Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 1000 zł.


Recommended Posts

Witam,

od małości interesuje się tematem broni, trochę o tym czytam, oglądam i takie tam.

Jakiś czas temu natrafiłem na parę filmików na YT odnośnie tematu airsoftu i postanowiłem spróbować; w ten sposób ostatnie trzy tygodnie spędziłem na wertowaniu forów i sklepów z ekwipunkiem i replikami.

 

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie replikę GBB KP-07 od KJW (magazynki na GG) i strzelam, póki co, rekreacyjnie za domem. Fajnie leży, dobrze wygląda, całkiem nieźle wykonany, w miarę celny (jedyne wady do tej pory to leciutkie luzy i to, że magazynek nie poda raz na kilkadziesiąt kulek).

 

Ale to jest dla mnie za mało i, jako że dorobiłem sobie w wakacje, postanowiłem przeznaczyć jeszcze ok. tysiaka na coś poważniejszego. I tutaj zaczyna się mój dylemat. O ile zawsze chciałem mieć gaziaka w domu, bo "fajnie wygląda na półce", o tyle coś dłuższego nadającego się do zabawy w ASG to już inna para kaloszy.

Z jednej strony airsoft brzmi świetnie i ciekawie, ale wiadomo, człowiek nie wie, dopóki nie spróbuje, a istnieje szansa, że po prostu ta zabawa mi się nie spodoba. Z drugiej strony, z powodu moich zainteresowań fajnie by było mieć realistycznie wyglądającą (i w miarę ważącą) replikę jako "eksponat".

 

TL;DR: szukam repliki karabinu szturmowego (ok. 1000 +/- 100 zł), która będzie nie tylko wyglądała dobrze na półce i trzymała w ręce (gdyby w razie ASG mi się nie spodobało), ale również taką, która będzie w miarę podatna na tuning i będzie wystarczająco wytrzymała w razie, gdy zechcę na serio się w airsoft bawić i zdarzy mi się ją upuścić na strzelance. Oczywiście wiem przy tym, że w tym drugim przypadku będzie potrzebny jakiś mundur i ochrona na oczy (mam na to oddzielny budżet w razie czego).

 

Rozważałem modele typu AK i M4, chociaż jakieś wariacie jak na przykład HK417 też byłyby OK. Dużo czytałem o G36 i karabinkach bullpup, ale w tych pierwszych podobno dzieją się jakieś cuda z połączeniem lufy z tym całym zespołem napędowym kulek, no i całe body jest z tworzywa, co może być takie sobie w warunkach polowych. W BPkach z kolei jest strasznie głośno, bo silnik jest tuż przy uchu (jeżeli to nie prawda wyprowadźcie mnie z błędu).

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy popularny "gównolit" z G&G i CYMA to to samo? W ogóle czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić, co jest co? Gdzieś na forum znalazłem, że są różne stopy i jedno drugiemu nierówne, ale skąd zielony osobnik jak ja, który chce kupić replikę ma to wiedzieć?

2. Czy kupiony przeze mnie KP-07 nadaje się już do jakiejkolwiek zabawy w ASG, czy sam boczniak to za mało, czy w ogóle jako boczniak ten konkretny model ma szansę się sprawdzić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i wybaczcie kompletną zieloność w temacie.

Pozdrawiam,

Sqoshu

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Do 1k nie dostaniesz HK417. Za to dostaniesz nowe AK od Force Core i M4 od King Armsa. Ewentualnie skłaniałbym się ku używce po serwisie. Skoro interesujesz się tematem broni palnej, to chyba wiesz, że palna G36 także wykonana jest z polimeru :) W bullpupach przy uchu jest cały gearbox (silnik niżej, pneumatyka wyżej). W niektórych replikach (np. UAR) jest na tyle dużo miejsca, że można tam włożyć piankę wygłuszającą :P

 

G&G ma sporo lepszy gównolit od cymy. Śmiesznie mi się oglądało pękającą podczas strzelania podstawę szczerbinki xD

 

A nadaje się, tylko tak, boczniak to za mało, byle gówniarz z cm0.28 zmiecie Cię zasięgiem.

Link to post
Share on other sites

nowe AK od Force Core i M4 od King Armsa

Odnośnie Force Core myślałem właśnie, na różnych serwisach jest i jego cena oscyluje w granicach 1000 zł. Czytałem jednak, że mogą być jakieśtam problemy z tuningiem tejże, chociaż mówię, opieram to tylko na wypowiedzi z jakiegoś forum. 100% stalowy korpus i waga jest tu jednak ogromnym plusem..

 

Co do King Armsa nie znalazłem w polskich sklepach niczego ciekawego - w sumie to świecą one pustkami w temacie:

https://www.militari...g_arms_m368.xml (w ogóle nie ma nic ciekawego)

http://www.specshop....&sort=4d&page=1 (braki na stanie i nie wiadomo kiedy co będzie)

http://gunfire.pl/po...ryczne-516.html (tylko VSSka)

Na zbrojowni jest teoretycznie zajebista Mka King Armsa - http://zbrojownia.li...roducts_id=2413

Póki co jednak nie ma jej na stanie ("oczekiwanie na dostawę"). Może ktoś inny kiedyś będzie też chciał sobie coś takiego kupić, więc dla innych zainteresowanych wyślę im pewnie zapytanie i dam tutaj znać).

