Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG LMT Defender RIS ProLine


Recommended Posts

Cześć,

 

Pytanko natury techniczno-egzystencjonalnej z poprzedzającą notą sytuacyjną, żeby złapać kontekst.

 

Niedługi czas temu kupiłem od sprzedawcy, którego nazwa kończy się wdzięcznym ".pl" replikę jak w tytule. Podjarany, bo towar z wyprzedarzy za połowę ceny kupiłem, zapłaciłem i czekałem. Niestety, ktoś mnie ubiegł, bo to niby byłą ostatnia sztuka, ale towar zapłacony, umowa handlowa zawarta (zgodnie z regulaminem) i chcąc nie chcąc - dostarczyć muszą. Po przejściach i przerzucaniu się paragrafami w końcu zklep z militariami i "pl" na końcu towar zamówił, otrzymał i wysłał do mnie.

 

I wszystko fajnie - do czasu pierwszego przestrzelania i dokładniejszych oględzin sprzętu.

1) Komora hopup jest inna niż w innych egzemplarzach dostępnych w internecie (vide dla przykłądu recenzja na wmasg: http://wmasg.pl/pl/armoury/show/401174, na stronie producenta dokładnie to samo, dla porównania załączam zdjęcie z uchyloną atrapą zamka).

2) Atrapa zamka porusza się w trakcie strzelania. Nic takiego nie zaobserwowałem na żadnym ogólnodostępnym filmie w internecie dotyczącym tego modelu, przykłady poniżej:

(1:01)

(0.32)

Tu strzelania jakotakiego nie ma, ale widać różnicę w hopupie i różnicę w montarzu kolby.

3) wspomniana kolba. Osadzona jest na innym "drągu" - w moim modelu jest bardziej metalowy jak na zdjęciach i zaślepiony metalową śrubą.

Wiec budzi to jakieś tam wątpliwości. Do tego sprzedawca sukcesywnie mnie olewa nie odpowiadając na żadne pytanie w mailu twierdząc, że to "normalna kolej rzeczy". Nie chce, przynajmniej przez jakiś czas, tego publikować, bo nie chce nikogo kompromitować do czasu, aż sprawa nie dobiegnie do szczęśliwego (albo nieszczęśliwego) końca.

Suma sumarum, to sprzęt za bagateka 1600 złociszy.

Stąd pytanie do Was, drodzy koledzy:

1) Czy sklep mógł przyciąć w człona, i wysłać mi inny (tańszy, gorszy, poserwisowy model)? i jeżeli tak, jak to sprawdzić. Wszystkie naklejki, włącznie z numerem seryjnym producenta ciągle są na miejscu.

2) Czy ktoś ma to cudo myśli inżynieryjnej i moze sprawdzić jak u niego to wygląda?

3) Czemu, do jasnej anielki tak mi lata ta nieszczęsna atrapa zamka...

ps, Repliki nie wybebeszałem, żeby nie dawać nikomu pretekstu do odrzucenia reklamacji.

Zdjęcia załączam.

https://drive.google.com/file/d/0B37w3S8y2DkBOHAydVpLR1JCems/view?usp=sharing

Film z gmerającą atrapą zamka też:

https://drive.google.com/file/d/0B37w3S8y2DkBeU4wV082b2RvU2s/view?usp=sharing

Jakby nie działało - prośba o sygnał, wrzucę na youtube.

Pozdrawiam,

Michał!

Link to post
Share on other sites

Oficjalny temat tych replik jest tu:

 

http://forum.wmasg.p...sg/page__st__60

 

Może to moderator scali?

 

Czy magazynek który został dołączony to tzw. "flash" czyli ze sznurkiem?

 

Jak zobaczysz po moich wywodach, ASG przynajmniej raz zmieniło "bebechy" tej repliki. M.in. pojawiła się komora taka jaką pokazujesz na twoich zdjęciach.

 

Te repliki OEMuje Lonex (czy tam Ultimate) i "poprawki" które pojawiły się o których piszę w załączonym temacie są zgodne z poprawkami które Lonex wprowadziło w repliki sprzedawane pod własnym szyldem.

 

Teraz, w międzyczasie Lonex wypuścił na rynek serię "recoil" z odrzutem zamka.

 

Czy rozpoznajesz w swoje replice jakiejś elementy ze zdjęć z tej strony:

 

http://ratashaka.blo...mc-pdw-aeg.html

 

[EDIT] n.p. - masz taką czerwoną śrubę z tyłu kolby?

 

[EDIT 2] U ciebie to tak wygląda?

 

562416e56da3470cb5a469840484b013.png

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Miedziana(?) śruba na końcu prowadnicy kolby się zgadza. Sposób prowadzenia kabli też (a nawet kolor, ale na tym bym najmniej polegał).

 

Materiał HU wygąda bardzo podobnie do mojego.

 

tak, flash i pudełko oryginalne ASG z oznaczeniami było.

