Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika


Recommended Posts

Cześć ,może na wstępie powiem ,że jestem początkującym graczem.Swoją przygodę z ASG zacząłem od paru gier ze znajomymi jesienią.Mam pewną wiedzę o mechanice ,sporo czytam.Aktualnie uzbierałem kapitał na zakup repliki czyli 800 zł.Odłożyłem też kasę na kulki dobrej jakości ,jak i okulary Uvex. Potrzebuje konkretnej propozycji ,ma to być karabin elektryczny.Jeśli chodzi o wygląd nie jest on ważny ,może to być M-ka lub Ak a nawet jakiś PM. Karabin będę nabywał teraz więc możecie podesłać oferty(ceny) promocyjne.Planuje w przyszłości dołożyć i dokonać tuningu.Chce aby broń miała celownik mechaniczny. Musi mieć przyzwoitą moc ,też powinna być celna ,dobrze skupiać i mieć przyzwoity zasięg (rozumiem ,,celna'' na tą kwotę w porównaniu konkurencyjnych produktów ,ale i tak wiosną kupie dobrą lufę ,więc jeszcze ten parametr poprawię).Na dodatek broń ma być pod las nie CQB ,będzie też używana na arenach ASG(otwarta przestrzeń(poligon ASG))

Z góry dziękuje za chęć pomocy :icon_smile:

Edited by TYTAN666
Link to post
Share on other sites

Ok postaram się , jednak jest to dla mnie czarna magia .Pomagam ludziom na forach PC i wiem że jest to dla nich trudne jak replika dla mnie :( Coś znalazłem i wkleję kilka replik które podobają mi się .Jednak poproszę o pomoc w wyborze odpowiedniej dla mnie :icon_smile:

Szukałem po forum ale dużo tematów jest bardzo nieaktualnych wyszły nowe repliki :/

COLT M16A4 RIS - 750 zł (promocja)

SA-A19 - 790 zł (promocja)

CM049J - 700 zł (promocja)

CM048A - 750 zł

AKS 201A 770 zł

Podobają mi się karabiny nie plastikowe .Zdecydowanie Amerykańskie wraz z Kałachami i Pm nie za bardzo AUG-i

Ceny ze sklepu DELT&SHOP

Edited by TYTAN666
Link to post
Share on other sites

Może nie jestem jakimś ekspertem, ale z tych replik wydaje mi się że SA-A19 to najlepszy wybór. W mojej ekipie mamy kilka specn ( ja zresztą też mam) i nie ma z nimi problemów praktycznie żadnych. Magazynki do nich też bez problemu można kupić bo już koło 30 zł za mida

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A co do sklepu to zobacz może coś w ciekawego w gunfire znajdziesz

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Kubolakuba za radę :icon_smile: Jednak poprzeglądałem trochę i jednak zdecyduję się na RK-06W http://www.taiwangun...-real-wood-boyi ,wiem ,że kosztuje 170 zł mniej niż mój budżet ,ale postanowiłem zakupić akumulator http://www.taiwangun...p-stick-8fields i teraz pytanie czy ten akumulator się zmieści bo tam jest mało miejsca? Jakiej firmy kupić magazynek mid-cap aby pasował? Resztę kapitału zainwestuje jeszcze bardziej w okulary bo nie ma co oszczędzać. Karabin jest moim zdaniem świetnie wykonany i będzie bazą pod tuning ,na wiosnę zmienię lufę na PDI Raven do AK lub Promyka ,oraz gumkę HOP-UP i usprawnię z pomocą forum GEARBOXA :icon_smile:

Co o tym myślicie można w takie coś iść na pierwszą replikę i ją fajnie zmodernizować aby powstał terminator :icon_smile:

Edited by TYTAN666
Link to post
Share on other sites

Wybór jest ok, ale ja bym jednak polecał wersję ze składaną kolbą. Albo nawet RK-01 ;) Co do akumulatora to zawsze możesz zapytać sklep czy się zmieści (to samo co do mid-capów, albo przeszukaj forum - ja nie pamiętam co tam pasowało). Aa no i ładowarka jak już chcesz dodatkowe baterie brać (które lepiej chyba kupić w modelarskim). Szkoda by było gdyby zniszczyła je Tobie ładowarka, albo przynajmniej kup rozładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już mowa o RK-01W to mogę wtrącić swoje 3 grosze ;)

Jako pierwsza replika na pewno Cię nie zawiedzie. Solidne wykonanie - w większości ze stali.

Faktem jest, że w paru miejscach idzie zauważyć, że to chińczyk i nie wszystko jest super spasowane np. łoże lub nakładka lufy i kolba - są tam pewne luzy ale można je w prosty i szybki sposób zniwelować.

 

Wspomniałeś o wymianie baterii. Wg mnie szkoda bawić się w Nimh'a. Na stockowej baterii przebiegałem 9 miesięcy i dopiero pod koniec odczułem skutki stosowania takiej małej baterii (1300 mAh) - na te pierwsze pół roku powinna Ci starczyć. Tylko trzeba o nią dbać tzn. rozładowywać ją do zera i ładować na dzień przed strzelanką. Ja np. rozładowywałem ją podłączając do podkładki chłodzącej do laptopa :D często po 4-5 godzinnych strzelankach wiatraczek w podkładce potrafił się kręcić 2-3 godziny :D

Jeśli będziesz później chciał się połasić na jakieś większe Li-Po, to doradzam wyprowadzenie kabli na zewnątrz i podpięcie pojedynczej ładownicy na kolbę, tak aby można było tam chować baterię.