Jedyne pytanie jakie bym tu jednak miał, to czy bez problemu będzie się dało w takim KA zmienić na przykład lufę na dłuższą (tak, wiem że ma to marginalny wpływ na osiągi, bo krótka replika może bez problemu mieć 400 fps, a długa 330), RISy i takie tam. Póki co by to wystarczyło, ale na przyszłość wolę wiedzieć. Co do jakości KA (przynajmniej tej zewnętrznej) nie mam chyba co pytać, bo na forach ludzie raczej na nie nie narzekają.

Skoro interesujesz się tematem broni palnej, to chyba wiesz, że palna G36 także wykonana jest z polimeru

Wiem o tym, ale też wiem, że nie ma co porównywać ASG do prawdziwej broni palnej i materiałów w nich stosowanych, a już na pewno nie w replice do 1000 zł. Jak jakiś szitplastik mi spadnie na kamienie albo coś to mogę sobie pewnie kupować nową replikę.. Stąd moje obawy :icon_razz:

 

Jeżeli chodzi o gównolit to porównanie G&G z CYMA było po prostu w odniesieniu lepsze/gorsze, a nie konkretnie :icon_razz:

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

@Krwawy

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, mógłbyś wyjaśnić?

Mówiąc o pełnym stalowym wykonaniu chodziło mi o AK od EA, a nie o Mkę. Wiem, że ostra Mka w większości jest wykonana z aluminium i tylko niektóre jej elementy są stalowe - zresztą podobnie jest w tym KingArmsie.

 

Myślałem jeszcze o czymś takim na przykład:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2409

Nie podoba mi się kolba, ale chyba tą zawsze można wymienić, prawda?

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

AK od EA? Chciałeę pewnie napisać FC. :P

Jeśli stawiasz na realizm to zainteresuj się eMkami VFC (piękne repliki, najlepsze seryjnie produkowane AR15 lecz niestety musisz szukać starszych serii z oznaczeniami Colta), G&P (egzekwo z VFC aczkolwiek w środku są lepsze, dużo oznaczeń, Colt, Vltor, Magpul, musisz szukać, dość popularne repliki, jako jedyne mają w pełni zgodną z oryginałem klapkę wyrzutnika łusek) lub właśnie King Arms'a (w środku standard azjatycki, dobre i dobrze poskładane części ale przy ambicji na większą moc trzeba już trochę wynienić, dużo oznaczeń, KAC, Stoner, Colt). Mowa oczywiście o używane repliki ww. firm. Z nowych w tej kasie dostaniesz tylko EA, oznaczenia ADC, LS i ZM (LR300).

Z AK oczywiście FC, możesz też poszukać używanych E&L i LCT.

Link to post
Share on other sites

Cześć, jeśli nie wiesz, czy Ci się asg spodoba, to najlepiej zaglądnij do jakiejś grupy na strzelankę. Pożycz replikę, pobiegaj, poczuj klimat. Przy okazji może udałoby Ci wziąć do ręki jeden lub drugi model. Zobaczyłbyś jak się tym operuje i czy Ci pasuje.

Zajrzyj sobie tutaj: http://forum.wmasg.pl/forum/60-podlaskie/ i zagadnij "miejscowych" forumowiczów.

Życzę złapania bakcyla :D

Link to post
Share on other sites

Majkhel, dzięki za radę, poczytam i popatrzę tam :icon_smile:

 

A w temacie replik, póki co wyodrębniłem takie:

 

http://gunfire.pl/pr...07-by-E-L-.html (fajny AK, cały stalowy, ale podobno są problemy z rdzewieniem przy wilgotniejszych warunkach, no i nie wiem jak z tuningiem - potrzebne potwierdzenie)

 

http://zbrojownia.li...roducts_id=2409 (chyba ok Mka, długa lufa, tu i tam trochę stali, reszta stop, czego całkiem bym chciał, nie wiem jak z możliwościami tuningu. Ma jakieś tłoczone oznaczenia, ale nie są one konieczne.)

 

Co do tej repliki KingArmsa (z poprzednich postów za 999 zł) dostałem odpowiedź, że nie mają pojęcia kiedy przyjdzie dostawa.

 

Na dniach będę jeszcze szukał i dam Wam znać.

Jeżeli chodzi o tuning to nie będę chciał z tego robić snajperki, chcę coś co da sobie radę w lesie, do budynków zawsze mogę mieć boczniaka (tego, którego już mam).

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Sorka za double posta, ale zauważyłem, że na forum nie da się edytować po jakimś czasie.