 

Jak wspominałem, nie wybebeszałem grpliki, żeby na wypadek konieczności zamiany nie musieć się z nikim niepotrzebnie kłócić :icon_smile:

 

Podzdr,

Edited by Pusjel
Link to post
Share on other sites

No to wygląda na to że ASG dalej zamawia te repliki u Lonexa, tylko Lonex wysyła im już najnowsze wersje.

 

Moim zdaniem dość wypas, bo dostałeś więcej niż powinieneś za tę cenę :) Natomiast czy chcesz mieć blowback i recoil to już pytanie do ciebie.

 

No właśnie - odczuwalny jest ten recoil w replice w miarę?

 

Co więcej - chronowałeś ją może? Bo powinna dmuchać mniej niż wersje bez BB.

Link to post
Share on other sites

Szczerze... to w ogóle nie czuć tego BB. Po prostu słychać klekot bocianów :D

 

Porównał bym to do małych chińskich łapek masujących dołek strzelecki (w sensie, coś tam niby czuć, ale tak w sumie to może mi się wydawało). Moim zdaniem chodzi tylko o imitacje pracy zamka.

 

Jak złapię kogoś z chronometrem to sprawdzę ile się uda z niej wyciągnąć. Producent twierdzi, że 394 fps'y.

Link to post
Share on other sites

Producent twierdzi, że 394 fps'y.

 

Tylko że to wciąż opis "starego systemu". Tak jak instrukcja obsługi i zdjęcia są nieaktualne.

 

Jakby co, zdaje się że i blowback i ten recoil da się wyłączyć.

 

Jestem jednej rzeczy szczególnie ciekaw. Jeśli będziesz miał okazje - możesz sprawdzić czy masz silnik neodymowy w nim? Starczy że przyłożysz jakiś śrubokręt albo inną część stalową do chwytu i złapie na tyle mocno że utrzyma.

 

Jeśli tak, to mocno prawdopodobne że to jest Lonex A2 lub A3 silnik. Samo to jest argumentem kupna tej wersji poprawionej nad "starą" ponieważ są to silniki mocno w pytę. W sklepach stoją po 280 złotych.

 

I nie odpowiedziałeś na pytanie, ale teraz jestem już prawie przekonany że dostałeś też magazynek "flash" ze sznurkiem? Ja do swojej ASG LMT dokupiłem kolejne dwa, tak kocham te magi.

Link to post
Share on other sites

Mea culpa odnośnie maga - nie doczytałem.

 

Gdybyś go kiedyś serwisował / rozbierał i generalnie miał jakiejś opinie to dopisz do tematu linkowanego powyżej jak możesz.

 

Ciekawi mnie szczególnie jakie magi ci pasują do niej i czy zmienili wielkość Magwella.

Link to post
Share on other sites

Mea culpa odnośnie maga - nie doczytałem.

 

Gdybyś go kiedyś serwisował / rozbierał i generalnie miał jakiejś opinie to dopisz do tematu linkowanego powyżej jak możesz.

 

Ciekawi mnie szczególnie jakie magi ci pasują do niej i czy zmienili wielkość Magwella.

 

Rozbierać go będę na pewno, chociażby po to, zeby nową gumę naciągnąć bo stockowa ponoć jest średnia jak temperatura spada i ewentualnie przesmarować, zobaczyć jak to wygląda w środku.

 

Dzięki za pomoc, jak będę w trójmieście, a pewnie będę za jakiś czas, to masz u mnie piwo :)

 

Z magami chyba nic się nie zmieniło odkąd była pisana ta megarenenzja z wmags. Luzy i klekot bocianów na amfetaminie i jakiś taki blady im wyszedł. Ale sznurek to pomysł 10/10.

Link to post
Share on other sites

bo stockowa ponoć jest średnia jak temperatura spada

 

Tak urok gumek nie-silikonowych. Ja bym jednak (jeśli rozważasz nie pchać sie we flat-hopy, r-hopy etc.) ją zostawił. Primo mrozów już raczej nie będzie, secundo jest to w stoku bardzo dobra gumka.

 

Z magami chyba nic się nie zmieniło odkąd była pisana ta megarenenzja z wmags. Luzy i klekot bocianów na amfetaminie i jakiś taki blady im wyszedł. Ale sznurek to pomysł 10/10.

 

Wydawało mi się że kiedyś doczytałem że te "nowe" body sa ciutkę ciaśniejsze. Nie mam potwierdzenia na to. Magi ze sznurkiem maks ale o dziwo latają w ich własnej replice dość mocno. Zdaje się że ideą była maksymalna kompatybilność z innymi replikami. Nawet do KWA pasują.

 

Z magów mogę powiedzieć że (po lekkich modyfikacjach zaczepu) pasują plastikowe Specny 100rd i nic się nie chwieją, jednak same magi u mnie mają problemy z podawanie kulek ciężkich.

 

Mam dużo Cym 190rd i bardzo źle wchodzą. O dziwo, bo z metalową komorą Hop Lonex / Ultimate wchodzą całkiem ok?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...