest dokładnie tak jak pisze Puciek - HU jest w tej replice, ale nie działa:

gumka od HU jest zamontowana w lufie ale, nie wystaje ponad obrys lufy i tym samym kulka nie zawadza o gumkę i nie podkręca się.

 

 

 

a tak na marginesie, to poczytaj sobie na wmasgu i na milionie innych stron o asg co to jest hop up i się dowiesz wszystkiego..

 

a tak na marginesie, to poczytaj sobie na wmasg i milionie innych for internetowych o netykiecie; jest tam punkt mówiący o tym, aby nie wypowiadać sie na tematy o których nie ma się pojęcia.

 

Zgodnie z prośba Medium: Glock 17 HFC jest w całości wykonany z czarnrgo ABs`u. Ma barzo wytrzymałą konstrukcję i jest wprost wymarzonym obiektem na którym mozna poeksperymentować.

 

W celu zwiększenia osiagów:

1. Włączyć HU (jak coś to piszta na prv);

2. Można wstawić podkładkę pod sprężynę (5 - 7 mm);

3. Można zamontowac silniejszą sprężynę - mechanizmy wewnętrzne są wykonane z metalu i sprawiają solidne wrażenie;

4. Cylinder i głowica tłoka musza byc regularnie smarowane - nie wiem jak w innych egzemplażach, ale w moim cylinder był na ostatnich kilku milimetrach za ciasny przez co hamował głowicę tłoka, w związku z czym wszystko musiało być cały czas mokre od smaru aby poprawnie chodziło. Jednak mogła to byc jedynie wada fabryczna mojego egzemplaża.

Lufy nie opłaca sięchyba wymieniać, bo z tegop co pamiętam to ma dobrą średnicę. Ogónie cała replika wykonana jest bardzo solidnie (dużo lepiej niz np. P99 tej samej firmy) jednak w wersji stockowej jej zasięg pozostawia wiele do życzenia - po przeróbkach staje się naprawdę niezłą spreżynką. Wiele osób narzeka na pękający z tyłu zamek, jednak ja podczas użytkowania Glocka tego problemu nie stwierdziłem (miałem go około pół roku i wystrzeliłem jakieś 1300 bb).

Być może moja quasi-recenzja jest nieco nieobiektywna, ale mam sentyment do G17 bo to była moja pierwsza sprężynka :)

Link to post
Share on other sites

Panowie!

 

Na razie krótko i na temat:

Kto wie jak jest to wykonane w tym modelu - proszę się wypowiadać (oczywiście najlepiej podać wszystkie nawet najmniejsze szczegóły), kto nie wie - proszę zachować milczenie.

 

Ewentualne wyjaśnienie semantyki zwrotów w postach - na PW.

 

Niestety nie znam wnętrza tej repliki, ale z doświadczeń własnych i na podstawie konstrukcji innych modeli - trzeba zdjąć zamek i zobaczyć jak to jest wewnątrz zorganizowane. Prawdopodobnie trzeba dodać nacisk na Hop-Up (jeśli jest on wewnątrz).

Nacisk na Hop-Up powinien się znajdować nad lufą w początkowej jej strefie (kilka milimetrów od "komory nabojowej" miejsca gdzie jest podawana kulka przed wystrzeleniem).

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

może lekko nie na temat, ale wole to napisać, co do postu Sobczaqa. Owszem, konstrukcja wygląda na solidną, ale po okolo poł-rocznym użytkowaniu potrafił mi sie w systemie złamać poziomy "wałek/drut", że tak powiem, na którym trzymała mi się część w systemie odpowiedzialna za trzymanie napiętego tłoku ze sprężyną, część połączona nie bezpośrednio za spustem, dzięki której po naciśnięciu spustu część się przesuwała i "uwalniała" tłok. Ogłolnie posiadałem glocka kumpla przez pół roku ,a kumpel bawił się nim przez około 2 lata a inny znajomy przez 3 innym. W każdym odłamywała się klapka osłony wylotu łusek (co na szczęście w niczym nie przeszkadzało oprócz wyglądu), a pozatym nic więcej (oprócz tego pechowego systemu). Więc o co mi chodzi- nie radze wpychać tyle mm podkładek, pistolet itak jest mocny i jeżeli da się ten HU uruchomić, a szczerze mówiąc nigdy nie sprawdziłem czy naprawde tam sie jakiś ukrywa ;), to powinno wystarczyć, podkładki pare mm, może ok, ale 5 mm wzwyż to może być zguba dla pistoletu. Pozdrawiam

Ps. Co do "Wiele osób narzeka na pękający z tyłu zamek", Mi podobnie jak Sobczaqowi, ani kumplowi nie zdarzył się taki wypadek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...