U mnie to wygląda tak:

fcIUkLE.jpg

Kable są wyprowadzone pod deklem z drugiej strony i od razu przechodzą między kolbą do ładownicy.

W ładownicy siedzi obudowa magazynka od M'ki aby chronić baterię, a jest co chronić bo wpakowałem tam klocka 3300 mAh :D

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za propozycje :icon_smile: RK-01 to jest świetna propozycja na taiwangunie kosztuje 500 zł z ,,hakiem'' . Jednak jest też w ofercie tego sklepu ,replika RK-08S przeceniona(670 zł na 540 zł) ,dobrze wykonana (full metal) ,fajna moc 390 fps i mimo wszystkim ta kolba.Nie jestem zbytnio przekonany co do składanej kolby ,chyba że faktycznie jest ,aż tak lepsza od wersji stałej ?Mimo wszystko wole zakupić baterię nie no-name ,takie przyzwyczajenie z zasilaczy komputerowych :icon_wink: Co myślicie o tej pukawce ?Nada się i czy mogę np. w kwietniu wymienić lufę na Prometeusza ,a gumkę na G&G ? W opisie napisali ,że niby Geardbox jest wzmocniony coś wymienili ,czy sama replika nadaje się do tuningu wewnętrznego? :icon_smile:

Edited by TYTAN666
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że już lepszym wyborem wtedy będzie RK-02 lub RK-03W ze względu na dłuższą lufę na start. Wszystkie te RK mają te same bebechy, różnicą jest tylko długość lufy wewnętrznej, GB i HU są te same.

Warto mieć kolbę składaną ze względu na łatwiejszy transport - luzy które powstaną zawsze łatwo zniwelować.

A czy lufę warto będzie wymieniać to się przekonasz po wymianie gumki i uszczelnieniu HU jeśli będzie taka potrzeba.

Nikt nigdzie nie pisał o żadnej baterii no name - chodzi o rodzaj baterii: Li-Po.

Nie kupuj NiMha którego podałeś w linku, szkoda kasy na baterie tego typu. Lepiej odłożyć i kupić Li-Po i ładowarkę mikroprocesorową.

 

Jeśli chodzi o GB, to nie jest źle. Póki co nie miałem z nim problemów, jedyne co to wymiany wymagały zębatki i tłok - połamane zęby.

Stalowe body repliki czyni ją fajną podstawą do przyszłych tuningów.

Link to post
Share on other sites

Groszekoki chyba faktycznie wybiorę większą lufę ,skoro będziemy mieli te same bebechy ,chce byś mi doradził co jest do wymiany .Wybiorę RK-05 czyli długa lufa i składana kolba :icon_smile: Co warto na starcie zmienić ? Budżet na zmiany to 400 zł . Lufy nie zmieniam na razie , po co iść na kompromis jak mogę zakupić promyka na wiosnę ,tak postanowiłem. Powiedz mi jak jest z konkretnymi częściami nie chce plastiku .Też przemyślałem wszystko i zrobię to tak skoro body jest bardzo dobre , wymienię w przyszłości plastik na stal i ZNAL na stal w miarę możliwości .Bardzo rozbuduję tę replikę zrobię z niej bestie :icon_smile:

Cel:Stworzyć idealną broń ,bezawaryjną ,wytrzymała ,bez plastiku , Moc 450-500 fps ale nie od razu , wiem ,że to dużo i może to boleć ,ale nie od razu bo chce sobie sprawić pistolet poboczny . Z tą baterią chodziło o baterie no-name dołączana do zestawu .

Edited by Versus123
Link to post
Share on other sites

Zamiast kupować pistolet i ładować kasę w chińczyki (Prometheus w bojcu, say what?) kup markową replikę, atestowaną ochronę oczu, lipola z ładowarką i dobre kulki. Niczego więcej nie potrzebujesz na start a jak przeczytasz za rok ten temat to mocno się zdziwisz jakie głupotki wypisywałeś (pistolet poboczny).

 

Oraz: to forum to kopalnia wiedzy, tylko trzeba czasami poszukać głębiej - warto

Link to post
Share on other sites

Jeśli od razu chcesz wydać do 400 zł na tuning, to nie baw się w Boyi tylko kup coś lepszego.

Pamiętaj, że już najmniejszy tuning pociąga za sobą kolejne zmiany i zwiększa ryzyko tego, że coś z czymś nie będzie współgrało co z czasem tworzy nowe problemy.

 

A jeśli już weźmiesz Boyi, to nie pal się do tuningu od razu. Wymień na początek samą gumkę i zobacz jak to będzie strzelało. Pobiegaj sobie tak z 2 miesiące aż się ogarniesz z repliką i wtedy pomyśl o tym co warto byłoby wymienić, tzn. jaki parametr poprawić.

Dopóki pobiegałeś z daną repliką to nie wiesz co może w niej być nie tak. Znane są przypadki gdzie stockowa komora trzyma szczelność jak najlepsze markowe komory lub lufa jest tak dobra, że nie ma sensu wymieniać jej na jakąkolwiek. Poczytaj forum a dowiesz się, że jest wiele osób które biegają ze stockowymi replikami przez lata i wszystko jest jak ta lala.

 

Z perspektywy czasu gdy patrzę na swoją replikę i to ile pieniędzy włożyłem w jej tuning wiem, że mogłem kupić coś lepszego i biegać ze stockiem jakiś czas ciesząc się gwarancją :) Ale jest jeden duży plus grzebania sobie w replice - umiesz ją rozłożyć na części pierwsze i złożyć. Dlatego gdy coś nie gra, potrafię zlokalizować przyczynę i sam sobie to naprawić, a bawię się w to dopiero od roku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...