Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5k JG + M110 SHS = 310 fps...


Recommended Posts

Mam zagwozdkę: w MP5k od JG (pierwotnie PDW, ale zrobiłem z niej wersję K) zmieniłem sprężynę na m110 SHS, tłok shs i głowicę głoka aluminową też shs, (stockowe były dość dziwne, sprężyna połączona sztywno z głowicą tłoka) do tego lufa precyzyjna 6,04 od PPS. Z pomiarów na wyłączonym hop-upie wychodzi około 310 fps z rozstrzałem ok 10 fps.

Próbowałem z inną uszczelką głowicy tłoka, wynik był co najwyżej gorszy (290 fps), sam gearbox wydaje się szczelny (gdy dmucham w dyszę, powietrze nigdzie się nie wydostaje), podobnie lufa z komorą (gdy dmucham w wylot lufy przy zatkanym otworze wlotu kulek i dyszy także nic nie ucieka). Z kolei samo połączenie gearboxa z komorą też chyba jest ok, przy strzale na pusto nie wydostaje się powietrze przez otwór wlotowy kulek (kawałek papieru włożony w kanał podawania kulek w komorze nie porusza się od żadnego podmuchu), dysza zdaje się wchodzić w kołnierz gumki.

W sumie nie wiem więc, skąd wynik 310 fps na m110? To przez cylinder typ 3 i krótką lufę? Czy jednak gdzieś musi być duża nieszczelność i ja jej zwyczajnie nie potrafię zlokalizować?

Co ciekawe, FPSy na pomiarze nieco rosną w miarę jak podkręcam hop-up (dociskam dystanser do gumki), do pewnego momentu, później dalsze podkręcanie zmniejsza ilość fps - wartość największa to około 350 fps.

Jakieś pomysły co tu jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście szczelność jest w teorii, ciężko to inaczej sprawdzić na sucho, z drugiej strony fpsy wychodzą takie a nie inne.

Zastanawia mnie tylko fakt, że udaje mi się ostatecznie osiągnąć przyzwoitą wartość FPS, ale tylko przy podkręconym (dociśniętym, na + ) hop upie. Zawsze sądziłem, że hop-up, podkręcając kulkę wyhamowuje ją nieco i wraz z mocniejszym podkręcaniem kulki, otrzymuje się mniej FPS na wylocie lufy. W tym wypadku zaś, jest odwrotnie, przynajmniej do pewnego momentu. (gdy podkręca się hopka na maksa, fpsy znowu maleją, maksymalną wartość osiągając tak w 3/5 zakresu podkręcania na jaki pozwala ruch dźwigni regulacji w komorze)

Sprężynę nie brałem pod uwagę, bo jest nowa. W ostateczności przełożę ją do innej szczelnej repliki i zrobię pomiar, ale raczej nie spodziewam się wyników odbiegających od normy.

Link to post
Share on other sites

Niestety, wszystko mierzone na 0,2-kach. Ale w sumie też zmierzę z ciekawości jak będą się prezentowały pomiary na cięższych kulkach, może rozstrzał fps będzie mniejszy w miarę kręcenia hop-upem (jeśli problemem rzeczywiście jest krótka lufa i fakt, że kulka wylatuje z niej zanim się rozpędzi)

Na razie nie mam dostępu do dłuższej lufy (nie chce mi się w tym celu rozbierać inną replikę), ale gdy takową dorwę (najpewniej przy tuningu innego PMa) to wtedy przetestuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...