Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA KM4 KR9 vs. Warthog 9"


Recommended Posts

Witam Was,

 

Długo nosiłem się z zamiarem założenia takiego tematu, myślałem, że z wyborem poradzę sobie sam.

Niestety po przejrzeniu wątków dotyczących eMek w ogóle jak i produkcji KWA czy G&G mam wrażenie, że więcej nie wiem, niż wiem.

Na wstępie zaznaczę, że doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma repliki idealnej i zawsze będzie tak, że coś jednak (szczególnie przy M-kach) coś poprawić będzie trzeba.

Po sporym researchu wacham się pomiędzy dwoma modelami podanymi w tytule.

KR9 "zagramanicą" chwalą, niestety nic nie znalazłem na rodzimych forach.

Jest oczywiście artykuł, ale chciałbym poznać opinie naszej stosunkowo wybrednej społeczności. :icon_wink:

Jeśli to po prostu KWA w innym opakowaniu, to wydaje mi się, że za te ~1,5k jest niezłą opcją na solidną M-kę, poprawcie mnie jeśli się mylę.

O Warthogu z kolei trochę na forum jest, niestety tyle negatywnych co pozytywnych opinii, takie przynajmniej odniosłem wrażenie.

Warthog zdecydowanie bardziej mi się podoba, do tego podobno bardzo przyzwoicie wykonany.

Ma też w stocku trochę więcej FPSów, co nie jest dla mnie najważniejsze, ale jednak różnica między 340 KR9, a ok. 400 Warthoga jest spora.

Martwi mnie jednak przekonanie, na które natknąłem się już kilka razy - G&G działa dobrze, dopóki się w nim nie zacznie dłubać.

Nie planuję w najbliższej przyszłości tuningować repliki, natomiast chciałbym, żeby spełniała swoje zadanie po wyjęciu z pudełka i dawała jednak pewne możliwości zmian na przyszłość.

Obie repliki obecnie są w tym samym przedziale cenowym.

 

Podsumowując - mając do wybrou te dwa karabinki, na który byście postawili?

Czy oba faktycznie prezentują ten sam poziom, czy jednak KWA to KWA?

Czy może w tym przedziale cenowym warto rozejrzeć się za czymś innym? Może jakiś Defender?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli moje założenia są w jakiś sposób mylne to przepraszam. Starałem się przygotować najlepiej jak mogłem. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

KR9 to KWA z keymodem i pneumatyką z wersji CQR (ogromny port w cylindrze). Warthog ma kapitalny wygląd i parę elektrycznych pierdółek które robią z niego ciekawą replikę, ale to wszystko można w KWA dorobić jeśli uznasz że jest ci potrzebne. Obie repliki mają średni kolorek, obie mają jakieś żenujące oznaczenia na korpusach, ich estetyka jest na podobnie słabym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Oznaczenia nie robią mi specjalnie różnicy.

Jestem natomiast ciekawy, czy wewnętrznie obie repliki stoją na podobnym poziomie.

Wygląd Warthoga jest faktycznie fenomenalny, programowalny burst też lepiej mieć, niż nie. ;)

Inaczej zadając pytanie - w związku z tym, że obie repliki w sumie kosztują tyle samo, to czy warto brać KR9, zmienić cylinder i ew. z czasem te pierdoły dorobić bo to jednak KWA, czy nie ma specjalnie różnicy i wziąć replikę która od razu je posiada (ew. zmienić mu na start lufę)?

Zapamiętam w takim razie, żeby wymienić od razu cylinder. To typ 1 czy 2?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...