Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z GB i dużym rozrzutem kulek


Recommended Posts

Witam

Ostatnio zepsuła mi się replika, jakichś problem w GB (Silnik pracował ale nie strzelał) więc go rozkręciłem skręciłem i działa. Okazało się jednak że kulki lecą jak chcą i co jakichś czas przy strzale słychać jakby wiercenie silniczka. Dość często lecą też strzały po 2 kulki. Regulowanie położenia silnika nic nie daje.

Jeśli ktoś wiedziałby co może być przyczyną tych zjawisk to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

PS: To nie kwestia kolby, kulek też nie bo od G&P.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz doświadczenie w serwisowaniu AEGów?

Jest kilka punktów, na które trzeba zwrócić uwagę przy ponownym składaniu repliki.

Jak to określiłeś odgłos "wiercenia silniczka" może być spowodowany zarówno jego niedostatecznym zazębianiem się z zębatkami w szkielecie ale również złym podkładkowaniem zębatek w samym szkielecie. Pierwszy problem można rozwiązać dokręcając mocniej śrubę regulacyjną na spodzie chwytu z silnikiem. Co do drugiego no to musisz już trochę pogrzebać w internecie a następnie w samej replice by zlikwidować ten problem.

 

Czy zębatki w szkielecie nie miały jakichś pęknięć albo nie brakowało im zębów? Tak samo w jakim stanie był tłok i jego zęby?

Skoro pomimo wydawania dziwnych odgłosów replika jakoś strzela chociaż kiepsko, może to być oznaka zjechanego tłoka.

Link to post
Share on other sites

GB rozbierałem teraz po raz pierwszy, ale robiłem to punkt po punkcie z internetu.

Zębatki i tłok nie są zniszczone.

Jedyne co zauważyłem to to że jak otworzyłem GB w sprężynie znajdowała się śrubka i jakiegoś rodzaju uszczelka. Po dokładniejszych oględzinach okazało się że jest ona na tyle luźna że nie mogę jej z powrotem dokręcić do głowicy cylindra (a z tamtą pochodziła). Ale w końcu jakoś ją tam umocowałem choć jest możliwość że coś się tam z nią mogło stać,

Link to post
Share on other sites

Hmm Głowica cylindra raczej nie powinna posiadać żadnych śrubek.. a uszczelka i śrubka to powinna znajdować się na głowicy tłoka.. ale może pomyliłeś nazwy. skoro znalazłeś śrubę w sprężynie i uszczelkę wydaje mi się że odkręciła Ci się od tłoka jego głowica i narobiła bałaganu. wstępnie sugeruję zmianę głowicy tłoka ta co masz może być uszkodzona,

a jaka to replika i wersja gb?

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...