Przeglądałem wszystkie sklepy w poszukiwaniu replik jakie mi polecaliście, nawet te zagraniczne, no i szczerze mówiąc nie znalazłem nic w moich widełkach finansowych. Za to znalazłem coś takiego, również na zbrojowni i również od Evolution Airsoft (nie wiem jak wcześniej tego nie zauważyłem):

http://zbrojownia.li...roducts_id=2007

Mka jest przeceniona z 1200 do 1100, dodatkowo ma wzmocniony gearbox z hop-upem od KA.

Co myślicie? Byłbym nawet zdecydowany na tą Mkę, bo moim zdaniem wygląda na prawdę dobrze (oznaczenia, kolor, wszystko miodzio).

Mam jednak kilka pytań co do tej repliki:

Czy ta Mka wytrzyma ewentualną zmianę sprężyny na mocniejszą (w ogóle jaka tu może być sprężyna)? Nie chcę nie wiadomo czego, jak już pisałem. Do 400 fps by mnie w 100% zadowalało.

Czy z wymianą lufy, jak kiedyś będę miał taką ochotę, też da radę? Ta jest trochę krótka :icon_wink:

Jakie jest ogólnie Wasze zdanie na temat replik EA (jakość i wygląd body, ewentualne możliwości tuningowe itd.?). Z tego co widzę tutaj http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/ (poradnik o M4 z forum) EA charakteryzuje się świetnym wykonaniem zewnętrznym i dobrym wnętrzem :icon_wink:

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Ta pierwsza emka jest bardzo ok z wyglądu. W środku jedynie szkielet jest słabszy od .np specny (NO TAK, PANIE I PANOWIE - KOCHAJĄCY MARKOWE REPLIKI, TAK JEST). Choć polecałbym oddać ją do serwisu, żeby założyli na głowicę sorbo (jakby guma tłumiąca uderzenia). i można włożyć mocniejszą sprężynę, np. M120 + doszczelnić cały układ. Wtedy byłaby to świetna replika.

 

Lufę chcesz zmieniać - ale zewnętrzną? Pamiętaj, że należy wtedy również zmienić lufę wewnętrzną. Ewentualnie możesz dokupić przedłużenie lufy od ProTecha/AirsoftEngineering, zamiast wymieniać całą lufkę.

Link to post
Share on other sites

@EndeBeats

A co myślisz o tej drugiej emce za 1100? Jest trochę krótsza niż pierwsza (ta za 1060), ale ma lepsze oznaczenia moim zdaniem i wzmocniony GB.

I tak w ogóle dzięki za odpowiedź odnośnie lufy, doczytam również o tym temacie.

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to pisałem akurat o tej za 1100 :icon_razz: Tak na prawdę można to podciągnąć pod obie. Mimo, że tą LRkę produkuje CA, a nie KA.

 

Nie za bardzo ogarniam jak dowiedzieć się kto konkretnie produkuje co - na stronie wybrałem EA, stąd myślałem, że wszystkie te bronie są przez nich robione (chyba, że chodzi tu o dystrybucje czy po prostu jakiś branding, a robienie przez kogoś innego).

 

 

Krótka dobra do cqb, do lasu lepiej dłuższą, więcej z niej uzyskasz jak zajdzie potrzeba. Tu za 949 zł http://zbrojownia.li...roducts_id=2411

 

Rozumiem, że ta różnica w cenie (ponad 100 zł) jest związana tylko z brakiem RISów na bokach w tańszej replice..

Czy długość lufy ma aż tak duży wpływ? Z tego co czytałem na forach i w poradnikach ma ona pewien wpływ na celność i skupienie, ale różnicę widać tylko na bardzo dalekim dystansie - ważniejsza jest gumka i komora HU. Czy w takim układzie krótszy karabin może się sprawować równie dobrze jak dłuższy (chodzi mi o długości lufy)?

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Wszystkie repliki z wyjątkiem LR-300 są produkowane dla EA przez King Armsa. Jedynie LR produkowane jest przez Classic Army.

Dzięki za odpowiedź. Co sądzisz więc o zakupie tego egzemplarza za 1099,99 i ewentualnym późniejszym przedłużeniu lufy z wykorzystaniem części firm, o których pisałeś (np. ProTecha)? Z tego co widzę te przedłużenia lufy nie są jakoś niesamowicie drogie; czy wpłynie to znacząco (i czy w ogóle) na osiągi repliki, czy tylko na jej wygląd?

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Samo przedłużenie nic Ci nie da. Musisz dokupić też lufę wewnętrzną. Przy czym, jak dołożysz dłuższą, to mejbi trzeba będzie wymienić cylinder na pełniejszy.

Rozumiem, nad tym będę jednak zastanawiał się kiedyś kiedyś. No to póki co na 99% jestem pewny co do zakupu tej repliki (jak tylko dostanę wypłatę :icon_biggrin:):

http://zbrojownia.li...roducts_id=2007

 

Na stronie producenta (EA - http://www.evolution...r_tactical.html) jest napisane, że repliki z tej serii charakteryzują się "anodized aluminium body" i innymi fajnymi feature'ami, więc spoko. Do tego podobają mi się oznaczenia i ogólne wykonanie (kolor jest świetny).

Pozdrawiam ;)

Edited by Sqoshu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...