Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36k jaka jest długość dolnej RIS?


Recommended Posts

Witam,

 

rozwijając mój problem:

W replice którą planuję zakupić nie ma szyn RIS na chwycie przednim. Ze zdjęć widać, że dolna szyna RIS jest dosyć długa(montaż na 3 śruby) i nie widzę takich na rynku ASG. Zna ktoś długość tej szyny? może wie gdzie taką kupić?

 

A może jest opcja by sensownie złożyć to z dwóch RIS, jeśli tak to jakich długości?

 

Macie na to jakieś fajne kombinacje?

Link to post
Share on other sites

http://www.ebairsoft...ase-p-2004.html

Kupowałem takie, aczkolwiek i tak proponowałbym raczej metalowy front taki jak ten. JG powinno się dać wyhaczyć w jakichś ludzkich pieniądzach.

Zalinkowane szyny nie do końca pasowały w każdej kombinacji, możliwe, że będziesz musiał dokręcić jedną trochę na siłę, lub zamontować odwrotnie. Z kolei we froncie (przynajmniej JG) szyny są nieco niewymiarowe, bo rączki i okładziny na RIS, które ładnie wchodzą na szyny od innych replik, na G36 muszę wbijać młotkiem :icon_biggrin: Więc najlepiej patrz na takie akcesoria, które nie wsuwa się na szynę, a zakłada i dociska. Front RIS daje też dość mało miejsca na akumulator. Da się włożyć dwulistkowe, długie LiPo, ale jest z tym trochę chrzanienia się, więc polecam też przerzucenie kabli do kolby albo popatrzenie na jakieś puchy PEQ.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

uściślę o co dokładnie mi chodzi, chce zamontować chwyt kątowy pod g36k, miałem w rękach g36c i trzymanie za front było wygodne ale tuż za magazynkiem, stąd kupując wersję "k" która ma dłuższy front domyślam się że montaż kątowego chwytu raczej nie zda egzaminu gdy zamontuje go na samym przedzie.

 

Czy ktoś kto ma taką replikę lub ją dobrze zna może mi powiedzieć czy jest opcja zamontowania 2 osobnych szyn pod frontem, a co ważniejsze czy można przykręcić szynę którą widać na linku u kolegi wyżej o jeden otwór bliżej magazynka ( czy otwory na śruby są do tego dostosowane?

 

pytanie do kolegi wyżej, to wersja k mimo dłuższego frontu nie daje więcej miejsca na batkę? jaką dam rade tam wcisnąć?

 

btw

Link to post
Share on other sites

Zaczynałem od zwykłej wersji C, wchodziło do niej takie lipo. Teraz, po małych zakupach mam najbliżej do tej wersji. Na szerokość LiPo Firefoxa już by nie weszło - wchodzi natomiast takie, ale trzeba bardzo ostrożnie zakładać front, no i znaleźć najoptymalniejsze położenie dla kabli. Jeśli masz wersję K, zgaduję, że masz w niej dłuższą lufę zewnętrzną niż ja, więc powinieneś mieć trochę więcej miejsca z przodu, w takiej konfiguracji.

 

Natomiast dolna szyna kończy się blisko magwella, więc nie będzie problemu z umieszczeniem tam chwytu kątowego, polecałbym jednak takiego typu, gdyż można go podzielić na pół i wtedy zakładać. Front JG dolne szyny robi trochę większe niż trzeba i założenie chwytu od przodu może wymagać młota :icon_biggrin: No i jeśli chodzi o chwyty kątowe, ponoć im bliżej przodu tym lepiej, aczkolwiek sam zamontowałem blisko magwella, bo mimo wszystko bardziej przyda mi się kawał szyny z przodu niż z tyłu dłoni :icon_biggrin:

 

Przypadkiem trafiłem na to zdjęcie. Chcesz osiągnąć coś takiego, tak? Najwidoczniej się da :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

strzał w dziesiątkę ! piwo dla tego Pana. właśnie coś takiego chce uzyskać, taki kątowy chwyt w tym miejscu, i widzę że montaż jest na 2 osobne szyny ris. jest to chyba wersja długa do g36c taką jak na linku w pierwszym Twoim poście.

 

Nurtuje mnie jedna rzecz:

 

Front grip wygląda tak:

http://airsoftpro.cz/images/stories/virtuemart/product/jg-g36k-foregrip-detail6.jpg

 

więc wychodzi na to że szyna ris bliżej magazynku trzyma się na jednej śrubie.

http://www.bingoairsoftworks.com/wp-content/uploads/2012/08/P1060067.jpg

 

dobrze widzę?

 

jednak na załączonym przeze mnie gripie na środku są dwa otwory, pytanie czy one właśnie służą do montażu drugiej szyny czy to do czegoś innego...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...